İOS 16’da iPhone’da Bildirim Sayısı Nasıl Gösterilir

Apple, iOS 16’da iPhone’unuzda bildirimlerin nasıl görüneceğini yeniden tasarladı. Bir değişiklik için, bildirimler artık bir yığın olarak görünüyor ve kilit ekranının altından görüntüleyebilirsiniz. Evet, tüm bildirimlere artık daha erişilebilir, ancak düzenlerini bir sıkıştırma hareketiyle değiştirebilirsiniz. Yığın veya liste düzenini beğenmediyseniz, iPhone kilit ekranınızda yalnızca bildirim sayısını görmeyi seçebilirsiniz. Sayma düzeni, temiz bir kilit ekranı deneyimi sunmanın yanı sıra, kişisel bilgilerinizi meraklı gözlerden de korur. Bu nedenle, iPhone’unuza iOS 16 geliştirici beta sürümünü yüklediyseniz, iOS 16’da iPhone’da bildirim sayısının nasıl gösterileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

iPhone Kilit Ekranında Bildirim Sayısını Göster (2022)

Birkaç uygulama için bildirimleri etkinleştirdiyseniz, kilit ekranının dağınık görünmesi çok uzun sürmez. Bildirim sayısı görünümü, özellikle iOS 16’da kilit ekranını favori widget’larınız ve yazı tiplerinizle özelleştirdiğinizde, kilit ekranınızı temiz tutmanın mükemmel bir yolu olabilir.

iPhone Kilit Ekranında Bildirim Sayısını Görüntüleme

1. iPhone’unuzda Ayarlar uygulamasını açın ve “Bildirimler”i seçin.

2. Şimdi, “Bildirimler” ayarları sayfasının üstündeki “Farklı Görüntüle”ye dokunun.

3. Ardından, aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı bildirim stiliniz var:

  • Say: Kilit ekranının alt kısmındaki bildirim sayısını gösterir.
  • Yığın: Bildirimleri yığın olarak görüntüler (varsayılan olarak seçilidir).
  • Liste: Bildirimlerinizi bir liste görünümünde sunar. Dağınık bildirim merkezinizde gezinmeye devam etmek istiyorsanız bunu seçin.
  Google Slaytlara Ekran Kayıtları Nasıl Eklenir?

Burada “Say” seçeneğini seçin ve bitirdiniz! Güç düğmesine basın ve iPhone kilit ekranınızda el feneri ve kamera simgeleri arasında görünen bildirim sayısını görün.

4. Tabii ki, bildirim görünümünü değiştirmek isterseniz, “Ayarlar -> Bildirimler -> Farklı Görüntüle” seçeneğine geri dönebilir ve ardından üç düzen arasından seçim yapabilirsiniz.

iPhone Kilit Ekranında Bildirim Sayısını Görmek için Kıstırın

Kilit ekranındaki farklı bildirim düzenleri arasında geçiş yapmanın daha da kolay bir yolu var. iOS 16 kilit ekranını sıkıştırmak için iki parmağınızı kullanın; bildirim sayısı iPhone’unuzda görünecektir. Bu özelliğin nasıl çalıştığına dair bir demo için aşağıdaki GIF’e bakın:

Ayrıca, düzeni değiştirmek için bildirim geldiğinde aşağı kaydırabilirsiniz. Bunu iki kez yaptığınızda iPhone kilit ekranınızda “x Bildirimi” rozeti görünecektir. Geçici olduğunu ve yeni bir bildirim geldiğinde otomatik olarak seçilen duruma varsayılan olacağını unutmayın.

iPhone Kilit Ekranında iOS 15 Tarzı Bildirim Listesi Alın

iOS 15 tarzı bildirim listesi görünümünü özleyenler için, “Bildirimler” ayarlar sayfasındaki “Liste” seçeneğini seçmeniz yeterlidir. iOS 15’te kullandığımız eski bildirim listesine geri döneceksiniz. İyi ki Apple bu seçeneği iPhone kullanıcılarına sunmuş.

Sıkça Sorulan Sorular

Bildirim Sayısı Özelliğini Hangi iPhone Modelleri Destekler?

iOS 16’yı destekleyen herhangi bir uyumlu iPhone’da bildirim sayısını göstermeyi seçebilirsiniz.

Eski iOS 15 Stil Bildirim Görünümünü Nasıl Geri Alırsınız?

Bildirimler ayarında “Liste” görünümünü seçerek, iPhone’unuzda iOS 15 tarzı bildirim görünümünü geri getirebilirsiniz.

İOS 16’da iPhone’da Bildirimler Görünümünü Özelleştirme

Böylece iOS 16’daki bildirim düzenini ihtiyaçlarınıza daha iyi uyacak şekilde değiştirebilirsiniz. Bildirim sistemini daha da özelleştirmek istiyorsanız, iPhone’unuzdaki Bildirim Özeti özelliğini açmanızı öneririm. Geçen yıl iOS 15 ile tanıtılan bu özellik, acil olmayan bildirimleri planlamanıza ve tercih ettiğiniz bir zamanda teslim edilmesini sağlamanıza olanak tanır. Bununla birlikte, iOS 16 ile deneyiminiz nasıldı? iPhone’da Hızlı Not gibi diğer önemli özelliklerin yanı sıra bildirim sistemi ve iMessage’ları göndermeyi iptal etme ve düzenleme seçeneği hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin.

  Raspberry Pi'ye Lakka nasıl kurulur