Hangi Apple Saatine Sahip Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Apple Watch’ınızla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız veya onu satmaya çalışıyorsanız, giyilebilir cihazın hangi sürümüne sahip olduğunuzu bilmek isteyeceksiniz. Cihazı Watch uygulamasından veya Apple Watch’un kendisinden nasıl tanımlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Case’den Apple Watch Modelini Bulun

Her Apple Watch’ın kasanın arkasında bir gravür vardır. Bu, hangi Apple Watch Serisini kullandığınızı, kasanın malzemesini ve kasanın boyutunu (milimetre olarak) gösterir.

Gravürü görmek için Apple Watch’unuzu bileğinizden çıkarın ve kasanın arkasına bakın.

Örneğin, Apple Watch’ımın gravüründe “Seri 3, 42 mm Alüminyum Kasa, GPS” yazıyor.

Apple Watch’ınızın Hücresel’i destekleyip desteklemediğini öğrenmek için Digital Crown’a bakın. Üzerinde kırmızı bir daire veya kırmızı bir nokta varsa, Hücresel modeli kullanıyorsunuz demektir.

Watch Uygulamasından Apple Watch Modelini Bulun

Model numarasından da Apple Watch hakkında bilgi edinebilirsiniz. Apple’ın bir Destek sayfası tüm Apple Watch’ların her model numarasını listeler.

iPhone’unuzla eşlenen Apple Watch’un model numarasını bulmak için önce Watch uygulamasını açın. “Saatim” sekmesinden “Genel” seçeneğine dokunun.

Burada “Hakkında” bölümüne gidin.

Aşağı kaydırın ve “Model” bölümünü bulun. “M” ile başlayan bir sayı gösterecektir. Listeye dokunun.

Liste şimdi “A” ile başlayan bir sayıya dönüşecek. Bu, Apple Watch’unuzun model numarasıdır. Bunu not edin.

Şimdi, Apple Destek’i açın Apple Watch Kimliği İnternet sitesi.

Burada, Mac’inizde “Command+F”, Windows’ta “Ctrl+F” tuşlarına basın veya arama aracını getirmek için iPhone veya iPad’inizdeki arama işlevini kullanın ve ardından Apple Watch model numarasını girin. Apple Watch’ınızın ayrıntılarını bulmak için aramayı tamamlayın.

Apple Watch’ınıza erişiminiz yoksa ancak model numarasını bulabiliyorsanız, modeliniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Apple Watch Kimlik sayfasını kullanın.

Apple Watch’ta yeniyseniz, akıllı saatinizden daha fazlasını elde etmek için en iyi ipuçlarımıza göz atın.

  iPhone'unuzdan İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Nasıl Kurulur