iOS

iOS’ta GarageBand Yüklenemiyor Düzeltme

GarageBand, macOS, iPad ve iOS aygıtları için tasarlanmış ve geliştirilmiş bir dijital ses iş istasyonudur. Uygulama, podcast’ler ve ses dosyaları sağlar ve Apple, uygulamayı özellikle iOS cihazları için geliştirmiştir. Kullanıcılar genellikle GarageBand uygulamasını cihazlarına yükleyemez. Genellikle bir kullanıcı, yetersiz depolama alanı ve yetersiz iOS sürümü gibi nedenlerle GarageBand uygulamasını yükleyemez; diğer olası nedenlerden bazıları bu makalede belirtilmiştir. Ayrıca Garageband uygulamasının nasıl yeniden kurulacağını da gösterdik.

iOS’ta GarageBand Yüklenemiyor Nasıl Onarılır

GarageBand’in cihazınıza yüklenmemesinin çeşitli nedenleri olabilir; bunlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir.

  • Eski iOS sürümü.
  • Yetersiz depolama.
  • Yanlış telefon ayarları.
  • Yanlış ödeme yöntemleri.

Aşağıdaki kılavuz, GarageBand yükleme sorunlarıyla ilgili sorunları çözmenize yardımcı olacaktır.

Not: Akıllı Telefonlar aynı ayar seçeneklerine sahip olmadığından ve bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterdiğinden, herhangi birini değiştirmeden önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Aşağıdaki yöntemler iPhone 12 akıllı telefondan alınmıştır.

Yöntem 1: iOS Sürümünü Doğrulayın

GarageBand uygulamasını iPhone’unuza yükleyemiyorsanız, kontrol etmek istediğiniz ilk şeylerden biri iPhone’unuzun uygulama ile uyumlu olup olmadığıdır. En son sürüm, GarageBand’i yüklemek için iOS 13 sürümünü gerektirir. iPhone’unuzda iOS 13 yoksa, güncellemeyi deneyebilirsiniz.

1. iPhone’unuzdaki Ayarlar simgesine dokunun.

2. Ardından, Genel ayarlar’a dokunun.

3. Yazılım Güncelleme seçeneğine dokunun ve en son sürümü indirip yükleyin.

Yöntem 2: Aygıt Depolama Alanını Temizle

GarageBand uygulamasını iPhone’unuza yüklememenin olası bir nedeni yetersiz depolama alanıdır. Yetersiz depolama durumunda, uygulamanın GarageBand uygulamasını düzgün bir şekilde yüklemesi için yer açmanız gerekecektir. iPhone’unuzdaki depolamayı kontrol etmek için bu basit adımları izleyebilir ve GarageBand’i yükleyememe sorununu gidermek için depolama alanını temizleyebilirsiniz.

  Bir Kişinin iOS'u Rahatsız Etmeyin Modunu Atlamasına Nasıl İzin Verilir

1. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

2. Genel ayarlara gidin.

3. iPhone Depolama’ya dokunun.

Not: GarageBand uygulamasına yer açmak için bazı yüklü uygulamaları silmek isteyebilirsiniz.

Yöntem 3: GarageBand Uygulamasını Yeniden Yükleyin

İlk iki yöntem GarageBand’i yükleyememe sorununu gidermek için işe yaramazsa, uygulamayı App Store’dan yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. GarageBand’i iOS aygıtınıza nasıl yeniden yükleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki basit adımları izleyebilirsiniz.

1. Cihazınızdaki GarageBand simgesine dokunun.

2. GarageBand’i cihazınızdan kaldırın.

3. App Store’a gidin.

4. GarageBand’i arayın.

5. Son olarak, uygulamayı yeniden yükleyin.

Bu nedenle, Garageband’ı bu şekilde yeniden yükleyebilirsiniz.

