Herkes İçin En İyi 9 Oyun Sunucusu Barındırma Platformu

Oyun dünyası gelişiyor ve her zamankinden daha fazla bilgi işlem gücü gerektiriyor!

İyi haber şu ki – bilgi işlem ucuz!

Artık evinizde oyun konsolu veya bilgisayar ile kısıtlı değil. Çok oyunculu bir oyun için pratik olarak tek başınıza oynamak veya arkadaşlarınızı evinize davet etmek zorunda değilsiniz.

Günümüzde video oyunları, dünya çapındaki insanların çevrimiçi olarak buluşabileceği, ekipler oluşturabileceği ve oynamaya başlayabileceği bir sosyal aktivite haline geldi. Aslında, ortak ilgi alanlarına sahip büyük bir küresel oyuncu topluluğunun parçası olabilirsiniz. Rol yapma özelliğine sahip çok oyunculu oyunların da son derece popüler hale gelmesinden bahsetmiyorum bile, bu da insanların neden Counter-Strike, Minecraft, Rust, Starbound, Ark, Space Engineers ve daha fazlasını sevdiğini açıklıyor.

Bu oyunlar, erkekler, kadınlar, gençler, profesyoneller vb. gibi farklı türden insanların birlikte oynadığı çeşitli stil, içerik ve türlerde gelir ve sadece oyun meraklılarıyla sınırlı değildir.

Ve bu oyunları barındırmak için özel bir oyun sunucusuna ihtiyacınız var.

Neden? Niye?

Hadi bulalım!

Oyun dünyasının derinliklerini keşfetmek ve dünyanın herhangi biriyle, herhangi bir zamanda, sık sık gecikmeler ve kesintiler olmadan oynamak isteyen bir oyun tutkunuysanız, bir sunucu kiralamak mantıklıdır.

Tüm bunları kendi başınıza yaparsanız, ani çökmeler ve aksamalara ek olarak oyun performansı ve hızı da bozulur. Çünkü aynı sunucuyu kullanan ve aynı kaynakları kullanan birçok oyuncu olacaktır.

Ancak bu üst düzey video oyunları, daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilmeniz için güçlü bir sunucu gerektirir.

Bunun dışında her an bilgisayar ve ağ sorunları olabilir. Oyun ruh halinizi bozar ve aşağıdaki gibi yönetmeniz için birçok arka plan öğesini memnuniyetle karşılar:

 • Engellenen yönlendirici bağlantı noktalarını düzeltme,
 • Çok sayıda oyuncuyu idare etmede zorluk,
 • Güvenlik sorunları ve daha fazlası.

Tüm bunlar, zaman harcamayı bir yana, sahip olamayabileceğiniz iyi bilgi ve beceriler gerektirir.

Bu nedenle, tüm bu sıkıntılardan kendinizi korumak, oyun zamanınızdan tasarruf etmek ve hayal kırıklıklarından kaçınmak için özel bir oyun sunucusu platformuna ihtiyacınız var.

Özel bir sunucu, kullanıcıların oyunlarını büyük ölçüde özelleştirmesine, en sevdikleri oyunun farklı sürümlerini oynamasına ve oyun çevrenizi başka yerlerden davet etmesine olanak tanıyan bir dizi güçlü sunucudan oluşur.

Özel oyun sunucusu barındırmanın diğer avantajları şunlardır:

 • Gelişmiş işlemciler ve SSD’ler ile optimum performans
 • Yüksek trafiği yönetir
 • Çalışma süresi ve bant genişliği için daha fazla esneklik
 • Aşırı ısınma sorunu yok
 • Bire bir veya gruplar halinde pürüzsüz sesli sohbetler.
 • Makul sorun çözme oranlarıyla hızlı destek
 • Birçok eklentiyi, modu ve oyun ortamını destekler
 • Oyunları ve kullanımı kolay kontrol panellerini değiştirme yeteneği

Ve dahası…

Tüm bu avantajlardan yararlanmak için oyun gereksinimlerinizi karşılamak üzere oyunlarınızı barındırmak için uygun bir oyun sunucusu barındırma çözümü bulun.

