iPad’inizi Sidecar Olmadan İkincil Mac Ekranı Olarak Nasıl Kullanabilirsiniz?

Apple’ın Sidecar özelliği ile iPad’inizi ikincil bir Mac ekranı olarak kullanabilirsiniz. Ne yazık ki, yalnızca daha yeni (2016 sonrası) MacBook’larda ve iPad’lerde kullanılabilir. Ancak endişelenmeyin; aynı işlevi üçüncü taraf uygulaması Duet ile de elde edebilirsiniz.

Düet (9,99$) yıllardır piyasada ve sürekli olarak yeni işlevler kazandı. Yükledikten sonra iPad’inizi (veya iPhone’unuzu) Mac’inize takın ve ikincil ekran olarak kullanmaya başlayın.

Daha fazla özellik istiyorsanız, iPad’inizi kablosuz bir ekran olarak kullanmanızı sağlayan Duet Air’e (aylık 1,99 ABD doları) abone olabilirsiniz. Duet Pro aboneliği (ayda 3,99 ABD doları), iPad’inizi çizim tableti olarak kullanabilmeniz için Apple Pencil desteğini etkinleştirir (Sidecar’ın en iyi özelliklerinden biri).

Sidecar’dan farklı olarak, Duet yalnızca eski Mac’leri desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bu özelliği kullanmak için macOS Catalina veya iPadOS 13 çalıştırmanız gerekmez.

Ancak, iPad’inizi yalnızca ikinci bir ekran olarak kullanmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan tek şey temel Duet uygulamasıdır.

Mac’te Duet Nasıl Kurulur ve Kurulur

İndir ücretsiz Düet uygulaması Mac için.

Tıklamak

İndirme işlemi tamamlandığında, sıkıştırmayı açmak ve Duet uygulama dosyasını ortaya çıkarmak için dosyayı çift tıklayın. “İndirilenler” klasöründen (veya kaydettiğiniz her yerden) “Uygulamalar” klasörüne sürükleyin.

Şimdi, uygulamayı başlatmak için Duet simgesine çift tıklayın.

Uygulamanın sizden istediği izinleri vermeniz gerekecek. İlk önce Helper aracını ekleyin. Bunu yapmak için cihaz parolanızı yazın ve ardından “Yardımcı Ekle”yi tıklayın.

Parolanızı yazın ve ardından

Ardından, “Sistem Tercihleri”ni açmak için Spotlight Search’ü kullanın. Alternatif olarak, ekranınızın sol üst köşesindeki Apple logosuna ve ardından “Sistem Tercihleri”ne tıklayabilirsiniz. İzinleri yönetmek için “Güvenlik ve Gizlilik” bölümüne gidin.

Tıklamak

Kilit simgesine tıklayın ve değişiklik yapmak için cihazınızın şifresini yazın.

“Erişilebilirlik”i tıklayın ve ardından “Düet”in yanındaki kutuyu işaretleyin.

  Çoklu Subreddits ile Multireddits Nasıl Birleştirilir

Tıklamak

Mac’iniz macOS Catalina çalıştırıyorsa Duet’in yeni bir Ekran Kaydı iznine ihtiyacı vardır. “Ekran Kaydı”nı ve ardından “Düet”in yanındaki kutuyu tıklayın.

Tıklamak

İzinleri verdikten sonra menü çubuğundaki Düet simgesine tıklayın. Uygulamayı kontrol edebileceğiniz ve tercihlerinizi ayarlayabileceğiniz yer burasıdır.

Mac’inizle Duet Display Nasıl Kullanılır

Artık Duet uygulaması Mac’inizde kurulduğuna göre, satın almalı, indirmeli ve açmalısınız. düet uygulaması iPad’inizde.

Ardından, USB’den Lightning’e veya USB-C kablosuyla iPad’inizi Mac’inize bağlayın. Neredeyse anında, Mac’inizin ekranı iPad’inizde görünmelidir. Artık iPad’inizi ikincil ekran olarak kullanabilirsiniz.

Varsayılan kurulumu beğenmediyseniz, bazı ayarları özelleştirebilirsiniz.

İlk olarak, ekranları düzenleyelim. Duet, iPad’i birincil ekran yapabilir. Menü çubuğundaki Düet simgesine ve ardından Dişli simgesine tıklayın.

“Görüntü Düzenlemesi” ni tıklayın. Daha önce Mac’inizle başka bir ekran kullandıysanız, bu arayüze aşina olacaksınız.

Tıklamak

Mac’inizi birincil ekran yapmak istiyorsanız, beyaz dikdörtgeni tıklayıp basılı tutun ve ardından onu Mac ekranına sürükleyin.

iPad’inizi genellikle nereye koyduğunuza bağlı olarak, iPad ekranını Mac’inizin her iki tarafına da taşıyabilirsiniz. İş akışınız için faydalıysa, Mac ekranının üstüne veya altına da yerleştirebilirsiniz.

Ek olarak, Mac’inizin ekranını iPad’inize yansıtmak için “Ayna Ekranlar”ın yanındaki onay kutusunu seçebilirsiniz.

Artık iPad’inizi ikincil ekran olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca Mac’inizdeki izleme dörtgeni ile imleci Mac’in ekranından iPad’e taşıyabilirsiniz.

Duet, varsayılan olarak iPad ekranının altında bir yazılım Dokunmatik Çubuğu gösterir. Devre dışı bırakmak istiyorsanız, menü çubuğundaki Duet simgesine tıklayın ve ardından “iPad Touch Bar” bölümünde “Devre Dışı” seçeneğine tıklayın.

Tıklamak

İkincil ekran olarak kullandığınızda iPad’inizdeki gecikmeler veya titremeler konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, çıkmaya zorlamanız ve Duet uygulamasını yeniden başlatmanız yeterlidir. İkincil ekran olduğu gibi yeniden görünmelidir.