iOS

iOS’ta Konum Bazlı Alarmlar Nasıl Oluşturulurİşe gidip gelmek için uzun bir yolculuk genellikle bir tahliyedir. Bazıları bir kitap okuyarak, e-postaları yakalayarak veya Candy Crush’ta bir seviyeyi aşmaya çalışarak zamandan yararlanır. Öldürmek için çok zaman var ve herkes onu verimli bir şekilde kullanmayı başaramıyor. Uzun bir işe gidip gelmenin yaygın ve çoğu zaman gözden kaçan bir kullanımı, sadece uyumak. Tabii ki, araba kullanıyorsanız bunu yapamazsınız, ancak otobüse veya trene binerseniz, uykuyu yakalamak için yolculuğu kullanabilirsiniz. Tek sorun, ihtiyacınız olan yerde inmek için zamanında uyanmaktır. Alarm on Place, size orada yardımcı olabilecek ücretsiz bir iOS uygulamasıdır. iOS üzerinde konum bazlı alarmlar oluşturabilir. İş yerinizi veya tren ve otobüsten indiğiniz yeri işaretlemek için kullanabilirsiniz, oraya vardığınızda sizi uyandıracaktır.

Konum Bazlı Alarmlar

Düzenlemek Yerinde Alarm ve uygulamanın yerleşik haritasında alarm oluşturmak istediğiniz konuma gidin. Alarm eklemek için bir konuma dokunun ve basılı tutun.

Bir alarmı adlandırabilir, alarmın çalması için ne kadar yakın olmanız gerektiğine dair bir yarıçap ayarlayabilir ve bunun için ertelemeyi etkinleştirebilirsiniz. Normalde işe gitmek için otobüse veya trene biniyorsanız, duracağınız yere varmadan hemen önce uyanabilmeniz için oldukça geniş bir yarıçap ayarlamanız gerekir. Ertelemeyi etkinleştirirseniz, alarmı erteleyebilirsiniz, aksi takdirde alarmın erteleme seçeneği olmaz. Yerinde Alarm, mesafeyi emperyal veya metrik birimlerde ayarlamanıza olanak tanır. Alarm sesini de özelleştirebilirsiniz.

sınırlamalar

Yerde Alarmın çalışması için nerede olduğunuzu bilmesi gerekir. Telefonunuz herhangi bir noktada konum bilgisini alamazsa uygulama çalışmayacaktır. Bu, uygulamayı kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bir şeydir. Kullanmayı planladığınız yerlerde birkaç deneme çalışması yapmalısınız.

Uygulama, işe gidip gelirken uyuma eğilimindeyseniz harika olsa da, otobüsten veya trenden ne zaman inmeniz gerektiğini kendinize hatırlatmak için kullanabilirsiniz. İnmeniz gereken yeri sık sık kaçırıyorsanız veya toplu taşıma sistemine aşina olmadığınız yeni bir yere seyahat ediyorsanız özellikle yararlıdır. Uygulama, pil ömrünüz üzerinde olağanüstü bir ücret almaz. Telefonunuzda konum servislerini zaten etkinleştirdiyseniz, uygulamanın cihazınızın pili üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

  iOS 10'da Mesajlar Uygulamasında Dijital Dokunma Nasıl Kullanılır