Instagram’da Görülme Nasıl Kapatılır

2010 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram, fotoğraf ve videoların paylaşıldığı bir sosyal ağ sitesidir. Facebook Inc. sonunda artık Meta Platformlar olarak bilinen Instagram’ı satın aldı. Uygulamanın kullanıcıları, filtrelerle değiştirilebilen ve hashtag’ler ve coğrafi etiketleme kullanılarak düzenlenebilen medya yükleyebilir. Daha önce onaylanmış olan herkese açık veya takipçiler gönderileri görebilir. Ayrıca kullanıcılar, fotoğraflar gibi trend olan materyalleri görüntüleyebilir, içeriklerini kişisel bir beslemeye eklemek için diğer kullanıcıları takip edebilir, diğer kullanıcıların içeriklerini etikete ve konuma göre keşfedebilir ve diğer kullanıcıların içeriğine konum ve etikete göre göz atabilir. Anlık mesajların iletişiminde okundu bilgisi önemlidir. Göndericiye, mesajlarını okuduğunuzu ve tanıdığınızı gösteren bir sinyal görevi görürler. Ancak okundu bilgilerini önlemek için birçok kullanıcı bu işlevi kapatmayı veya çevrimdışıyken doğrudan mesajlarını okumayı tercih eder. Mesajları görünmeden nasıl görebilirim konusunda ipuçları arayan biriyseniz, bu yazı tam size göre! Instagram’da görünmeyi nasıl kapatacağınızı, Instagram’da okundu bilgilerini nasıl kapatacağınızı ve mesajın neden iletildiğini ancak görülmediğini öğrenmenize yardımcı olacak faydalı bir rehber getiriyoruz.

Instagram’da Görülme Nasıl Kapatılır

Instagram’ın en iyi özelliklerinden biri, birisine DM veya doğrudan mesajlaşma aracıyla gizlice fotoğraf, video veya metin gönderme yeteneğidir. Bu şekilde platformdaki arkadaşlarınızla iletişim kurabilirsiniz. Hatta bunu kullanarak insanların hikayelerine cevap verebilirsiniz. Bunu yaptığınızda gönderdiğiniz yanıt Direkt Mesaj kutusuna gelir. Instagram’da takip ettiğiniz ve sizi takip eden herkesle DM özelliğini kullanarak sohbet edebilirsiniz. Mesajınız, sizi takip etmemeyi seçseler bile, hedef kişinin mesaj isteklerinde görünecektir.

  Instagram'da Birinin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Ancak, onlarla her zaman iletişim kurabilir ve aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

  • Düz metin metin mesajları
  • Resim veya video gönder

  • Instagram uygulamasını kullanarak çektiğiniz kaybolan fotoğrafları veya videoları paylaşın
  • Haber kaynağınızdaki makaleleri veya videoları gönderin
  • Hashtag’leri ve konumları aktarın

Yukarıda okuyabileceğiniz gibi, doğrudan mesajları kullanarak her şeyi başarabilirsiniz. Şimdi, Instagram’da görülenleri gerçekten kapatabilecek misiniz bir bakalım.

Instagram’da Görülen Seçeneğini Kapatabilir misiniz?

Hayır, görülen seçeneği kapatamazsınız Instagram. Instagram’daki okundu bilgileri kapatılamaz. Diğer kişi, bunu yapmaya karar verdiğinizde, bir doğrudan mesajı veya bir mesaj isteğini okuduğunuzun farkında olacaktır. İletişimleri dolaylı olarak okumak, bildirimler panelinde olduğu gibi makbuzları okumadan bunu yapmanın tek yoludur.

Instagram’da Görülen Bir Mesajı Görülmeden Okuyabilir misiniz?

Hayır, Instagram’da görüldü demeden bir mesajı okuyamazsınız. Gönderen, bir doğrudan mesajı veya mesaj isteğini okuduğunuzu öğrenecektir. Yine de sohbetlere ve mesajlara anonim olarak bakabilirsiniz. Mesaj, bildirim panelinden basılmadan okunabilir. Ancak bunun için, telefonunuzdaki Instagram uygulaması için DM bildirimlerini zaten etkinleştirmiş olmanız gerekir.

