IObit Unlocker ile Silinmeyen Dosyaların Kilidini Açın ve Anında Silin

Yeni bir cihaz satın aldığınızda, bazı dahili uygulamalarla birlikte gelir. Bazı uygulamalar istenmeyen ve bunları cihazınızdan kaldırmak istiyorsunuz. Ancak, tüm bu uygulamalar için bunu yapmak mümkün değildir.

Bazen bu yerleşik uygulamalar çok yer kaplar ve depolama sorunlarına neden olur. Ancak, bu uygulamaların kilidini açmak ve ardından bu uygulamaları cihazınızdan kaldırmak için kilit açma uygulamalarını kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Bununla ilgili bilgi toplayalım ve bu kilitli önceden yüklenmiş uygulamaları cihazınızdan nasıl kaldırabileceğimizi görelim.

Silinemeyen Dosyalar ve klasörler nedir ve kullanıcıları nasıl etkiler?

Silinemeyen dosyalar, cihazınızdaki kötü amaçlı yazılım, casus yazılım ve truva atı dosyalarıdır. Ayrıca, sisteminizin kullanıyor olabileceği standart dosyalar da olabilirler, bu nedenle bunları cihazdan silmek mümkün olmayabilir. Birkaç işaret, ilgilendiğiniz dosya veya klasörün silinemez olduğunu gösterebilir.

Bu işaretler, sistemden, gerçekleştirmeye çalıştığınız işlemin tamamlanamayacağını belirten mesajları içerir. Sistemden bu tür mesajlar aldığınızda, olağan yöntemlerin dosya veya klasörü silemeyeceğini anlarsınız.

Bu silinemez dosyalar, başka depolama amaçları için kullanabileceğiniz yer kaplayabilir. Bu silinemeyen dosyalardan bazıları, cihazınıza, resimlerinize ve videolarınıza zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımlar olabilir. Cihazınızı düzgün bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorsanız, bu silinemez dosyaları kaldırmanız gerekir.

Silinemeyen dosyalar genellikle casus yazılım, kötü amaçlı yazılım, reklam yazılımı veya Truva atı dosyalarıdır. Ayrıca sistem tarafından şu anda kullanılmakta olan ve silinmelerini engelleyen standart dosyalardır.

Dosyaların silinemez olup olmadığını nasıl anlarsınız? Dosyaların silinemez olduğunu belirten birçok farklı sistem mesajı ekranda görünebilir.

  Başlamak için 10 Harika iPhone Ana Ekran Widget'ı

IObit Unlocker hakkında

Silinemez dosyaların ne olduğunu ve bu dosyalardan kurtulmanın nasıl önemli bir görev olduğunu anladıktan sonra, artık bu silinemez dosyaları cihazınızdan kaldırmanıza yardımcı olacak yollar aramalısınız.

IObit, engellenen dosyaların kilidinin açılması ve silinmesiyle ilgili tüm sorularınız için mükemmel bir yanıttır. IObit’in temel özelliklerini anlayalım ve onun hakkında bilgi toplayalım.

#1. Programı Başlat

Kilidini açmak istediğiniz dosyayı seçin ve ardından IObit Unlocker’ı açın. Arayüzünde, o yazılıma herhangi bir dosyayı ekleyebileceğiniz ‘Ekle’ düğmesini görebilirsiniz. ‘Ekle’ düğmesine ek olarak, bu yazılım, dosyaları ve klasörleri arayüze sürükleyip bırakarak kilidini açmanıza olanak tanır.

#2. Mevcut Seçeneklerin Kilidini Açın

Kilitli dosyalar/klasörler için beş çözüm sunarlar. ‘Kilidi Aç’ düğmesine basarak hemen kilidini açma seçeneğine sahipsiniz veya aşağıdaki ek işlemlerden birini seçmek için ‘Kilidi Aç’ düğmesinin yanında bulunan açılır düğmeyi tıklayabilirsiniz:

Dosyanın Kilidini Aç ve Sil, Kilidi Aç ve Yeniden Adlandır, Kilidi Aç ve Taşı veya Dosyanın Kilidini Aç ve Kopyala seçeneklerine sahipsiniz.

 • ‘Kilidi Aç ve Sil’i seçerseniz, uygulama kilitli dosya veya klasörü hemen siler.
 • Menüden ‘Kilidi Aç ve Yeniden Adlandır’ı tıkladığınızda yeni bir pencere açılacaktır. Tek yapmanız gereken yeni adı yazmanız ve ardından ‘Kilidi Aç ve Yeniden Adlandır’ düğmesine tıklamanız.
  • Birden fazla dosya veya klasörü aynı anda yeniden adlandırmak için, her dosyayı ayrı ayrı seçmeli, yeni adı girmeli ve ‘Uygula’ düğmesini tıklamalısınız. Tüm dosya ve klasörleri yeniden adlandırdıktan sonra ‘Kilidi Aç ve Yeniden Adlandır’ düğmesini tıklayın.
 • ‘Kilidi Aç ve Taşı’yı seçtiğinizde, uygulama kilitli dosyayı veya klasörü hedef klasör olarak belirlenen konuma aktaracaktır.
 • ‘Kilidi Aç ve Kopyala’yı seçtiğinizde, uygulama kilitli dosyayı veya klasörü hedef klasör olarak tanımladığınız konuma kopyalayacaktır.
  Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR): Farklar

#3. Zorunlu Mod

Dosya veya klasörün kilidini normal modda açamıyorsanız, önünde bulunan kutuyu işaretleyerek Zorunlu Mod özelliğini kullanmanız gerekir. Zorunlu Mod’a geçtiğinizde buna bağlı tüm işlemler sona erecektir.

