Facebook olmadan Instagram oluşturabilir misiniz?

Instagram, 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde oluşturulan bir sosyal medya platformudur. Instagram, sonunda Meta Platformlar olarak bilinen Facebook Inc. tarafından satın alındı. Bazı insanlar, Instagram etkinliklerinin Facebook hesaplarında paylaşılmasını istemedikleri veya gizliliklerini ihlal edeceğini düşündükleri için Facebook hesaplarını Instagram hesaplarına bağlamak istemezler. Instagram hesabı oluşturmak için Facebook’u kullanırken size bir şifre verilmediğinden, bu sorunlu olabilir. Instagram’ı Facebook’a bağlamadan kullanmak istiyorsanız giriş yapmak için şifrenizi değiştirmelisiniz. Yani, Facebook olmadan Instagram oluşturabilir misiniz hakkında ipuçları arayan biriyseniz, doğru yerdesiniz. Size Instagram’ı Facebook olmadan nasıl görüntüleyeceğinizi ve Facebook’u silip Instagram’ı nasıl koruyacağınızı öğretecek faydalı bir rehber getiriyoruz. Ayrıca Instagram özelinizi nasıl takip edebileceğinizi de öğreneceksiniz.

Facebook olmadan Instagram oluşturabilir misiniz?

Instagram uygulamasının kullanıcıları, filtrelerle değiştirilebilen ve hashtag ve coğrafi etiketleme kullanılarak düzenlenebilen medya yükleyebilir. Daha önce onaylanmış olan herkese açık veya takipçiler gönderileri görebilir. Ayrıca, kullanıcılar fotoğraflar gibi trend olan materyalleri görüntüleyebilir, içeriklerini kişisel bir beslemeye eklemek için diğer kullanıcıları takip edebilir, diğer kullanıcıların içeriğini etiket ve konuma göre keşfedebilir ve diğer kullanıcıların içeriğine konum ve etikete göre göz atabilir. Facebook olmadan Instagram oluşturup oluşturamayacağınızı ve Instagram özelinizi nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Not: Akıllı telefonlarda aynı Ayarlar seçenekleri bulunmadığından, bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Bu nedenle, cihazınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Sonraki adımlar, örnekleme amacıyla OnePlus Nord CE2 telefonunda gerçekleştirildi.

Facebook olmadan Instagram oluşturabilir misiniz?

Evet, Facebook hesabı olmadan Instagram oluşturabilirsiniz. E-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak bir Instagram hesabına kaydolabilirsiniz. Şimdi, Instagram’ı Facebook olmadan nasıl görüntüleyebileceğinizi görelim.

  Instagram Verilerinizi Nasıl İndirirsiniz?

Instagram’ı Facebook Olmadan Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

E-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanarak bir Instagram hesabına kaydolabilirsiniz. Instagram’ı Facebook olmadan nasıl görüntüleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Şuraya gidin: Instagram web sitesi tarayıcınızda.

2. Kaydol seçeneğine tıklayın.

3. Aşağıdaki ayrıntıları girin ve Kaydol’a tıklayın.

 • Cep Numarası veya E-posta
 • Ad Soyad
 • Kullanıcı adı
 • Şifre

4. Bir sonraki ekranda doğum gününüzü ekleyin ve İleri’ye tıklayın.

5. Ardından, e-posta adresinize gelen onay kodunu girin ve İleri’ye tıklayın.

6. Son olarak, takip etmek istediğiniz Instagram profillerini takip edin ve Facebook’suz yeni Instagram hesabınıza giriş yapın.

Facebook olmadan Instagram’ı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Instagram Her Zaman Facebook’a Bağlı mı?

Hayır, Instagram her zaman Facebook’a bağlı değildir. Facebook hesabınızı Instagram hesabınıza bağlamaya karar verirseniz, yalnızca Facebook ve Instagram’ınız bağlanır.

Facebook’u Silip Instagram’ı Tutabilir misiniz?

Evet, Facebook hesabınızı silmiş olsanız bile Instagram’ı kullanabilirsiniz. Facebook ve Messenger’da tek bir hesabınız var, bu nedenle birini kaldırmak diğerini de siler. WhatsApp, Instagram ve Facebook hesabınızı giriş yapmak için kullandığınız diğer uygulamalar bundan etkilenmeyecektir.

