iOS

iOS 10’da Mesajlar Uygulamasında Düşük Kaliteli Görüntüler Nasıl Gönderilir


iPhone’ların harika bir kamerası var. iPhone 7 ve 7 Plus ile bu kamera daha da iyi hale geldi. iPhone’unuzda yakaladığınız görüntüler olağanüstü keskindir ve boyut olarak olağanüstü büyüktür. Bunları fotoğraf akışı veya Mesajlar uygulaması üzerinden paylaştığınızda, bu fotoğrafların kalitesini korursunuz. Sıkıştırılmamışlardır ve HD kalitesi önemli olduğunda fotoğrafları aktarmanın oldukça güvenilir bir yoludur. Bununla birlikte, Mesajlar uygulaması üzerinden gönderdiğiniz tüm fotoğrafların HD olması gerekmiyor. İOS 9’a kadar, kamera uygulamasında kaliteyi gerçekten düşürmediğiniz sürece, Mesajlar uygulaması üzerinden daha düşük kaliteli bir fotoğraf göndermenin bir yolu yoktu. Gel iOS 10, artık tüm fotoğrafları Mesajlar üzerinden düşük kalitede göndermenizi sağlayan bir seçenek var. Fotoğraflar yalnızca daha hızlı gönderilmekle kalmaz, aynı zamanda alıcınızın cihazında daha az yer kaplar ve veri planınızı o kadar fazla vergilendirmez. Bunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ayarlar uygulamasını açın ve Mesajlar uygulaması tercihlerine gidin. En alta gidin ve ‘Düşük Kaliteli Görüntü Modu’nu açın. Şimdi Mesajlar uygulaması üzerinden gönderdiğiniz tüm fotoğraflar sıkıştırılacaktır. Fotoğrafı konuşma dizisinde görüntülediğinizde, yine de HD kalitesinde görünecektir. Ancak alıcınız tarafından gönderilen ve alınan resim kalite açısından farklı görünecek ve boyut olarak küçülecektir.

Kendi başınıza, fark edeceğiniz tek şey, fotoğrafın gönderilmesinin çok daha az zaman almasıdır. Fotoğrafı göndermek için geçen süredeki fark aslında önemli.

iOS, Whatsapp, Facebook Messenger, Viber ve daha fazlası için mevcut olan hemen hemen her popüler mesajlaşma, varsayılan olarak fotoğrafları sıkıştırır ve şimdi stok Mesajlar uygulamasının aynısını etkinleştirme seçeneği vardır. İşin iyi yanı, istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

  iOS 14, iPhone'unuzun Ana Ekranını Nasıl Dönüştürecek?