IObit Uygulaması Hakkında

IObit uygulamasının birincil amacı, başka türlü silinemeyen dosyaları kaldırmanıza yardımcı olmasıdır. IObit Unlocker, cihazınızdaki dosyaları istediğiniz gibi yönetmenizi sağlar.

Yalnızca silinemeyen dosyaların kilidini açma ve silme amacına hizmet etmekle kalmaz, aynı zamanda ‘Kilidi Aç ve Kopyala’, ‘Kilidi Aç ve Yeniden Adlandır’, ‘Kilidi Aç ve Sil’ ve ‘Kilidi Aç ve Taşı’ gibi görevleri yerine getirirken de kullanışlıdır.

Cihazınızdaki dosya ve klasörleri yönetmeyi seçebileceğiniz kolay yollar sağlar. Bu dosyaları sizin için güvenli ve kullanılabilir durumda tutmaya yardımcı olur.

Cihazınızda silinemez dosyaları keşfettiğinizde, bunları IObit’e taşıyabilir ve uygulamanın kalan sihri gerçekleştirmesine izin verebilirsiniz.

Bu dosyaları IObit Unlocker’a koyduğunuzda, yeniden adlandırma, kilidi açma, kopyalama veya taşıma gibi diğer işlemlere erişebilirsiniz.

Diğer Alternatifler

4 noktalı yazılım

4 nokta yazılımı, silinemeyen dosyalarla ilgili sorunlarınızı çözmek için başka bir çözümdür. Ayrıca virüsten koruma taramaları ve kötü amaçlı yazılımların tespiti için de kullanabilirsiniz. Silinemeyen dosyaların kilidini açmanıza ve ardından kaldırmanıza yardımcı olur.

Yazılım Windows ile uyumludur ve bu nedenle istenmeyen uygulamaların kaldırılmasını, kilidinin açılmasını, taşınmasını ve silinmesini kolaylaştırır. İstenmeyen uygulama, dosya veya klasörün kilidini açmanıza ve kaldırmanıza yardımcı olmak için basit bir fare tıklaması yeterlidir.

kilit avcısı

LockHunter aracı, silinemeyen dosya ve klasörleri cihazınızdan kaldırmak için çalışır. Kilitlerini açıp silerek bu dosyaları masaüstünüzden kaldırmak, LockHunter yazılımıyla daha erişilebilir.

Sadece bu değil, aynı zamanda cihazınıza zarar verebilecek kötü amaçlı yazılımları ve diğer dosyaları kaldırma işlevi de görür.

Özellikler

 • Bir klasör ve dosyayı kilitleme işlemi hakkında size ayrıntılı bilgi verir.
 • Belirli dosyaların silinmesini engellemeyle ilgili işlemler hakkında bilgi verir.
 • Cihazdaki bir dosyayı silmenizi, kopyalamanızı, kilidini açmanızı ve yeniden adlandırmanızı sağlar.
 • Sabit sürücüden kilitleme işleminin kaldırılmasına yardımcı olur.
 • Hem 32 hem de 64 bit pencerelerle uyumludur.
  6 En İyi Switch Port İzleme Aracı

Unutulmaması gereken şey, LockHunter’ın soruna neden olan uygulamayı tamamen ortadan kaldırmamasıdır. Silinen bu öğeyi Geri Dönüşüm Kutusu’na gönderir, böylece yanlışlıkla kaldırmanız durumunda uygulamayı, dosyayı veya klasörü geri alabilirsiniz.

IObit’i kullanmak, bazıları aşağıda listelenen birçok özelliğe sahip olduğundan, silinemeyen dosyaların kilidini açmanız ve silmeniz için mükemmel bir seçenektir.

 • Anlaması kolay
 • Dostu kullanıcı arayüzü
 • İstenmeyen ve silinemeyen uygulamaları kaldırırken diğer uygulamaları etkilemez.
 • İstenmeyen uygulamaları kaldırarak sorunsuz çalışır.

Çözüm

Bu makalede tartışıldığı gibi, istenmeyen ve kötü amaçlı dosyaları silmek bazen çok sıkıcı bir işlemdir ve çoğumuz bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz.

Ancak bu makaleyi okuduktan sonra artık bu dosyaları hızlıca silebilirsiniz. Yalnızca bu dosyaları silmenize yardımcı olmakla kalmaz ve bu tür dosyalar üzerinde gerçekleştirmeniz için size birkaç seçenek daha sunar.

Ardından, bilgisayarınızı korumak için ücretsiz antivirüs yazılımına göz atabilirsiniz.