Mesajları Görülmeden Nasıl Görebilirsiniz?

Bildirim paneli üzerinden dolaylı olarak mesajları görünmeden görebilirsiniz. Mesajların dolaylı olarak okunması ancak bu şekilde yapılabilir. Gelen kutusunu açmazsanız, Instagram uygulaması bir doğrudan mesajı görüntülediğinizi göstermez.

Instagram’da Okundu Bilgilerini Kapatabilir misiniz?

Hayır, Instagram’da okundu bilgilerini kapatamazsınız. Ancak, metinleri yalnızca bildirim panelinden okursanız, Insta uygulaması gönderene Görülen makbuzu görüntüleyemez.

Bir Kişi İçin Okuma Makbuzlarını Kapatabilir misiniz?

Hayır, Instagram’da bir kişi için okundu bilgilerini seçerek kapatamazsınız. Instagram’daki okundu bilgileri hiçbir şekilde kapatılamaz. Gönderen, bir veya daha fazla olsun, bir mesajı okuduğunuzda öğrenecektir.

Mesaj Neden İletiliyor Ama Görünmüyor?

Bir mesajın görülebilmesi için alıcının doğrudan DM’yi açması gerekir. Mesajınız görülmediğiniz için okunmuyorsa ya sohbet listesinden okunmuştur ya da hiç okunmamıştır. Instagram’ın doğrudan mesajlaşmaya yönelik en son yükseltmesinde, mesajınızın altına, birinin onu gördüğünü bildiren bir SEEN göstergesi eklendi. bu yüzden mesaj iletildi ancak görülmedi.

Messenger’da Görülmeden Mesajlarınızı Nasıl Okuyabilirsiniz?

Messenger’da görünmeden mesajlarınızı okuyamazsınız. Mesajlarınızı Messenger’da görünmeden okumak için dolaylı olarak okumanız gerekecek. Bir Messenger sohbetinden mesaj aldığınızda, özel olarak görüntüleyebilmek için Uçak Modunuzu açmanız gerekir. İnternet bağlantısının olmaması nedeniyle, Messenger artık mesajı okuduğunuz gerçeğini işleyemez.

BF Metin Mesajlarınızı Nasıl Görebilirsiniz?

BF’nizin metinlerini hesabına veya telefonuna erişmeden göremezsiniz. Ancak bunu yapmaya çalışmak için aşağıda belirtilen geçici çözümleri deneyebilirsiniz:

  • Diğer kişilerin metin mesajlarını yalnızca hesap kimlik bilgilerini, yani kullanıcı adını ve şifresini biliyorsanız görebilirsiniz.
  • Metin mesajlarını görmek için kişisel telefonlarını da alabilirsiniz.

Kocanızın Kime Mesaj Yazdığını Nasıl Görebilirsiniz?

Kocanızın hesabına veya telefonuna erişmeden kimin mesaj attığını göremezsiniz. Bu metin mesajlarını görmek için kişisel telefonlarını alabilir veya hesap bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Erkek Arkadaşınızın Telefonunda Bir Şey Sakladığını Nasıl Anlarsınız?

Telefonuna veya sosyal medya kimlik bilgilerine erişiminiz varsa, erkek arkadaşınızın telefonunda bir şey sakladığını anlayabilirsiniz.

Kocanızın Telefonunda Ne Yaptığını Nasıl Görebilirsiniz?

Aşağıdakilerin kimlik bilgilerini biliyorsanız, kocanızın telefonunda ne yaptığını görebilirsiniz:

  • onun cep telefonu
  • Sosyal medya hesapları

***

Mesajın neden iletildiğini ancak görülmediğini ve Instagram’da görünmeyi nasıl kapatacağınızı öğreneceğinizi umuyoruz. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, daha sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.