Google Slayt Nesnelerini Resim Olarak Kaydetme

Bir Google Slaytlar sunumundan resimler veya slaytlar gibi nesneleri dışa aktarmak mümkün olsa da, bunu yapmak için birkaç geçici çözüm kullanmanız gerekebilir. Elbette, kaydetmeye çalıştığınız nesnenin türüne göre süreç değişir. İşte nasıl.

Google Slaytlar’da Slaytları Resim Olarak Kaydetme

Bir Google Slaytlar sunumundan tek bir slaydı resim olarak kaydetmek ve dışa aktarmak istiyorsanız, Google Slaytlar soldaki slaytlar menüsünden kaydetmek istediğiniz slaydı seçin.

Slayt seçiliyken Dosya > İndir’e tıklayın. Slaydı SVG, JPG veya PNG resim biçimlerinde kaydedebilirsiniz.

“İndir” menüsünden slaytınızı kaydetmek istediğiniz dosya biçimini seçin. PDF gibi diğer biçimlerden birini seçerseniz, bu yalnızca belirli bir slayt yerine tüm sunumu kaydeder.

İndir’i tıklayın ve tek bir slaydı resim olarak kaydetmek için bir resim dosyası formatı seçin” width=”650″ height=”473″ onload=”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);” onerror=”this.onerror=null;pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon(this);”>

Bu işlem, seçtiğiniz slaydı bir resim dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedecek ve daha sonra düzenleyebilirsiniz veya başka bir yerde yeniden kullanın.

Google Slaytlardan Resimleri Dışa Aktarma

Google Slaytlar sunumundan bir resmi doğrudan dışa aktarmak mümkün değildir. Kopyalayabilirsiniz (sağ tıklayın > Kopyala), ancak bu, görüntüyü doğrudan dosya olarak kaydetmez.

Bunun yerine, resmi Google Keep notlarınıza kaydetmeniz gerekecek. Bu, görüntüye doğrudan erişmenize ve oradan bir görüntü dosyası olarak kaydetmenize olanak tanır.

Google Slaytlar sunumunuzu açın ve resmi içeren slaydı tıklayın. Oradan, resminize sağ tıklayın ve ardından menünün altındaki “Save to Keep”i seçin.

Bu, resmi Google Keep’te bir not olarak kaydeder. Keep notlarınız, sağdaki sekme menüsünde otomatik olarak açılır ve kaydettiğiniz resim en üstte olur.

Artık doğrudan görüntüyle etkileşime girebilirsiniz. Sağ tıklayın ve ardından bilgisayarınıza kaydetmek için “Görüntüyü Farklı Kaydet” seçeneğini seçin.

İşiniz bittiğinde, menüyü kapatmak için Google Keep simgesini tekrar tıklayın.

Google Slaytlarda Diğer Nesne Türlerini Kaydetme

Grafikler, şekiller, diyagramlar veya metin gibi diğer nesne türlerini dışa aktarmak o kadar kolay değildir. Örneğin diyagramlar, doğrudan Google Slaytlar’da değiştirilebilen ve bir resim dosyası olarak kaydedilemeyen şekil ve metin grupları olarak görünür.

Bunun yerine, Google Slaytlar sunumu görüntüdeyken cihazınızda bir ekran görüntüsü almanız gerekir.

Ardından, ekran görüntüsünü seçtiğiniz görüntü düzenleme aracında kırpabilir, fazla öğeleri kaldırabilir (Slaytlar menüsü gibi) ve kaydetmek istediğiniz nesneyi bırakabilirsiniz.

Buradan, nesnenizi içeren kırpılmış görüntüyü kaydedebilir ve başka bir yerde kullanabilirsiniz.

  2020'nin En İyi Torrent Web Siteleri; En İyi Torrent Seçenekleriniz Nelerdir?