Bunun için, hangisinin en iyi özellik ve fiyat kombinasyonuna sahip olduğuna dair kararlarınızı vermek ve bunun için gitmek için aşağıdaki listeyi küratörlüğünü yaptık.

ScalaCube

Oyun sunucusu barındırma alanında ünlü bir isim, ScalaCube sizin için harika bir seçenek. Oyunlar için sunucular kiralar – Minecraft, Minecraft PE, ARK, Rust ve Hytale. ScalaCube, kısıtlama olmaksızın sınırsız ve ücretsiz trafik sunar.

Trafik, akış aşağı veya yukarı akış hacminden bağımsız olarak her zaman optimum bant genişliği ile kalacaktır. Oyun sunucunuz için HDD veya SSD depolama arasında seçim yapabilirsiniz. Ancak, sunucu verilerinize sık sık erişmeniz gerekiyorsa, 10 kat daha fazla hız ve rahatlık nedeniyle ikincisi tercih edilir.

  Mahallenizdeki Bir Stalker Nasıl Tespit Edilir ve Bu Konuda Ne Yapılır?

Kesintisiz bir oyun deneyimi için %99,9 sunucu çalışma süresini garanti ederler. Tüm bunlara ek olarak, birden fazla sunucu, eklenti ve mod desteğine ek olarak Minecraft sunucu barındırma için sınırsız yuva elde edersiniz.

Diğer oyunlar için tam FTP desteği, anında kurulumlar, çoklu modlar ve eklentiler ve DDoS koruması elde edersiniz. Fiyatlandırmaları ayda sadece 2,5 ABD dolarından başlıyor.

HostHavoc

HostHavoc oyun sunucusu barındırma çözümlerinde bir başka popüler isimdir. Oyun sunucuları, mod ve oyun güncellemelerinin yanı sıra aktif olarak sürdürülen gelişmiş özellikler ve özel araçlardan oluşur. HostHavoc ile 25’ten fazla farklı oyun arasından seçim yapma seçeneğiniz var.

ARK: Survival Evolved, 7 Days to Die, Arma 3, Counter-Strike: GO, Garry’s Mod, Insurgency: Sandstorm, Minecraft, PixARK, Rust, Space Engineers, Squad, Terraria, vb. gibi popüler olanları içerir. HostHavoc anında Hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olmak için tercih ettiğiniz oyun sunucuları için kurulum yapın.

Tüm oyun sunucuları, kurumsal düzeyde sunucu donanımı ile birlikte NVMe SSD’lerin bir sonucu olarak güçlü performans sergiler. Kolay yönetim, gelişmiş ayarlar, zahmetsiz yapılandırma ve tam FTP erişimi ile oyun sunucunuzun tam kontrolünü elinize alın.

HostHavoc ile, herhangi bir ekstra ücret ödemeden yenilerini keşfetmek için istediğiniz zaman oyunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Steam atölyesi kullanılabilirliğine sahiptir ve birden çok modu, eklentiyi ve 3. taraf API’lerini destekler. Özenle kurulmuş yüksek kapasiteli bir ağa sahip 3 kıtada 10 veri merkezi lokasyonuna sahiptir.

%99,9 çalışma süresi, istikrarlı sunucu performansı ve gerçek yedeklilik ile güvenilir ağ ve tesislerin keyfini çıkarın. HostHavoc ayrıca ücretsiz DDoS koruması, günlük yedeklemeler, 15 dakikalık yanıt süresi içinde 7/24 destek ve 3 günlük para iade garantisi sunar. PayPal ve kredi kartları dışında kripto para birimlerinde ödeme yapabilirsiniz.

Bulutlu

ile kendi yüksek performanslı oyun sunucularınızı başlatın. Cloudzy’nin imza barındırma çözümleri.

Hem Windows hem de Linux işletim sistemlerinde oyun sunucuları sunarlar. Çok uygun fiyatlara ultra yüksek bant genişliği, NVMe depolama ve 1 Gbps bağlantı hızlarına sahip bir oyun barındırma çözümüne sahip olabilirsiniz. Temel planlar ayda yalnızca 7,95 ABD Doları tutarındadır.

