Fortnite Başka Bir Klasöre, Sürücüye veya PC’ye Nasıl Taşınır?

Epic’in başlatıcısı yalnızca Fortnite’ı kaldırıp yeniden indirerek taşımanıza izin verir. Fortnite’ı 32 GB indirmeye gerek kalmadan başka bir klasöre nasıl taşıyacağınızı veya başka bir bilgisayara nasıl kopyalayacağınızı burada bulabilirsiniz.

Fortnite Klasörünüzü Yedekleyin

Öncelikle Fortnite klasörünüzün yedek bir kopyasını oluşturmanız gerekecek. Fornite varsayılan olarak C:Program FilesEpic GamesFortnite’a yüklenir, bu yüzden muhtemelen orada bulacaksınız. Bir Explorer penceresinde bu klasöre gidin.

“Fortnite” klasörüne sağ tıklayın ve panonuza kopyalamak için “Kopyala”yı seçin.

Fortnite klasörünün bir kopyasını başka bir konuma yapıştırın. Örneğin, Fortnite’ı C: sürücünüzden D: sürücünüze taşımayı planlıyorsanız, onu D: sürücünüze yapıştırmak isteyebilirsiniz. Fortnite’ı bir bilgisayardan diğerine taşımayı planlıyorsanız Fortnite klasörünü harici bir USB sürücüye yapıştırın.

Fortnite klasörünü hemen istediğiniz konuma kopyalamayın. Örneğin, Fortnite’ı D:Epic GamesFortnite’a yüklemek istiyorsanız, klasörü hemen oraya kopyalamayın. Bunun yerine şimdilik D:TemporaryFortnite’a kopyalamayı düşünün.

Devam etmeden önce dosya kopyalama işleminin tamamlanmasını bekleyin.

Fortnite’ı Kaldır

Fortnite dosyalarının yedek kopyası başka bir yerde güvenli bir şekilde saklandığından, artık Fortnite’ı orijinal konumundan kaldırabilirsiniz.

Bu adım yalnızca Fortnite’ı mevcut konumundan kaldırmak istiyorsanız, örneğin Fortnite’ı PC’nizdeki başka bir sürücüye taşımak istiyorsanız gereklidir. Fortnite’ın kurulum dosyalarını başka bir bilgisayara kopyalamak istiyorsanız bu adımı atlayabilirsiniz.

Fortnite’ı bilgisayarınızdan kaldırmak için Epic Games Launcher uygulamasını açın. Sol bölmede Kitaplığınızı seçin, Fortnite küçük resmindeki ayarlar dişli kutusuna tıklayın ve “Kaldır”ı seçin.

Onaylamak için “Kaldır”a tıklayın. Bu, Fortnite dosyalarını orijinal konumlarından kaldıracaktır.

Fortnite’ı Yeni Konumuna Kurmaya Başlayın

Ardından, normal bir Fortnite kurulumuna başlayacaksınız. Epic Games Launcher uygulamasında Kitaplığınızı seçin ve Fortnite için “Yükle” düğmesine tıklayın.

  Web Tarayıcınızdan İki Masaüstü Arasında Dosyaları Doğrudan Aktarın

Fortnite’ı yeni bir bilgisayara taşıyorsanız Epic Games Launcher’ı indirip yükleyin, kullanıcı hesabınızla oturum açın ve ardından Fortnite’ı yüklemeye başlayın.

İstediğiniz kurulum yerini seçin ve “Yükle”ye tıklayın. Örneğin, Fortnite’ı D:Epic GamesFortnite’a taşımak istiyorsanız, o konumu seçin. Fortnite’ı yeni bir PC’deki normal C: sürücüsü konumuna kurmak istiyorsanız, varsayılan seçeneği seçili bırakın.

Burada boş bir klasör seçmelisiniz. Başlatıcıyı mevcut bir Fortnite klasörüne doğrultmayı denerseniz bir hata mesajı görürsünüz.

İndirmeyi İptal Et ve Başlatıcıyı Kapat

Epic Games Launcher, Fortnite’ı indirmeye başlayacak. “Başlatma” işleminin tamamlanmasını bekleyin. “Yükleniyor” metni göründüğünde, indirmeyi iptal etmek için Fortnite’ın altındaki “X” işaretine tıklayın.

Devam etmek için pencerenin sağ üst köşesindeki “X” işaretine tıklayarak Epic Games Başlatıcı penceresini kapatın.

Fortnite Yedeğinizi Yeni İndirme Konumuna Taşıyın

Artık yeni indirme konumunda yeni, çoğunlukla boş bir Fortnite klasörünüz var. Örneğin, Fortnite’ı D:Epic GamesFortnite’a yüklemeye başladıysanız, orada bir klasörünüz var.

Fortnite yedekleme klasörünü yeni kök klasöre taşıyın veya kopyalayın. Bu örnekte Fortnite yedekleme klasörünü D:Epic Games’e taşıdık. Eski Fortnite klasörünün içeriği, yeni Fortnite klasörünün içeriğiyle birleşir.

Aynı ada sahip dosyalar olduğu konusunda bilgilendirilirseniz, “Hedefteki dosyaları değiştir”i tıklayın. Bu, tamamlanmamış indirme dosyalarının üzerine yedeğinizdeki dosyaları yazacaktır.

Başlatıcıyı Yeniden Başlatın ve Kuruluma Devam Edin

Neredeyse bitti. Epic Games Launcher’ı bir kez daha açın ve Fortnite’ın altındaki “Devam Et” seçeneğine tıklayın.

Epic Games Launcher, Fortnite dizinini tarayacak, dosyalara zaten sahip olduğunuzu anlayacak ve indirmeyi atlayacaktır. Epic Games Launcher tüm dosyaların yerinde olduğunu ve bozuk olmadığını doğruladıkça “Doğrulanıyor” ilerleme çubuğu yavaş yavaş artacaktır. Bu bir indirme değil.

Herhangi bir sorun bulunursa, durum “İndiriliyor” olarak değişecek ve başlatıcı eksik, eski veya bozuk dosyaların yenilerini indirecektir.

  WPS WiFi Korumalı Kurulum Nedir ve Tehlikeli midir?

Fortnite şimdi yeni konuma kurulacak ve oynamaya hazır olacak.

Fortnite oyun dosyalarınızı harici bir USB sürücüde yedekleyebilir ve Fortnite’ı büyük bir indirme işlemi yapmadan yeni bir PC’ye hızlı bir şekilde kurmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Başlatıcı, yedeklemeyi oluşturduktan sonra yayınlanan güncellemeleri indirmeye devam edecektir, bu nedenle sık sık güncellemek isteyebilirsiniz.