Yöntem 4: Doğru Saati ve Tarihi Ayarlayın

iPhone’unuzda saat ve tarih ayarları doğru şekilde yapılmadıysa, App Store için uygulama yüklemeye çalışırken zorluk yaşayabilirsiniz. iPhone’unuzdaki saat ve tarih ayarlarını kontrol etmek ve ayarlamak için aşağıdaki talimatları takip edebilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

2. Genel ayarlara gidin.

3. Tarih ve Saat ayarlarına dokunun.

4. Otomatik Olarak Ayarla geçişini açın.

Yöntem 5: App Store’da Oturum Açın

Bazen doğrulanmamış oturum açma oturumları gibi çeşitli hatalar nedeniyle App Store’dan uygulama yükleyemeyebilirsiniz. Bu GarageBand’i yükleyememe sorununu Çıkış Yaparak ve ardından App Store’da Oturum Açarak çözebilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için aşağıdaki talimatları kullanabilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

2. Apple Kimliği ayarlarına dokunun.

3. Abonelikler üzerine dokunun.

4. Çıkış Yap üzerine dokunun.

5. Apple Kimliği ve parola ile yeniden oturum açın.

Bu yöntem, soruna App Store oturum açma oturumları neden olduysa sorunu çözmelidir. Hatayı almaya devam ederseniz, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 6: Doğru Bölgeyi Seçin

App Store’daki çeşitli uygulamalar dünyanın her yerinde mevcut değildir. iPhone’unuzda seçtiğiniz bölge, iPhone’unuza bazı uygulamaların yüklenmesini etkileyebilir. Ayarlarınızda gerekli değişiklikleri yapmak için bu basit adımları takip edebilir ve GarageBand’i yükleyememe sorununu düzeltebilirsiniz.

  Hareket Tabanlı Uygulama ile Araba Kullanırken Kolayca Müzik Çalın [iOS]

1. iPhone Ayarlarını başlatın.

2. Apple Kimliği ayarlarına gidin.

3. Ardından, Abonelikler seçeneğine dokunun.

4. Hesabı Görüntüle üzerine dokunun.

5. Giriş yapmak için Apple Kimliğinizi ve Parolanızı girin.

6. Ülke/Bölge üzerine dokunun.

7. Son olarak, bulunduğunuz mevcut bölgeyi seçin.

Hataya yanlış bölge ayarları neden olduysa, yukarıdaki yöntem sorunu çözmelidir ve GarageBand’i iPhone’unuza yükleyebilmelisiniz.

Yöntem 7: Apple Kimliği Ödeme Yöntemlerini Ayarlayın

iPhone kullanıcıları, uygulamaları App Store’a yüklemek ve güncellemek için bir ödeme yöntemi seçmelidir. Apple Kimliği ödeme yöntemlerinizi kontrol etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1. iPhone’unuzda Ayarlar’a gidin.

2. Apple Kimliği ayarına gidin.

3. Ödeme ve Gönderim’e dokunun.

4. Bunları eklemek ve yönetmek için Ödeme Yöntemi Ekle seçeneğine dokunun.

Yöntem 8: iPhone’u yeniden başlatın

Yukarıda belirtilenlerin hiçbiri sizin için işe yaramazsa, GarageBand’i yükleyememe hatasına neden olan herhangi bir sistem sorununu önlemek için iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. iPhone’unuzu yeniden başlatmak için bu basit adımları takip edebilirsiniz.

1. iPhone’unuzdaki Güç düğmesine basın.

2. iPhone’unuzu Yeniden Başlatmaya Zorlayın.

Not: Telefonu yeniden başlattıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin; sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. GarageBand’i neden iPhone’uma indiremiyorum?

Ans. GarageBand uygulamasının iPhone’unuza yüklenmemesinin birden çok nedeni olabilir ve nedenler yetersiz depolamadan iPhone’unuzun eski bir iOS sürümüne kadar değişebilir.

S2. iPhone’uma neden uygulama yükleyemiyorum?

Ans. iPhone’unuza uygulama yükleyemiyorsanız, sorunu çözmek için ödeme yöntemlerinizi ve bölge ayarlarınızı kontrol etmek gibi çeşitli önlemler alabilirsiniz.

S3. GarageBand uygulaması nedir?

Ans. GarageBand uygulaması iOS için geliştirilmiştir; uygulama, kullanıcının enstrümanlarını ve yazılım enstrümanlarını çalmasına izin verir.

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve iOS cihazınıza GarageBand uygulamasını yükleyememe sorununu çözebildiğinizi umuyoruz. Yorum yapın ve sizin için hangi yöntemin işe yaradığını bize bildirin. Ayrıca, sorularınız, sorularınız veya önerileriniz varsa, bunları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

  iOS 11'de Game Center Nasıl (Sonunda) Kapatılır