iOS

Google’ın Photo Sphere Kamerası 360 Derece Fotoğraf Çekiyor, Haritalara Yükleniyor [iOS]

Google, Android Kamera uygulamasını Google Play Store’a sunduğunda, iOS için piyasaya sürüleceği konusunda çok az umutla merak ettim. Google’ın Kamera uygulaması harika ve alternatif iOS uygulamaları olsa da, ücretsiz hiçbir şey Android için mevcut olanlara bu kadar yakın olamaz. Google, ücretsiz ve bir yerin 360 derecelik fotoğrafını çekmenizi sağlayan bir iOS uygulaması olan Photo Sphere Camera’yı piyasaya sürdü. Uygulamanın çoğunlukla dış mekanlarda kullanılması amaçlanmıştır, böylece kullanıcılar ziyaret ettikleri yerlerin fotoğraflarını çekebilir, coğrafi olarak etiketleyebilir ve Google Haritalar’a yükleyebilir. Fotoğraflar, Google Haritalar’ı kullanan herkes tarafından kullanılabilir hale gelir. Bu, kişisel fotoğrafçılıkla ilgili olduğu kadar, harita hizmeti için kitle kaynaklı fotoğraflarla ilgili değil, ancak uygulama mükemmel ve biz de biraz düşündük.

Uygulama size nasıl kullanılacağına dair kısa bir eğitim veriyor ve içeride kullanmadan önce biraz pratik yapmak için dışarıda kullanmanızı tavsiye ediyor. Kamera uygulamasını bir Android telefonda hiç kullanmadıysanız, uygulamanın nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir. Bu, iOS’taki stok kamera uygulamasından panorama çekme yönteminizden çok farklıdır. Uygulama, çevreleri kullanarak size rehberlik eder; yakaladığınız ilk kare, halkayı ilk daire kılavuzunun etrafında ortalayarak ve ardından ekranınızda gördüğünüz diğer tüm daire kılavuzları için tekrarlayarak yakalanır. İşiniz bittiğinde, onay işareti düğmesine dokunun. Tüm kılavuz daireler için bir çerçeve yakalamanız gerekmez. Alanın istediğiniz kadarını yakaladıysanız, durdur düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Uygulama daha sonra çerçeveleri birbirine dikecektir. Yakaladığınız kare sayısına bağlı olarak bu işlem zaman alabilir ve telefonunuzun ısındığını fark edeceksiniz. Fotoğraf otomatik olarak yüklenir ve bunu durdurmak için bir seçenek yoktur. Google hesabınızda oturum açmadınız, bu nedenle size geri izlenemezler. Ayrıca coğrafi etiketlemeyi devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz.

  Chrome'da Okuma Listesine Bağlantılar Nasıl Eklenir [iOS]

Uygulamada bir fotoğrafı görüntülemek harika bir deneyimdir; Etrafı çevirebilir ve farklı yönlere bakabilirsiniz. Fotoğraf uygulamadan kaldırılabilir ve konum etiketi düzenlenebilir. Uygulamanın ayarlarından, fotoğraf çözünürlüğünü ayarlayabilir ve otomatik olarak bir coğrafi etiket eklemeyi, fotoğrafın bir kopyasını albümünüze kaydetmeyi ve fotoğrafı yalnızca bir WiFi ağına bağlıysanız yüklemeyi seçebilirsiniz. Tüm fotoğraflar açık kaynak lisansı ile yüklenir.

Bir tur atın ve ne düşündüğünüzü bize bildirin. İçeride deneyecekseniz, döner bir sandalyeye oturun. 360 dereceyi almayı çok daha kolay hale getirir.

App Store’dan Photo Sphere Kamerayı İndirin