Facebook Hesabınızı Silerseniz Instagram Hesabınıza Ne Olur?

Messenger ve Facebook için yalnızca bir hesabınız olduğundan, birini silmek diğerini de kaldıracaktır. Facebook hesabınızı kullanarak WhatsApp, Instagram veya başka bir uygulamada oturum açarsanız bu gerçekleşmeyecektir. Facebook hesabınızı silerseniz, ancak Instagram hesabınızı silmezseniz, Facebook’ta paylaştığınız tüm Instagram gönderileriniz silinir. Instagram özelinizi nasıl takip edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Kimse Bilmeden Instagram’da Olabilir mi?

Mümkün olsa da gizlice Instagram hesabı açmak zor olabilir. İşte bazı öneriler:

 • Diğer sosyal medya profillerinizi Instagram hesabınıza bağlamanız önerilmez.
 • Instagram hesabınızda herhangi bir özel bilgi yayınlamayın.
 • Sosyal medyada kimi ve neyi takip edeceğinize karar verirken dikkatli olun.
 • Hesabınızı gizli yapmaya karar verin.
 • Bir hesap oluşturuyorsanız, daha az kullanılan bir e-posta adresi seçin.
 • Resim ve video gönderirken dikkatli olmayı unutmayın.

Facebook olmadan Instagram’ı nasıl oluşturabileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Bunu ayrıntılı olarak açıklayan adımları bulmak için bu makaleyi baştan okuyun.

Instagram almanın püf noktası nedir?

Instagram, kullanıcıların bağlantılarıyla fotoğraf ve video göndermelerini sağlayan bir sosyal medya platformudur. Pek çok genç (ve yaşlı) uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilen uygulamayı kullanıyor. Instagram’ın tüm amacı, medya ve eğlence alanında yaratıcılık için bir platform sağlarken içerik oluşturucuları desteklemektir. Fotoğrafın popülaritesinin artmasına katkıda bulunan faktörlerden biri de muhtemelen Instagram. Uygulamanın kullanıcılarının büyük bir kısmı, şüphesiz, gençlerin hayatlarını komik, filtrelenmiş fotoğraflar, hashtag’ler veya küçük videolar aracılığıyla ifade etmeleri için sağladığı fırsattan mükemmel bir şekilde yararlandı. Uygulamada etkili kişileri takip etme ve haberler, iş açılışları ve sosyal etkileşimler konusunda güncel kalma yeteneği, gençleri cezbeden başka bir avantajdır.

  Instagram'da Arkadaşlarla Nasıl Canlı Yayına Geçilir?

Instagram Özelinizi Nasıl Takip Edebilirsiniz?

Özel hesapları takip edebileceğiniz ek üçüncü taraf web siteleri vardır. Bu tür web sitelerinde casusluk yapmak istediğiniz kişinin profilini görüntülemek için istediğiniz Insta hesap tanıtıcısını girmeniz yeterlidir. Bu web sitelerine herhangi bir cihazdaki herhangi bir tarayıcıdan erişilebilir.

Kullanıcının, bilgilerine kimlerin erişebileceğini ve onlarla etkileşime geçebileceğini kontrol etme isteği nedeniyle, özel Instagram hesapları herkese açık yerine özel olarak ayarlanır. Bazı insanlar bunu, bağlantı ağlarını yakın akraba ve arkadaşlarla sınırlamak için yapar. Bazı insanlar özel oldukları için profilleri için bu düzeyde bir güvenlik isterler. Özel bir hesap isteğinizi kabul etmemişse, Instagram bunu kontrol etmenize izin vermez. Instagram özelinizi takip etmek için bu web sitelerinden birkaçı hakkında bilgi edinmek için İnsan Doğrulaması Olmadan En İyi 16 Özel Instagram Görüntüleyici Uygulaması kılavuzumuzu takip edebilirsiniz. Facebook olmadan Instagram oluşturma adımlarını anlamak için bu kılavuzu baştan okuyun.