Cloudzy, minimum gecikme için 15’ten fazla küresel veri merkezinde yeni nesil yüksek özellikli sunucular sunar. 30’dan fazla ücretsiz oyunla Minecraft, ARK, Rust, Interstellar Rift, Counter-Strike, L4D2 ve diğer birçok oyun için kendi oyun sunucunuzu kolayca kurabilir ve kurabilirsiniz. NVMe SSD ve KVM teknolojisi ile turbo şarjlı üst düzey altyapılarıyla yüksek hızlı, sıfır gecikmeli bir oyun deneyimi sağlayın.

Akıllı güvenlik duvarı ve DDoS koruması, güvenli ve rahat bir şekilde oynayabileceğiniz anlamına gelir. Barındırma çözümleri, son teknoloji donanım ve sıfır çekişmeli kaynak tahsisi içeren, özellikle çevrimiçi oyunlara yöneliktir.

Kuzey Amerika, Avrupa ve Doğu Asya’nın her yerinde sayısız sunucu konumuyla Cloudzy, bu bölgelerden herhangi birinde yaşayan oyuncular için ideal olabilir.

OVHbulut

adanmış sunucular OVHbulut çevrimiçi oyun için özel olarak tasarlanmış en iyi performansı ve kararlılığı sunar. OVHcloud, Mumble, TeamSpeak, Counter-Strike, Rust, Minecraft, Ark, Arma, Garry’s Mod, L4D2 ve Team Fortress gibi birden fazla oyun ve yazılım programı için oyun sunucuları sunar.

Sunucuları, kullanıcılara gecikmesiz bir çevrimiçi oyun deneyimi sağlamak için tasarlanmış ZEN-2 mimarisine sahip 3. nesil AMD Ryzen işlemcilere dayanmaktadır. Verimli video ve görüntü işlemeyi, paralel görevleri ve çok oyunculu oyunları yönetebilirler.

OVHcloud, tüm sunucularında hizmet kesintilerini önleyebilen güçlü bir DDoS karşıtı koruma sunar. Standart güvenlik çözümlerinden farklı olarak, ses ve video dosyaları ve video oyunları için UDP trafiğine uyum sağlar ve hem çıkış hem de giriş trafiğini inceler.

  Google E-Tablolarda Birden Çok Hücreden Veriler Nasıl Birleştirilir

Oyun sunucuları, servis kolaylığından ödün vermeden kusursuz performansı yürütmek için maksimum 1 GB/sn bant genişliği sergileyebilir. OVHcloud’un dünya çapında yayılmış veri merkezleri vardır ve bu size konumunuza en yakın oyun sunucusunu kiralama seçeneği sunarak minimum gecikmeyi hissetmenizi sağlar.

Her sunucunun bir genel IPv4 ve IPv6 adresi vardır ve gerekirse sunucunuz için ekstra bir IPv4 kiralayabilirsiniz. Daha iyi kullanılabilirlik sağlamak için sunucularının yaklaşık %99,90’lık bir SLA’sı vardır. Sunucular, yedeklemeler için 500 GB depolama kapasitesi içerir.

Google Bulut

Oyunlarınızı barındırın Google Bulut‘nin oyun sunucuları ve sorunsuz bir oyun deneyimine sahip olun. Performans üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmayan güçlü global altyapısı ile sunucu yönetimi burada basittir. Oyun sunucuları maksimum 3.8 GHz hızında çalışabilir.

Oyun iş ortaklarınız dünyanın neresinde olursa olsun, Google Cloud’un dünya çapında 24 bölgede, 200’den fazla ülkede kullanılabilen ve yüksek kaliteli bir ağla bağlantılı sunucuları vardır. Google Cloud’un oyun sunucuları, oyun ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş otomatik ölçeklendirme sunar. Hızlı sunucu yönetimi için tek bir kontrol paneli ile birlikte gelir ve kolay dağıtımı kolaylaştırır.

Kale Sunucuları

Seçerek oyunlarınızı sık gecikmeler ve çökmeler hakkında endişelenmeden oynayın. Kale Sunucuları oyun sunucusu barındırma ortağınız olarak. Performans, sunucu kalitesi veya güvenilirlik olsun, barındırma hizmeti oyuncuların istenen tüm kriterlerini karşılar.

