‘Hayvan Geçişi: Yeni Ufuklar’ Neden Kültürel Bir Fenomen Oldu?

Nintendo, 20 Mart’ta Nintendo Switch için Animal Crossing: New Horizons’u piyasaya sürdü ve hızla kültürel bir mihenk taşı haline geldi. Evde ve oyun oynayan bu kadar çok insan varken, piyasaya sürülmesi mükemmel bir zamanda geldi.

Serideki En Çok Satan Oyun

Animal Crossing: New Horizons hayranlar tarafından ezici bir çoğunlukla başarılı oldu ve Japonya’da piyasaya sürüldükten sonra hızla tükendi. Aslında, İlk üç günde 1,88 milyon kopya satıldı Japonyada. Famitsu’dan gelen rakamların, mevcut küresel sağlık durumu göz önüne alındığında şu anda çok popüler olan dijital indirme satışlarını içermediğini de belirtmekte fayda var.

Kuzey Amerika’da Animal Crossing: New Horizons Mart 2020’nin en çok satan oyunuydu ve şu anda 2020’nin en çok satan ikinci oyunu. Lansman satışlarında Super Smash Bros. Ultimate (2018) gibi diğer popüler Nintendo oyunlarını geride bıraktı.

Avrupa’da Yeni Ufuklar en çok satanlar listesinin en üstünde yer almaya devam ediyor. perakendeciler için daha fazla stok mevcut hale geldi. Bir bakış açısı sunmak için, satış rakamları önceki tüm girişlerin toplamından ve 3DS’ye özel Animal Crossing: New Leaf’in üç katından daha yüksek.

Hayvan Geçişi Deneyimi

En son bölüm, insanların evde kalmaları konusunda uyarıldığı sırada yayınlandı ve bundan daha iyi bir zamanda olamazdı. Diğer Animal Crossing oyunlarıyla uyumlu olan New Horizons, rahat, aile dostu oynanışı nedeniyle popüler ve seriye eklenen yeni oyun çok güzel.

Gözden geçirenler Animal Crossing: New Horizons “Island Package Getaway” hakkında ve iyi bir nedenle fışkırıyor. Tatilinize ıssız bir adada, sırtınızdaki kıyafetlerden başka bir şey olmadan başlıyorsunuz. İstediğini yapmakta özgürsün. Oyuncu karakteri olarak, ıssız adanızı tropik bir cennete dönüştürmek size kalmış. Bunu kendi hızınızda yapabilirsiniz ve kuralları siz belirlersiniz.

  uTorrent Akranlara Bağlanmada Takıldı: İşte Nasıl Düzeltilir

içinde iki karakter

Animal Crossing: New Horizons’da, şu anda göremediğiniz arkadaşlarınız ve ailenizle etkileşime geçebilirsiniz. Ve arkadaşlarınız oynamıyorsa, bu da sorun değil. İnternette mobilya ticareti yapmayı seven ve sizinle saatlerce şalgam fiyatlarını konuşacak bir sürü insan var.

bir de tamamı var anlaşmazlık topluluğu Animal Crossing’e adanmıştır. Reddit, insanların arkadaş kodlarını değiş tokuş ettiği devasa bir iş parçacığına sahiptir – uzak oyuncuların bağlantı kurmasına ve oynamasına izin veren bir davet mekanizması. Tüm topluluk süper yardımsever ve arkadaş canlısı, bu mantıklı çünkü oyunda diğer oyuncularla deneyimlenecek çok daha fazlası var.

Solo oynamayı seviyorsan yapacak çok şey var. GameCube’deki Animal Crossing’in önemli bir yükseltmesi olan New Horizons ile ilgili en sevdiğim şeylerden biri, adanızdaki sakinlerle etkileşime girebileceğiniz farklı yollar.

üç karakter

Sakinler size mektup gönderecek, size yeni takma adlar verecek, doğum günü partileri verecek ve hatta sizin için şarkı söyleyecek! Her zaman yeni bir şeyler vardır ve adamın sakinleriyle konuşmak asla eskimez.

