Instagram Story’de Birinin Sizi Kısıtladığını Nasıl Anlarsınız?

Instagram tüm nesiller arasında oldukça çılgınca. Instagram’ın kamera filtreleri, makaralar, DM gönderme gibi yeni özelliklerini deneyen gençlerden yaşlılara kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu özellikleri merak ediyor ve Instagram hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Instagram hikayesinde birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını ve Instagram DM’de birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl anlayacağınız konusunda sizi aydınlatmak için buradayız.

Instagram Story’de Birinin Sizi Kısıtladığını Nasıl Anlarsınız?

Herhangi bir sosyal medya platformunda kısıtlanmak eğlenceli değildir, ancak harekete geçmeden önce bu durumu onaylamanız gerekir. Bu makalenin ilerleyen kısımlarında listelenen adımlarla kendi Instagram hesabınızdan kontrol ederek kolayca başlatabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

Birisi Instagram’da Sizi Kısıtladığında Ne Olur?

Instagram hikayesinde veya DM’de birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl öğrenebileceğinizi kontrol edebileceğiniz birkaç nokta var:

  • Artık aktif durumlarını doğrudan mesajlarda göremeyeceksiniz. Çevrimiçi olsunlar ya da olmasınlar, bu bilgiden yoksun kalacaksınız.
  • Onlara doğrudan mesajlarınız ya okunmamış ya da mesaj isteklerinde kalacak, dolayısıyla beklemede olacak.
  • Gönderilerine yaptığınız yorumlar yalnızca onlar ve siz tarafından görülebilir.

Instagram’da Biri Beni Kısıtlarsa Hikayesini Görebilir miyim?

Evet, birisi sizi Instagram’da kısıtlamış olsa bile, onun hikayesini yine de görebilirsiniz. Kısıtlama, kişinin profilini, hikayesini veya videolarını görüntülemenizi engellemez.

  Instagram Biri Hesabınıza Girdiğinde Size Haber Veriyor mu?

Instagram’da Biri Sizi Kısıtlasa Beğenilerini Görebilir Misiniz?

Evet, kısıtlama, kısıtlı bir Instagram kullanıcısının profilleri, beğenileri ve yorumları görüntülemesini engellemez. Hesabınızı kısıtlamış olsalar bile, birinin gönderilerinde beğenileri görebilirsiniz.

Biri Instagram’da Beni Kısıtladıysa, Yine de Onlara Mesaj Atabilir miyim?

Evet, biri sizi Instagram’da kısıtlarsa, yine de onlara mesaj gönderebilirsiniz. Kısıtlı kullanıcılar, diğer Instagram kullanıcıları gibi başkalarının profilini görebilir. Ayrıca kendilerini kısıtlayan kişiye doğrudan mesaj da gönderebilirler. Tek sorun, mesajınızın doğrudan doğrudan mesajların istekler bölümüne gitmesi veya mesajlarınızı okuyup okumadıklarını bilemezsiniz.

Instagram’da Birinin Sizi Kısıtladığını Nasıl Anlarsınız?

Instagram’da birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını kontrol etmek çok kolay. Kontrol etmenin birkaç yolu var.

  • Diğer kullanıcının sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını görmek için ortak bir arkadaşınızın hesabını kullanabilirsiniz. Kısıtlanırsa, ortak kullanıcı, sizi kısıtlayan kullanıcının gönderisine yaptığınız yorumunuzu göremez.
  • Mesajınız kullanıcının mesaj isteği bölümünde yer alacağından ve bu nedenle onlardan yanıt alınmayacağından, kullanıcıya doğrudan mesaj göndererek de kontrol edebilirsiniz.

Ya Sizi Geri Takip Etmiyorlarsa?

Instagram, takipçilerden gelen takip etmeyi bırakma etkinlikleri hakkında sizi bilgilendirmez, ancak kontrol etmek için her zaman üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Ayrıca, birinin sizi takip edip etmediğini kontrol ederek Instagram hikayesinde sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl anlayacağınızın cevabını da alabilirsiniz.

1. Instagram uygulamasını açın.

2. Sağ alt köşeden Profil simgesine dokunun.

3. Şimdi, Takipçiler üzerine dokunun.

4. Arama çubuğuna istediğiniz profilin adını yazın.

5. Sizi takip etmezlerse, Kullanıcı bulunamadı sonucu görüntülenecektir.

Ya Bir Profil Resmine Sahip Değillerse?

Bir Instagram kullanıcısının profil resmi yoksa bu şu anlama gelir:

  • Bir tane indirmediler.
  • Kişisel/gizlilik nedenleriyle, diğer kullanıcılardan anonim kalmaya karar verdiler.

Instagram Story veya DM’de Birinin Sizi Kısıtladığını Nasıl Anlarsınız?

Birisi sizi Instagram hikayesinde kısıtladıysa, bu konuda bilgilendirilmeyeceksiniz. Instagram hikayesinde birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl anlarsınız. Tek ihtiyacınız olan, Instagram’daki yardım ortak arkadaşı. Diğer kişinin hikayesini görebilirken siz göremiyorsanız, o kişinin hikayesini izlemenizi kısıtladığı kesindir. Instagram DM’de birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl öğreneceğinizi arıyorsanız, bunu şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

  • Kullanıcıya doğrudan mesajlaşma.

  • Mesajınıza yanıt vermemişlerse ve aynı anda yayınlarında aktiflerse, sizi kısıtlamış olmaları olasıdır.

Instagram yardım sayfasından Instagram’daki kısıtlı ve kısıtlamasız hesaplar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

***

Instagram hikayesinde birinin sizi kısıtlayıp kısıtlamadığını nasıl öğreneceğinizi umarız. Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşmaktan çekinmeyin. Bundan sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.