iOS

iOS’ta bir fotoğraftan EXIF ​​verilerini silme

Fotoğraflarınız EXIF ​​verileri içeriyor. Bazıları fotoğrafın çekildiği tarih veya çekildiği kamera/telefon gibi zararsızdır. Bazı EXIF ​​verileri, fotoğrafın çekildiği konum gibi zararsız değildir. Kutunun dışında, iOS’ta bir fotoğrafın EXIF ​​verilerini görüntüleyemezsiniz, bu da onu silmek için bir uygulama gerektirdiği anlamına gelir. iOS’ta bir fotoğraftan EXIF ​​verilerini silmek için hızlı, ücretsiz, uygulamayla ilgili olmayan bir yola ihtiyacınız varsa, Metadata Remover adlı bir Siri Kısayolu deneyin.

EXIF verilerini sil

Telefonunuzda Kısayollar uygulamasının yüklü olması ve iOS 12 çalıştırıyor olmanız gerekir.

Meta Veri Sökücü kısayolunu yükleyin ve çalıştırın. Film rulonuzdaki bir fotoğraftan EXIF ​​verilerini silebilir veya kısayol ile bir fotoğraf çekip ondan EXIF ​​verilerini silebilirsiniz. Fotoğrafı kaydetme, tüm EXIF ​​verilerini kaldırma veya paylaşma seçeneğine sahipsiniz.

Kısayol ayrıca size orijinal fotoğrafı silme seçeneği de sunar. Kısayol EXIF ​​verilerini kaldırdığında, önce fotoğrafın bir kopyasını oluşturur ve ardından verileri ondan çıkarır. Kopyanın kalitesi düşük değil, ancak kopyanın kalitesini düşürmek veya birden fazla fotoğraftan EXIF ​​verilerini kaldırmak istiyorsanız, kısayolu düzenlemeniz gerekir.

Kısayollar uygulamasını açın ve kısayolun sağ üstündeki üç küçük noktaya dokunun. Bu, kısayolu düzenleme modunda açacaktır. Eylemler listesini aşağı kaydırdığınızda Fotoğraf Seç eylemini bulacaksınız. ‘Birden Çok Seç’ anahtarını açın. Bu, çalıştırdığınızda film rulonuzdan birden fazla fotoğraf seçmenize olanak tanır.

Ardından, Görüntüyü Dönüştür eyleminde, fotoğrafın kaydedildiği formatı seçebilirsiniz. Varsayılan JPEG’dir, ancak bunu PNG, TIFF, GIF, JPEG-2000, BMP ve PDF olarak değiştirebilirsiniz. Giriş dosyası biçimini eşleştirme seçeneği de vardır. Görüntü biçimini seçmeye ek olarak, örneğin JPEG’i seçerseniz, bazı durumlarda kaliteyi de seçebilirsiniz.

Kısayolda yaptığınız değişiklikleri kaydettiğinizden emin olun ve çalıştırdığınızda yeni ayarlar uygulanacaktır. Kısayolun oluşturduğu görüntünün kopyası, seçtiğiniz biçimde kaydedilecek ve etkinleştirdiyseniz, film rulonuzdan birden fazla fotoğraf seçebileceksiniz.

  Belirli bir süre sonra iOS'ta Netflix otomatik olarak nasıl durdurulur?