Sakinler çevreleriyle birçok farklı şekilde etkileşime girerler. Sekiz kişilik kişilik tiplerine bağlı olarak diğer sakinlerle farklı etkileşimler kurarlar. Ayrıca birbirleriyle farklı şekilde etkileşime girecekler. Duyguları var. Bazen birbirleriyle mutlu ya da üzgün olacaklar ve ortaya çıkabilecek herhangi bir anlaşmazlığı gidermek size kalmış.

Ancak, bu oyunda sevdiğim şey bu – her şey birbirine bağlı hissediyor ve günün sonunda oturmak rahatlatıcı.

Animal Crossing: New Horizons’da her şey geçicidir ve kusurları vurgulamamak kolaydır. Memnun olmadığınız bir yere ev mi yerleştirdiniz? Önemli değil! Oyunda daha sonra taşıyabilirsiniz.

Adanızı tam istediğiniz gibi yenilemenin keyfini çıkarmak için kontrol ve zaman sizde. Küresel karantina nedeniyle, insanların oyun oynamak için her zamankinden daha fazla zamanı var. Ve Animal Crossing serisindeki en son giriş, zaman geçirmek için rahat bir oyun ortamı sunuyor.

  Parola Yöneticileri Ne Kadar Güvenli?

Oyunda her gün keşfedecek yeni bir şeyle karşı karşıyasınız. Mağazalarda yeni eşyalar, yeni melez çiçekler, kıyıya vuran yeni bir tarif, yeni kamp alanı ziyaretçileri ve özel eşyalara sahip rastgele satıcılarla uyanacaksınız. Her gün gerçek evinizde kapalı kalmanın monotonluğunu kırar.

Ayrıca Nintendo’nun oyuncular için sağladığı birçok etkinlik var. Çiftler adalarında evlilik törenleri düzenliyor ve mezunlar oyun içi mezuniyet törenlerine arkadaşlarını davet edebiliyor. Aileler aynı konsolda birlikte oynayabilir ve hatta annenize gecikmiş bir Anneler Günü Kupası hediye edebilirsiniz!

Nintendo, saatlerce oynamaya devam etmenizi sağlayacak ek etkinlikler ve hata düzeltmeleri sağlama konusunda harika bir iş çıkarıyor.

Diğer taraftan Animal Crossing’de kontrol edemeyeceğiniz pek çok şey var (tabii ki zaman yolculuğu yapmıyorsanız).

Gerçek dünyadaki rutininiz gibi, ertesi güne kadar beklemek zorunda kaldığınız zamanlar olacak. Dükkanlar geceleri kapanır ve şalgam pazarı sıfırlanmadan önce yalnızca bir hafta kullanılabilir. Bazen tadilatta olan bir mağazaya girebilmek için tam bir gün beklemeniz gerekir.

Yine de Animal Crossing serisini bu kadar özel yapan şey, bu rahat geçicilik hissi. Kiraz çiçekleri Nisan’da sona erdiğinde oyuncuların hayal kırıklığı veya şaşkınlık ifade ettiğini ve onları bu kadar özel yapan şeyin zamana bağlı olayların kısacık doğası olduğunu fark ettiğini görmek ilginç. Bazılarını kontrol edebileceğiniz ve edemeyeceğiniz kaçınılmaz bir değişim duygusu var. Bu gerçekten eşsiz bir deneyim.

Çoğu için, bu sadece yapı ve özgürlüğün doğru dengesidir. Genellikle video oyunları oynamayan insanlar için bile harika. 88 yaşındaki büyükanne Audrey, 3.500 saat oynadı Animal Crossing: New Leaf, lansmanından kısa bir süre sonra hayranlarından gelen bağışların yardımıyla Animal Crossing: New Horizons’u aldı.

Nintendo, Audrey’nin New Leaf’teki oyun zamanını Animal Crossing: New Horizons’da yepyeni bir köylü ile çevreleyen yutturmacayı kabul etmiş görünüyor. Birçok oyuncu, Audie adlı mercan renginde bir kurdun Audrey’e bir gönderme olduğuna inanıyor.

  Mac'te Simgeler Nasıl Çıkarılır ve Değiştirilir

Animal Crossing: New Horizons’u öğrenmesi kolay ve tüm aile için çok eğlenceli. Bu sıkıntılı zamanlarda bu kadar çok insanın mükemmel bir ada kaçamağı oynamak için bir araya gelmesi şaşırtıcı değil.