ARK, 7 Days to Die, Killing Floor 2, Sniper Elite 3, Don’t Starve Together, Counter-Strike Source, Interstellar Rift, Minecraft, PixARK, Sandbox, Rust, Terraria gibi geniş bir oyun yelpazesine sahipler. Zombi Panik ve daha fazlası.

Güçlü ve özel bir kontrol paneli sunarlar – oyun sunucularınızdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için optimize edilmiş yapılandırmalar ve özelliklerle sunucu yönetimini kolaylaştırmak üzere tasarlanmış TcAdmin. Özel sunucuları en yeni donanım ve ağ teknolojisinden yararlanır.

Tüm sunucular, daha hızlı performans için 1 Gb/sn bant genişliğine sahip Katı Hal Sürücülerinde çalışarak oyunda asla geri kalmamanızı sağlar. Ödemeyi yaptıktan sonra, hızlı bir şekilde başlamanız ve çalıştırmanız için saniyeler içinde anında sunucu kurulumu sağlarlar.

Citadel Servers, DDoS korumasının yanı sıra 7/24 ağ izleme ile sunucu güvenliğiyle ilgilenir. En düşük gecikmeyi yaşamanızı sağlamak için 4 kıtaya yayılan 20’den fazla konumda veri merkezleri vardır. Sadık bir müşteri olmak ve 12 ay boyunca bir sunucu sipariş etmek için kiralama maliyetinde %10 indirim sunuyorlar.

Amazon GameLift

Kullanmak Amazon GameLiftOptimum performans, en düşük gecikme süresi ve daha fazla maliyet tasarrufu sağlamak için AWS’den ve gücünden yararlanan oyun sunucusu barındırma hizmeti. Hızla ölçeklenebilen, dağıtılabilen ve çalıştırılabilen özel sunucularıyla oyununuzu bir sonraki seviyeye taşıyın.

Çok oyunculu oyunlar için en iyi seçeneklerden biridir. Örnekleri güvenli bir şekilde sağlar, sunucuları çalışan örnekler üzerinde dağıtır, oyun sunucularını ve örnekleri izler, sağlıksız olanları değiştirir ve sunucu trafiğini yük dengeler. Amazon GameLift oyun sunucuları, daha yüksek çalışma süresi ve servis kolaylığı sağlamak için 5 kıtayı kapsayan 15 küresel bölgede yer almaktadır.

İster tekli ister çok oyunculu oyunlardan hoşlanıyor olun, hızlı oyun oynamanızı sağlarlar. GameLift ayrıca düşük gecikmeli sunucuları bulmak için sürekli olarak mevcut sunucuları tarar. Mevcut değilse, barındırma hizmetini yapılandırma ve oyuncularınıza daha yakın otomatik olarak daha fazla kapasite ekleme seçeneğiniz vardır.

GameLift, AWS’nin bulut altyapısı üzerinde çalıştığından, en kapsamlı ve güvenli bulut platformunun keyfini çıkarın. AWS, GameLift dışında 175+ tam özellikli hizmet sunar, bu nedenle son derece güvenilir bir hizmet alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Kullanılmayan örnekleri dakikalar içinde durdururken aynı anda binlerce örneği başlatabilen bir otomatik ölçeklendirme özelliği sunarlar. Sunucuları, sabit durum yüzdesi hedeflerine dayalı olarak kapasiteyi otomatik olarak ölçeklendirecek şekilde yapılandırabilir ve yük modeli dalgalanmalarını ayarlarken ölçeklemeyi GameLift’e bırakabilirsiniz.

  Telefonunuzu Kullanarak AR'de 3D Cadılar Bayramı Karakterlerini Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Oyun sunucularınız DDoS koruması ve sık ağ saldırılarına karşı güvenlik ile güvende. Hem Spot hem de isteğe bağlı bulut sunucuları sunar ve 40 tür ve boyutta bulut sunucusu arasından seçim yapma seçeneğiniz vardır. Her örnek için oyun ihtiyaçlarınıza uygun tercih ettiğiniz bellek, CPU ve ağ kapasitesi yapılandırmasını seçin.

