iPhone ve Android’de Instagram Uygulama Simgesi Nasıl Değiştirilir

Instagram kutlama yapıyor 10. doğum günü Ekim 2020 boyunca uygulama simgesini değiştirmenize izin vererek. Klasik Polaroid simgesi de dahil olmak üzere bir düzine seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. iPhone veya Android telefonunuzdaki Instagram uygulaması simgesini nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Güncelleme: Instagram’ın Paskalya Yumurtası artık hem iPhone hem de Android cihazlarda mevcut.

Ne yazık ki, yazı yazılırken Paskalya Yumurtası Android’de mevcutmuş gibi görünmüyor.

İlk önce App Store’a gidin ve uygulama güncellemelerini kontrol edin. Ardından, cihazınızda Instagram uygulamasını açın. iPhone veya Android akıllı telefona ve ardından sağ alt köşedeki Profil simgesine dokunun.

Burada, sağ üst köşede bulunan hamburger Menü simgesine dokunun.

Açılan pencereden “Ayarlar” seçeneğini seçin.

Ayarlar sayfasında, ekranın üst kısmından aşağı doğru kaydırın. Ekranın sonuna gelene kadar aşağı kaydırmaya devam edin. Zirveye çıkarken yolunuzu gösterecek bir dizi emoji göreceksiniz. Emojinin sonuna geldiğinizde konfeti göreceksiniz.

Artık gizli uygulama simgesi ekranındasınız. İşte mevcut tüm Instagram uygulaması simgesi seçenekleri.

Geçiş yapmak istediğiniz uygulama simgesini seçin. Klasik Polaroid kamerayı, Instagram’ın orijinal logosunu veya diğer özel simgelerden herhangi birini seçebilirsiniz.

Simge değişecek ve değişikliği onaylayan bir açılır mesaj göreceksiniz. Bu açılır pencereyi kapatmak için “Tamam” düğmesine dokunun.

Artık iPhone’unuzun veya Android’inizin ana ekranına geri döndüğünüzde, güncellenmiş uygulama simgesini göreceksiniz.

Bu özellik Instagram uygulamasında hala kullanılabilir durumdayken, istediğiniz zaman geri dönüp uygulama simgesini değiştirebilirsiniz.

Instagram’ın gizli simgesi Easter Egg hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sam Sheffer’ın videosuna göz atın.

iOS 14 veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, Instagram uygulama simgesini istediğiniz herhangi bir şeyle değiştirebilirsiniz. iPhone ana ekranınız için özel uygulama simgelerinin nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır.

  Android'de Bir Video Nasıl Stabilize Edilir