iPhone, Mac ve Android’de Apple Music’te Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Ayarlanır

Apple Music, birinci sınıf bir müzik akışı uygulaması olmak için her şeyi kapsasa da, yerleşik bir uyku zamanlayıcısından yoksundur. Rahatlatıcı müziklerle uykuya dalmayı seven biri olarak Apple Music’te doğal uyku zamanlayıcı özelliğinin olmaması kafamı karıştırıyor. Ancak bu özelliğin eksikliğinden endişelenmeye gerek yok, iPhone, iPad, Android, Mac ve hatta bir Windows PC’de Apple Music’te nasıl uyku zamanlayıcısı ayarlayabileceğinize bir göz atalım.

Apple Music’te bir Uyku Zamanlayıcısı ayarlayın (2022)

Bilin bakalım iOS, yalnızca Apple Music ile değil, Spotify ve YouTube Music de dahil olmak üzere diğer müzik akışı uygulamalarıyla da çalışan süper kullanışlı bir uyku zamanlayıcısıyla birlikte gelir. iPhone ve iPad için Saat uygulaması, en sevdiğiniz müzikleri dinleyerek uykuya dalabilmeniz için istediğiniz uyku zamanlayıcısını ayarlamanıza olanak tanır.

Saat uygulamasını Apple Music için yerel bir uyku zamanlayıcısı olarak etiketleyemezsiniz, ancak boşluğu kolaylıkla doldurur. Bu, işi halletmek için üçüncü taraf bir uygulama yüklemenize veya para harcamanıza gerek olmayacağı anlamına gelir. Mac, Windows ve Android gibi diğer cihazlar ne olacak? Bu cihazlarda Apple Music için bir uyku zamanlayıcısı ayarlamanıza izin veren şık çözümler buldum. Bunu akılda tutarak, başlayalım!

iPhone ve iPad’de Apple Music için bir Uyku Zamanlayıcısı ayarlayın

 • iPhone veya iPad’inizde Saat uygulamasını başlatın.
 • 2. Şimdi, ekranın sağ alt köşesindeki Zamanlayıcı sekmesine dokunun.

    Android için En İyi 6 Süper Nintendo Mini Alternatifi

  3. Ardından, süreyi ayarlayın ve ‘Zamanlayıcı Bittiğinde’ seçeneğini seçin.

  4. Aşağıya inin ve ‘Çalmayı Durdur’ seçeneğini seçin. Ardından, sağ üst köşedeki Ayarla’ya dokunun.

  5. Uyku zamanlayıcısını başlatmak için Başlat üzerine dokunun. Artık Apple Music’in öngörülen zamanda müzik çalmayı durduracağını bilerek devam edebilir ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

  6. Uyku zamanlayıcısını istediğiniz zaman iptal edebileceğinizi/duraklatabileceğinizi unutmayın. Saat uygulaması -> Zamanlayıcı’ya gidin ve İptal/Duraklat üzerine dokunun.

  Android için Apple Music’te Uyku Zamanlayıcısını Ayarlayın

  Not: Apple Music’te uyku zamanlayıcısı ayarlama seçeneği şu anda uygulamanın beta sürümüyle sınırlıdır. Özelliği Apple Music beta sürüm 3.10’da test ettik. Bununla birlikte, şirketin bir sonraki güncellemede bu özelliği kararlı kanala getirmesini bekleyebiliriz.

  1. Android telefonunuzda Apple Music’i açın ve müzik çalma arayüzüne erişmek için bir şarkı çalın. Buradayken, sağ köşedeki dikey üç nokta menüsüne dokunun ve “Uyku Zamanlayıcısı”nı seçin.

  2. Açılır menüden “Uyku Zamanlayıcısı”nı seçtiğinizde mevcut süreleri göreceksiniz. Seçenekler arasında 15 dakika, 30 dakika, 45 dakika, 1 saat ve mevcut şarkının veya albümün ne zaman sona erdiği bulunur. İstediğiniz uyku zamanlayıcı süresini seçin ve hazırsınız. Apple Music, önceden belirlenen süre sonunda şarkıyı otomatik olarak durduracaktır.

  3. Apple Music’te uyku zamanlayıcısını devre dışı bırakmak için, uyku zamanlayıcı arayüzünü açın (şu anda oynayan kullanıcı arayüzünde üç nokta menüsü -> uyku zamanlayıcısı) ve geri sayıma dokunun. Zamanlayıcı seçeneklerini gördüğünüzde, “Kapalı”yı seçin, müzik daha önce ayarladığınız uyku zamanlayıcısından sonra bile çalmaya devam edecektir.

  Mac’te Apple Music için bir Uyku Zamanlayıcısı ayarlayın

  1. Mac’inizde Sistem Tercihlerini başlatın ve ‘Pil’ ayarlarına gidin.

  Not: macOS Catalina ve önceki sürümlerde Enerji Tasarrufu’nu seçmeniz gerekir. macOS Catalina kullanıyorum, bu yüzden ‘Enerji Tasarrufu’ ayarlarına gitmem gerekiyor.

    Materyal Tasarımı Renk Paletleri, Uygulamanız İçin Renkler Öneriyor [Android]

  2. Ardından, Planla’yı seçin.

  3. Sırada, Uyku’nun solundaki kutuyu işaretleyin. Ardından, tercih edilen süreyi ayarlayın. Sonunda, onaylamak için Tamam’a tıkladığınızdan emin olun.

  Windows’ta Apple Music için bir Uyku Zamanlayıcısı Ayarlayın

  Windows’ta Apple Music için bir uyku zamanlayıcısı ayarlamak da aynı derecede basittir. Tek yapmanız gereken Ayarlar -> Sistem -> Güç ve Uyku -> Uyku seçeneğine gitmek. Ardından, süreyi ayarlayın ve gitmeye hazırsınız.

  Apple Music için Uyku Zamanlayıcısıyla Yatakta En Sevdiğiniz Parçaları Dinleyin

  İşte bu kadar! Artık Apple Music için bir uyku zamanlayıcısının nasıl ayarlanacağını bildiğinize göre, devam edin ve gönül rahatlığıyla uykuya dalmak için bundan en iyi şekilde yararlanın. Bütün gece kulaklarınızda çalan müzik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan en sevdiğiniz şarkıları dinleyebilirsiniz. Apple Music uygulaması için yerleşik bir uyku zamanlayıcısının gelmesini sabırsızlıkla beklesem de, bu geçici çözümler çok güvenilir. Onları faydalı buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda iki sentinizi paylaştığınızdan emin olun.