Facebook Messenger İçinde Hatırlatıcılar Nasıl Ayarlanır

Geçen yılın başlarında, Jarvis adında temiz bir Facebook Messenger botunu inceledik. Jarvis, Facebook Messenger içinde hatırlatıcılar ayarlamanıza izin verir. Bot, Facebook Messenger’da bir mesaj yoluyla bir şeyler yapmanızı hatırlatır. Jarivs, özel hatırlatmalar için harikadır. Süt almayı veya annenizi aramayı kendinize hatırlatmak için kullanabilirsiniz. Facebook Messenger’ın yerleşik bir hatırlatma özelliği vardır. Bu özellik, grup hatırlatıcılarına yöneliktir. Bir arkadaşınızla veya bir arkadaş grubuyla messenger üzerinden bir gün geçirmeyi planlıyorsanız, konuşma dizisine bir hatırlatıcı ekleyebilirsiniz. Facebook Messenger’da hatırlatıcıları şu şekilde ayarlayabilirsiniz.

Facebook Messenger’ı açın ve metin giriş alanının yanındaki artı düğmesine dokunun. Gerçekleştirebileceğiniz çeşitli eylemleri içeren bir menü açılır. ‘Hatırlatıcı’ düğmesine dokunun; küçük bir çan gibi görünüyor. Hatırlatıcı için bir saat ve tarih seçin ve ‘Kaydet’e dokunun.

Bir hatırlatıcı ayarlamak için yapmanız gereken tek şey bu. Konuşma dizisinde adsız bir olay olarak görünecektir. Tarih ve saati değiştirmek için görüşmedeki hatırlatıcıya dokunabilirsiniz. Hatırlatıcının ne için olduğunu daha kolay hatırlamak için ona uygun bir ad da verebilirsiniz.

Hatırlatıcıya bir ad vermek için altındaki ‘Ad Planı’na dokunun. Bir ad girin ve ‘Kaydet’e dokunun. Hatırlatıcının adı, ileti dizisindeki herkes için güncellenecektir. Adı tekrar değiştirmek için hatırlatıcının altındaki ‘Ad Değiştir’e dokunun.

Hatırlatma zamanı geldiğinde, Facebook Messenger’dan bir bildirim alacaksınız. Bildirim, hatırlatıcının adını, saatini ve tarihini içerecektir. Hatırlatma bildirimi, Facebook Messenger uyarıları için mesaj önizlemelerini gizlemiş olsanız bile tüm bu ayrıntıları içerecektir.

Facebook Messenger için bildirimleri devre dışı bıraktıysanız, hatırlatıcıları kullanamazsınız. Uygulama için konum erişimini etkinleştirdiyseniz, hatırlatıcı bir konum içerebilir.

Facebook Messenger’daki hatırlatıcılar normal türden değil. Daha önce de belirtildiği gibi, kişisel bir şey için bir hatırlatıcıya ihtiyacınız varsa, Jarvis’i veya mevcut diğer birçok hatırlatıcı uygulamasından birini kullanın. Aynı anda birkaç kişiye hatırlatma göndermeniz gerekiyorsa, bu iş için bir araçtır. Çalışıyor çünkü çoğu insan Facebook’ta ve büyük çoğunluğunda Facebook Messenger uygulaması yüklü.

  Facebook Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Bir Facebook Messenger hatırlatıcısının Facebook ile senkronize edilmediğini belirtmeliyiz. Facebook uygulamasında hatırlatıcının ne zaman geldiğine dair bir bildirim almayacaksınız. Aynı şekilde, birisi Facebook Messenger uygulamasını değil de yalnızca Facebook uygulamasını yüklemişse, o kişi de uyarılmayacaktır.