iOS

iOS 15 ile Wi-Fi sorunları nasıl giderilir

iOS 15, uzun bir cihaz listesi için kullanılabilir. 2015 yılında piyasaya sürülen iPhone 6S, iOS 15’e yükseltilebilir. iPhone 13’ün sahip olacağı tüm özellikleri almayacak ancak tüm iOS 15 güncellemeleri için uygun olmaya devam ediyor. iPhone 6S’den iPhone 13’e kadar tüm iPhone modelleri iOS 15’e yükseltilebilecek ancak deneyim herkes için aynı olmayacak. Tek birleştirici faktör olsa da hatalardır; çoğu iPhone kullanıcısı aynı hataları yaşayacaktır.

iOS 15 ile Wi-Fi sorunlarını düzeltin

iOS 15’e yükseltme yapan iPhone kullanıcıları, bir WiFi ağına bağlanmada sorun yaşadı. Bazı kullanıcılar bir ağ sinyali almanın yanı sıra Bluetooth ile ilgili sorun yaşadılar. iOS 15’e yükselttikten sonra WiFi sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki düzeltmeleri deneyin.

1. Uçak modunu değiştir

iPhone’unuzda uçak modunu değiştirmeyi deneyin. Sağ üstten aşağı kaydırın ve Kontrol Merkezi’ni açın. Açmak için Uçak geçiş düğmesine dokunun ve birkaç dakika bekleyin. Uçak modunu kapatın ve bir WiFi ağına bağlanıp bağlanamadığınızı kontrol edin.

2. iPhone’u yeniden başlatın

Bir güncelleme yüklediğinde iPhone yeniden başlar, ancak herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, cihazı yeniden başlatmak her zaman iyi bir fikirdir.

Sesi açma düğmesine ve ardından ses kısma düğmesine basın.
Uyut/uyandır düğmesini basılı tutun.
Güç kaydırıcısını kaydırarak kapatın.

iPhone’unuzda bir ana sayfa düğmesi varsa;

Uyut/uyandır düğmesini basılı tutun.
Güç kaydırıcısını kaydırarak kapatın.

3. Ağı unutun ve yeniden katılın

Bir WiFi ağına bağlanamıyorsanız ve bu rutin olarak bağlandığınız bir ağsa, ağı unutun ve tekrar bağlanın. Yönlendiricinin yakınında olduğunuzdan emin olun.

  Kan Şekerini, Aktiviteyi ve İlaçları Takip Ederek Diyabeti Yönetin [iOS]

Ayarlar uygulamasını açın.
WiFi’ye dokunun.
Ağınızın yanındaki i simgesine dokunun.
Bu ağı unut’a dokunun.
Ağı tekrar seçin.
Bunun için şifreyi girin ve bağlanın.

4. Ağ ayarlarını sıfırlayın

iPhone’unuzdaki ağ ayarlarını sıfırlayın. Herhangi bir veri kaybetmezsiniz ancak Bluetooth cihazlarını eşleştirmeniz ve tekrar WiFi ağlarına bağlanmanız gerekir.

Ayarlar uygulamasını açın.
Genel>Aktar veya iPhone’u Sıfırla>Sıfırla seçeneğine gidin.
Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

5. iOS güncellemelerini yükleyin

iOS 15 bir süredir çıktı ve iOS 15.1 de artık mevcut. Cihazınız güncellemeden sonra sorun yaşadıysa, bir sonrakini de yükleyin. Sorunları çözecektir.

Ayarlar uygulamasını açın.
Genel>Yazılım Güncelleme’ye gidin.
Mevcut güncellemeyi kontrol edin ve yükleyin.

Çözüm

iPhone’unuz için yeni bir kılıf aldıysanız, bunun bağlantıya müdahale edip etmediğini kontrol edin. iPhone kılıfları, özellikle iPhone’unuz eskiyse, zaman zaman sorunlara neden olabilir. Bu notta, telefonunuzun eskiyse şarjının olduğundan emin olun. Eski ve pili zayıf bir telefon, kablosuz bağlantıyı sürdürmekte sorun yaşayabilir. iPhone’unuz yepyeni bir iPhone 13 ise, Apple tarafından kontrol edilmesi faydalı olabilir.