iOS

iOS için Firefox’ta Gece Modu Nasıl Etkinleştirilir

Tarayıcılar, akıllı telefonlarda en sık kullanılan uygulamalardan bazılarıdır. Yalnızca sosyal medya uygulamalarından sonra ikinci sıradalar ve en popüler sosyal medya uygulamalarının kendi yerleşik tarayıcıları var. Yerleşik tarayıcılar, kullanıcıların yalnızca harici bağlantıları görüntülemek için uygulamaları değiştirmemesini sağlar. Tabii ki, bu tarayıcılar zengin özelliklere sahip değildir ve çoğu, zayıf bir okuma deneyimi sağlar. Çoğu durumda, bir mobil tarayıcı üstün bir okuma deneyimi sunar. Bu, tarayıcı geliştiricilerinin bildiği ve bundan yararlanmaya çalıştığı bir şeydir. Örneğin Safari, düzgün bir okuyucu moduna sahiptir. Aynı şekilde, iOS için Firefox yeni bir gece modu ekledi. Firefox’ta gece modunu etkinleştirebilirsiniz ve bu, ekranınıza otomatik olarak koyu gri bir kaplama ekleyerek okumayı katlanarak kolaylaştırır.

Firefox’ta Gece Modunu Etkinleştir

Gece Modu, Firefox’ta bir güncelleme ile eklenen yeni bir özelliktir. Gece modunu kullanmak için uygulamanın 8.0.1 sürümünü çalıştırıyor olmanız gerekir. Yeni bir sekme açın ve ekranın altındaki hamburger simgesine dokunun. Bir dizi kontrol içeren küçük bir pencere görünecektir. Gece Modu geçişini bulun ve ona dokunun.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde farkı görebilirsiniz. Soldaki sekme, gece modu devre dışı bırakılmıştır. Sağdaki sekme, gece modunun etkinleştirildiği aynı web sayfasını gösterir. Gece modunu etkinleştirdiğinizde, açtığınız tüm sekmeler için etkinleştirilir. Firefox’ta gece modunu sekme bazında etkinleştiremezsiniz.

Gece modunu devre dışı bırakmak için herhangi bir sekmede hamburger simgesine tekrar dokunun ve devre dışı bırakmak için gece modu geçiş düğmesine dokunun.

Gece Modu ve Gece Vardiyası

Firefox’un gece modu, iOS’ta gece vardiyasıyla son derece iyi oynuyor. iPhone’unuzda gece vardiyası ve Firefox’ta gece modu etkinken metinler hala okunaklı ve okunması kolay. Daha etkileyici olan, gece modunun cihazınızın ekran parlaklığıyla ne kadar iyi çalıştığıdır. Ekranınızın parlaklığını sonuna kadar artırırsanız, Firefox’un gece modu bunun üzerine yazacaktır. Ekranınızın parlaklığı soluk kalır. Bununla birlikte, parlaklığı tamamen azaltırsanız ve Firefox’ta gece modunu etkinleştirirseniz, ekran kararır.

  iOS 8'de Üçüncü Taraf Klavyeler Nasıl Eklenir/Kaldırılır

Firefox ayrıca iOS’ta otomatik parlaklığın üzerine yazabilir. Temel olarak, iOS’ta sizi rahatsız edici derecede parlak bir ekrana bakmaya zorlayan herhangi bir ayar, Firefox’ta gece modunu etkinleştirdiğinizde geçersiz kılınır. Bu bir tarayıcı için oldukça harika olsa da, Apple’ın varsayılan iOS işlevselliğinin üzerine yazan uygulamaları sevmemesiyle ilgili.