GameLift, Amazon Lumberyard, Unity, Unreal Engine, C# ve C++ oyun motorları vb. gibi büyük oyun motorlarını birden çok platformla birlikte destekler. GameLift ile, herhangi bir aylık taahhüt olmadan yalnızca yüksek performanslı sanal makineler, ışık hızında veri aktarımı ve SSD tabanlı depolama ile kullandığınız kaynaklar için ödeme yaparsınız. GameLift’i AWS Shield ve daha fazlası gibi diğer AWS hizmetleriyle de entegre edebilirsiniz.

Yani Başla

Oyun sunucunuzu şuradan kiralayın: Yani Başla ve yenilik ve performansın gerçek gücünü deneyimleyin. En sevdiğiniz oyunları barındırmak için tasarlanmış makineler sunarlar ve optimum özellikler ve minimum gecikme süresi sunarlar.

Böylece Start, Minecraft, Counter-Strike, Team Fortress 2 gibi oyunları ve TeamSpeak ve Mumble gibi diğer hizmetleri barındırmanıza izin verir. Oyun sunucularında aylık ücret ödemeden 16 adet IP, DDoS koruması, 100 GB yedek depolama, 250 Mbps bant genişliği ve 90 farklı ortam bulunur.

Ayrıca yük devretme IP’leri, Express KVM IP’si, Yedekleme+ gibi eklentileri de tercih edebilirsiniz. Oyun sunucunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için sisteminizi Intel i5 veya i7 ve 16-32 GB RAM & SSD depolama ile yapılandırın.

Böylece Start, sunucularını biri Kanada’da ve 3’ü Fransa’da olmak üzere çeşitli yerlerde bulunan OVH veri merkezlerinde barındırıyor. Bu veri merkezleri, mimari, devasa kapasite, bakım, güvenlik ve 7/24 gözetim için en son teknolojilerden yararlanır.

Vultr

Kullanarak tek tıklamayla yüksek kaliteli oyun sunucuları dağıtın Vultr‘s sunucu barındırma çözümleri. Dağıt’ı tıkladıktan sonra, Vultr bulut platformunu düzenlerler ve örneklerinizi seçilen veri merkezi üzerinden tahsis ederler.

Ardından, istediğiniz modlardan herhangi birini yükleyebilir ve özelleştirebilir ve Vultr’un oyun sunucunuzda ince ayar yapmak için daha iyi esneklik sağlamak için VPS kurulumunu yönetmesine izin verebilirsiniz. Oyun sunucuları, oyuncuların en yüksek oyun potansiyellerini keşfetmeleri için yüksek performanslı ve düşük gecikmeli ağlarda çalışır.

Vultr’un yüksek performansının ardındaki sır, kurumsal sınıf donanımı, hızlı SSD sürücüleri, %100 SLA, esnek kararlılık ve tutarlı servis kolaylığı sağlayan en yeni nesil Intel CPU’larıdır.

Her şeyi kolayca yönetebilmeniz için temiz bir pano ve sağlam bir API içeren basit bir kontrol paneli sunarlar. Vultr, uygulamalarınızı yalıtılmış yerel özel ağlara bağlamanıza olanak tanır, IPv6 ağını kolaylaştırır, tüm VM’ler için ayrılmış bir IP ile eksiksiz kök erişimi sağlar ve özel ISO’lar seçmenize olanak tanır.

Sunucu örneklerinizi hızlandırmak, kontrol etmek ve yok etmek için API’leriyle entegre edebilirsiniz. ABD, Hollanda, Fransa, İngiltere, Almanya, Kanada, Kore Cumhuriyeti, Japonya, Singapur ve Avustralya dahil olmak üzere 10 farklı ülkede 17 yerde bulunan küresel veri merkezlerine sahiptirler.

Çözüm

Sürekli gelişen oyun alanı, oyuncuların yeni maceraları ve heyecanları keşfetmelerine yardımcı olmak için yeni zirvelere ulaşıyor. Ve sizin için daha da kolaylaştırmak için, teknoloji firmaları güçlü özelliklere ve işlevlere sahip gelişmiş oyun sunucuları sunar, böylece dünyadaki herkesle oynayabilir ve benzersiz bir oyun deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu nedenle, oyun sunucunuzu yukarıda belirtilen platformlardan herhangi birinden bugün edinin.

Oyunlarınızı kaydetmeniz mi gerekiyor? Bu oyun kayıt yazılımlarına göz atın.