Gmail’de Bulunamayan E-posta Adresini Düzeltin

Gmail, insanlar tarafından iletişim kurmak için kullanılan popüler e-posta hizmetlerinden biridir. Gmail’i akıllı telefonunuzda ve PC’de kullanabilirsiniz. Gmail’den e-posta göndermek çok kolaydır. Ancak, Gmail adresi bulunamadı hatasıyla karşılaşıyorsanız endişelenmeyin! Size e-posta adresi bulunamadı hatasını nasıl düzelteceğinizi öğretecek mükemmel bir rehber sunuyoruz. Öyleyse okumaya devam edin!

Gmail’de Bulunamayan E-posta Adresi Nasıl Onarılır

E-posta gönderirken posta teslimi alt sistemi adresi bulunamadı hatasıyla karşılaşıyorsanız, bu sorunu çözmek için olası tüm sorun giderme yöntemlerini listeledik. Ancak bu yöntemlere geçmeden önce aşağıdaki bölümde gösterildiği gibi birkaç ön kontrol yapmanız gerekir.

Ön Kontroller

Öncelikle girilen e-posta adresinin doğru olup olmadığından emin olmak için birkaç kontrol yapmalısınız. İşte birkaç ön kontrol:

  • Yanlış bir e-posta adresi yazıp yazmadığınızı kontrol edin.
  • E-posta adresini girerken bir karakteri atladıysanız, bu da söz konusu sorunu oluşturabilir. Bu nedenle, e-posta adresini doğru bir şekilde kontrol etmelisiniz.
  • Ayrıca, alıcı e-posta adresinizi engellediyse, bu da e-posta adresi bulunamadı hatasına neden olabilir. Alıcıdan e-postanızın engellemesini kaldırmasını isteyin.
  • Yazım hatalarını önlemek için yazmak yerine e-posta adresini kopyalayıp yapıştırın.

Gmail adresi bulunamadı hatasını düzeltme yöntemleri aşağıdadır.

Yöntem 1: E-posta Adresinin Kullanılabilir Olduğundan Emin Olun

Girdiğiniz e-posta adresi sahibi tarafından silindiyse, Gmail adresi bulunamadı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, öncelikle e-posta adresinin şu anda çalışıp çalışmadığından emin olmalısınız.

1. Windows tuşuna basın, chrome yazın ve Aç’a tıklayın.

2. Gizli Modda bir sekme açmak için Ctrl + Shift + N tuşlarına aynı anda basın.

3. Burada, Gmail Oturum Açma sayfasına gidin.

  Tüm Mac Uygulamalarınızı Nasıl Güncellersiniz?

4. Bu hesap yakın zamanda silindi ve geri yüklenebilir şeklinde bir mesaj varsa, bu alıcı e-postasının silindiğini gösterir. Bu durumda farklı bir e-posta adresi isteyebilirsiniz.

Yöntem 2: E-posta Planla

Gmail sunucuları kapalıysa, herhangi bir e-posta gönderemezsiniz. Bu, e-posta adresi bulunamadı hatasına neden olabilir. Gmail sunucularının çalışıp çalışmadığından emin olmak için Google Workspace Durum Kontrol Panelini kontrol edebilirsiniz.

Gmail sunucuları şu anda kapalıysa, aşağıdaki adımları izleyerek e-postanızı planlayabilirsiniz:

1. Gmail’e gidin ve hesabınızda oturum açın.

2. Oluştur seçeneğine tıklayın.

3. Buraya e-postanızı yazın.

4. Ardından Gönder düğmesinin yanındaki aşağı ok simgesine tıklayın.

5. Göndermeyi planla seçeneğini seçin.

6. Şimdi, Tarih ve saat seç seçeneğine tıklayın.

7. Tarih ve saati seçin ve Göndermeyi planla’ya tıklayın.

***

Kılavuzun yardımcı olduğunu ve e-posta adresi bulunamadı hatasını düzeltebildiğinizi umuyoruz. Bu makaleyle ilgili hala herhangi bir sorunuz varsa, yorumlar bölümünde onlara sormaktan çekinmeyin.