Not: Instagram’da kişilerin ve özel hesaplarının gizliliğinin ihlal edilmesi kesinlikle önerilmez. Belirli bir kullanıcı tarafından özel bir hesaba sahip olma ve gönderileri ve medyayı gizleme kararı, platformdaki diğer kullanıcılar tarafından saygı gösterilmelidir.

Özel Bir Instagram Hesabını Nasıl Görebilirsiniz?

Herhangi bir özel Instagram hesabı sahibinin gizliliğini ihlal etmeniz önerilmez. Ancak yine de, herhangi birinin herhangi bir nedenle böyle bir eylemi gerçekleştirmesi için internette mevcut olan birkaç geçici çözüm vardır. Özel bir Instagram hesabını görmek için kullanabileceğiniz çeşitli yöntemleri öğrenmek için Özel Instagram Hesabı Nasıl Görüntülenir kılavuzumuzu okuyabilir ve takip edebilirsiniz.

Facebook’u Neden Silmelisiniz?

Facebook’u silmenin, Facebook uygulamasının güvenlik hükümleriyle ilgili birkaç nedeni olabilir. Nedenlerden bazıları şunlar olabilir:

 • Facebook sizin hakkınızda önemli miktarda veri toplar: Facebook her zaman hakkınızda bir ton bilgi topladı ve bu bir sır değil. Siz iPhone’unuzu kullanırken sosyal ağın sizi ne kadar takip ettiğini görmek için Apple’ın App Store’daki gizlilik etiketinde verilen verilere bir göz atın. Tarayıcı geçmişiniz, konumunuz ve arama geçmişiniz Facebook’un topladığı veriler arasındadır ve bunlar birçok kişinin gizli tutmak istediği öğelerdir.

 • Facebook, WhatsApp bilgilerinizi alır: Facebook, 2014 yılında WhatsApp’ı satın aldığını duyurduğunda, platformları bağımsız tutmayı taahhüt etti. Durumun böyle olmadığı anlaşıldığına göre, birkaç WhatsApp kullanıcısı üzgün ve uygulamayı kullanmayı bırakmakla tehdit ediyor.

 • Facebook, diğer uygulamaları ve web sitelerini kullanırken çevrimiçi etkinliğinizi takip eder: Sizinle ilgili veri toplamanın yanı sıra, diğer uygulamaları ve web sitelerini kullanırken Facebook çevrimiçi etkinliğinizi izler. Facebook ve Apple arasında, yakında pazarlamacıların kullanıcıları tanımlama becerisine son verecek bir anti-izleme özelliği sunacak bir çatışmaya yol açtı.

Facebook olmadan Instagram’ı nasıl oluşturabileceğinizi anlamak için bu makaleyi baştan okuyabilirsiniz.

Facebook’tan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Önümüzdeki adımların yardımıyla Facebook hesabınızdan kurtulabilirsiniz. Ancak, hesabınızı iptal etmeden önce Facebook’ta oturum açıp verilerinizin (resimleriniz ve gönderileriniz gibi) bir kopyasını almak da isteyebilirsiniz. Endişelenme, dileğin gerçekleşti. Facebook hesabınızdan kurtulmak ve verilerinizi indirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

Not: Facebook profiliniz devre dışı bırakıldıktan sonra eklediğiniz hiçbir şeyi geri alamazsınız.

1. Ekranın sağ üst köşesindeki Aşağı ok simgesine tıklayın.

2. Ayarlar ve gizlilik’e tıklayın.

3. Ayarlar’a tıklayın.

4. Ardından, Facebook bilgileriniz seçeneğine tıklayın.

5. Devre dışı bırakma ve silme seçeneği için Görüntüle’ye tıklayın.

6. Ardından, Hesabı sil radyo düğmesini seçin ve Hesap silme işlemine devam et’e tıklayın.

7. Hesabı Sil’e tıklayın.

8. Parolayı girin ve Devam’a tıklayın.

9. Yine, açılır pencerede Hesabı sil seçeneğine tıklayın.

***

Bu nedenle, yardımınız için ayrıntılı adımlarla Facebook olmadan Instagram’ı nasıl oluşturabileceğinizi ve Facebook olmadan Instagram’ı nasıl görüntüleyebileceğinizi anladığınızı umuyoruz. Başka bir konu ile ilgili her türlü soru ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz. Bunları bilmemiz için aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakın.