Eski Fotoğraflarınızı Dijitalleştirmek için 8 Tarayıcı Uygulaması

Popüler tarayıcı uygulamalarıyla sunmak için eski kağıt fotoğraf anılarınızı getirin.

Herkes eski anılarını fotoğraf şeklinde saklamak ister. Ve bu nedenle hepimiz tüm özel günlerde fotoğraf çekiyoruz. Bu günlerde fotoğraflar hem basılı hem de dijital formatta bulunuyor. Ancak daha önceki günlerde akıllı telefonlar ve gelişmiş dijital cihazlar piyasaya sürülmedi. Var olsalar bile, nadiren erişilebilirlerdi.

O geleneksel albümlerde mutlaka çocukluğunuza ya da hayatınızın ilk günlerine dair anılarınız olacak. Dijitalleştirmek için akıllı telefonunuzu kullanarak bu fotoğrafların fotoğraflarını çekmeye çalışmış olabilirsiniz.

Ancak akıllı telefonunuzdaki normal bir kamera uygulaması bu kadar etkili sonuç veremez. Daha iyi sonuçlar elde etmek için fotoğraf tarayıcı uygulamalarını denemeniz gerekir. Bu yazıda eski fotoğraflarınızı dijitalleştirmek için en iyi tarama uygulamalarını ele alacağız.

Eski Fotoğraflarınızı Neden Dijitalleştirmelisiniz?

Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirmek istemenizin birkaç nedeni olabilir. Hadi bulalım.

Anılarınızı Yıllarca Saklayın

İnsanların çoğu, atalarının eski fotoğraflarını değerli varlıklarından biri olarak görür. Böyle bir durumda dijitalleştirme, bu varlıkların yıllarca güvende olmasını sağlamanın en iyi yoludur. Onları dijitalleştirdikten sonra, solmalarından korkmayın. Orijinal fotoğraflarınız zarar görse bile bunlar güvende kalacaktır.

Saklamak ve Düzenlemek Daha Kolay

Fotoğrafları dijitalleştirerek bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda, akıllı telefonunuzda, bulut depolamada veya herhangi bir yerde saklayabilirsiniz. İstediğiniz sayıda kopya yapabilir ve bunları birden fazla yerde saklayabilirsiniz. Dijital fotoğrafların saklanması ve düzenlenmesi de oldukça kolay ve kullanışlıdır. Fotoğrafları özel durumlara, kişilere veya herhangi bir sıra ve etikete göre de düzenleyebilirsiniz.

  20 En İyi After Effects Alternatifi

Kolay Paylaşım

Bu sosyal medya çağında, kesinlikle eski fotoğraflarınızı arkadaşlarınıza sergilemek istersiniz. Cihazınızda saklanan sayısallaştırılmış fotoğraflar, herhangi bir platformda kolay ve hızlı bir şekilde bulunabilir ve paylaşılabilir. İstediğiniz zaman sunumlar, albümler ve hatta bunların basılı yayınlarını oluşturabilirsiniz.

Aile Geçmişinizi Koruyun

Aile geçmişi kayıtlarınız, eski aile fotoğraflarınız aracılığıyla etkili bir şekilde tanınabilir. Eski fotoğraflarınızın bakımlı bir dijital koleksiyonunu oluşturabilirsiniz. Bu, çocuklarınızın ve torunlarınızın onlara kolayca erişmesine ve eski anılarınızı keşfetmesine yardımcı olacaktır.

Şimdi eski fotoğraflarınızı dijitalleştirmenize yardımcı olabilecek bazı harika fotoğraf tarayıcı uygulamalarını keşfedelim.

Google Fotoğraflar’dan PhotoScan

PhotoScan, Google Fotoğraflar’ın sunduğu harika bir fotoğraf tarayıcı uygulaması ürünüdür. Google Fotoğraflar, bu ürünü özellikle eski basılı fotoğraflarınızı taramanıza ve etkili bir şekilde dijitalleştirmenize olanak sağlamak için tanıttı. Bu uygulama, akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak en sevdiğiniz fotoğrafları taramanıza ve ardından saklamanıza olanak tanır.

Basılı fotoğrafınızın parlamasız bir görüntüsünü taramanıza olanak tanır. Taranan fotoğrafın kenarlarını algılayabilir ve böylece otomatik olarak kırpabilir. Akıllı döndürme teknolojisi, tarama şeklinizden bağımsız olarak fotoğrafı sağ tarafta tutar. Bu uygulama aynı zamanda fotoğraflarınızın ve kişisel bilgilerinizin güvenliğini de sağlar.

Photomyne’den Fotoğraf Tarama Uygulaması

Photo Scan, eski fotoğraflarınızı taramanın hızlı bir yolunu sunan Photomyne Ltd.’nin bir fotoğraf tarayıcı uygulamasıdır. Bu AI teknolojisi tabanlı uygulama, tek bir çekimde birden fazla basılı fotoğrafı tarayabilir. Sonuç olarak, bu uygulama ile dakikalar içinde albümünüzü tarayabilirsiniz.

Tarayıcısı, fotoğrafların sınırlarını otomatik olarak algılayabilir. Resimleri ihtiyaca göre otomatik olarak kırpabilir, geri yükleyebilir, döndürebilir ve renklendirebilir. Bu uygulamayı indirmek ücretsizdir ancak uygulama içi satın alımlar sunar. İstediğiniz zaman premium planına geçebilir ve birden fazla gelişmiş özelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

FilmBox Film Negatif Tarayıcı

FilmBox, Photomyne tarafından geliştirilen AI tabanlı bir negatif film tarayıcı uygulamasıdır. Eski fotoğraflarınız için elinizde negatifleriniz varsa bunları hızlıca tarayıp saniyeler içinde dijital fotoğrafa dönüştürebilir.

  Reddit Gold Nedir ve Neden İstiyorsunuz?

Bu uygulamanın kullandığı tarama algoritması, negatif görüntüleri tamamen ortaya çıkarabilir ve tarayabilir. Negatiflerinizi en iyi şekilde tarayabilmeniz için renkleri tersine çevirir ve görüntü kontrastlarını iyileştirir.

SlideScan – Slayt Tarayıcı Uygulaması

SlideScan, Photomyne’in bir başka harika fotoğraf tarayıcı uygulamasıdır. Eski basılı fotoğraflarınızı taramanıza ve yüksek kaliteli dijital görüntüler elde etmenize olanak tanır. AI tabanlı teknolojisi, taranan fotoğrafları otomatik olarak kırpmasını ve geliştirmesini sağlar.

Taranan fotoğrafları telefonunuza, bilgisayarınıza veya herhangi bir cihaza kaydedebilir ve arkadaşlarınızla rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Bu uygulama Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak sınırsız tarama ve paylaşma, fotoğraf yedekleme gibi özelliklerden premium bir planla yararlanabilirsiniz.

kiş

Quisquee, harika tarama olanakları sunmanın yanı sıra harika özellikler sunan bir fotoğraf tarayıcı ve fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Tarayıcısı, sağlam bir fotoğraf tarama algoritması ile birlikte gelir. Fotoğraf düzenleyicisi, fotoğraflarınıza uygulayabileceğiniz çok sayıda çerçeve, çıkartma, geliştirme ve efekt içerir.

Quisquee, taranan fotoğrafları tıpkı bir galeri gibi görüntülemenizi sağlar. Fotoğrafları silmenize veya paylaşmanıza ve bunları telefonunuzun duvar kağıtları olarak ayarlamanıza olanak tanır.

Microsoft Lensi

Microsoft Lens, eski fotoğrafları iyileştirmenize, kırpmanıza ve böylece görüntülenebilir hale getirmenize olanak tanıyan bir Microsoft ürünüdür. Fotoğraflarınızı taramanıza ve böylece cihazınızda saklamanıza olanak tanır. Fotoğrafların yanı sıra belge ve yazı tahtalarının resimlerini de okunabilir hale getirir. Ayrıca belgelerinizi daha okunabilir ve sayısallaştırılmış bir biçimde tarayabilir.

Görüntü dosyalarını Word, PDF, Excel ve PowerPoint’e dönüştürmenize ve ardından bunları yerel cihazınıza veya bulut depolamanıza kaydetmenize olanak tanır. Bu uygulama yalnızca eski fotoğrafları taramak için uygun değildir, aynı zamanda öğrenciler ve profesyoneller için de idealdir.

Pic Tarayıcı Altın

Pic Scanner Gold, iPhone için çok sayıda özellik içeren bir fotoğraf tarayıcı uygulamasıdır. Eski fotoğraflarınızı tarayabilir ve ardından bunları otomatik olarak kırpabilir ve düzenleyebilir. Bu fotoğrafları kullanarak kolaylıkla tebrik kartları, slayt gösterileri ve takvimler oluşturabilirsiniz.

  2020'de Test Edilecek En İyi 15 Ağ İzleme Aracı

Tarayıcısı, aynı anda birden fazla fotoğrafı tarama özelliğinin yanı sıra üst düzey tarama yapma yeteneğine sahiptir. Ayrıca taranan fotoğraflarınıza başlıklar ekleyebilir ve bu dosyaları herhangi bir cihaza veya çevrimiçi depolama birimine aktarabilirsiniz.

Fotoğraf Tarayıcı Profesyonel

Photo Scanner Pro, iPhone’lar ve iPad için tasarlanmış harika bir fotoğraf tarayıcı uygulamasıdır. Fotoğraflarınızı anında algılayabilir, tarayabilir ve kırpabilir. Basılan fotoğrafların solmuş renklerini canlandırmak için filtreler kullanmanıza olanak tanır. Taranan fotoğraflar her zaman iCloud’da saklanabilir.

Fotoğraflarınızı doğrudan Apple Photos, Facebook vb. ile paylaşmanıza olanak tanır. Bunu kullanarak sınırsız sayıda albüm oluşturabilirsiniz. İPhone için kullanımı oldukça kolay ve hızlı bir tarayıcı uygulamasıdır.

Çözüm

Bu nedenle, eski anılarınızı uzun süre güvenli bir şekilde saklamanın ideal bir yolunu buluyorsanız, onları dijital ortama aktarmak büyük ölçüde yardımcı olabilir. Bu önerilen uygulamaları deneyebilir ve basılı albümlerinizi ve yönetilmesi, saklanması ve görüntülenmesi daha kolay olan bir dijital galeriyi tarayabilirsiniz. Ayrıca, kullanmak için en iyi ücretsiz veya ücretli iPhone kamera uygulamalarını keşfetmek isteyebilirsiniz.