VPN

En İyi Ucuz VPN’ler 2022 (Ağustos)

Bu uygun fiyatlı VPN’lerle kaliteden ödün vermenize gerek yok.

Yıllar önce, ucuz VPN sağlayıcıları genellikle piyasadaki en iyi VPN hizmetlerine yetişemiyordu ve en düşük fiyatı sunmak için güç ve işlevsellikten fedakarlık etti. Yine de işler değişti ve en ucuz VPN’lerden bazıları bile hızlı, güvenli ve kullanıcı dostu.

En zor kısım, iyi bir tane seçmektir, çünkü hala uzak durmanız gereken çok şey var. Bu nedenle, kısa listeye aldığınız ucuz VPN’lerden hangilerinin kaliteli hızlar sağladığını, su geçirmez gizlilik politikalarına sahip olduğunu, akış sitelerine erişebildiğini ve genellikle kullanımı kolay olduğunu görmek için kesinlikle ödevinizi yapmalısınız.

Veya elbette, aşağıdaki ucuz VPN sıralamamıza göz atabilirsiniz – kapsamlı incelemelerimizde tüm zor işleri yaptık ve uygun fiyat ve işlevin en çekici kombinasyonunu sunan ilk üç VPN’yi topladık.

VPN’i harika ve ucuz yapan nedir?

Son yıllardaki VPN patlaması sayesinde, artık çok çeşitli sağlayıcılar var ve bu daha sonra fiyatları genel olarak aşağı çekti. Ancak fiyatı ne olursa olsun, sağlamanız gereken en önemli şey, seçtiğiniz sağlayıcının mükemmel gizlilik ve güvenlik özelliklerine sahip olmasıdır.

Bunun ötesinde, Netflix ve diğer siteler için iyi akış desteği ve ayrıca çok çeşitli cihazlar için torrent desteği ve uygulamaları genellikle bir önceliktir. Aşağıda listelediğimiz tüm hizmetler bu kutuları işaretler ve çevrimiçi ortamda gizli kalırken parasını biriktirmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ederiz.

Favori ucuz VPN’imiz Surfshark. Çok uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, içeriğin engellemesini kaldırma konusunda iyi bir geçmişe sahiptir, etkileyici hızlar sunar ve uygulamaları cilalı ve birinci sınıftır – gerçekte, fiyatı iki katı olan birçok hizmetten daha iyidir. Bununla birlikte, birkaç alternatif de topladık, bu yüzden tek yapmanız gereken kaydırmaya devam etmek ve size en uygun VPN’i seçmek.

1. ExpressVPN – bugünün en iyi VPN sağlayıcısı

ÖZELLİKLER

Sunucu sayısı: 3.000+

Hız: 580Mbps’ye kadar

VPN konumları: 94 ülkede 160

Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

7/24 canlı sohbet: Evet

30 gün para iade garantisi: Evet

SATIN ALMAK İÇİN NEDENLER

Piyasadaki en hızlı VPN’ler arasında

Geniş cihaz desteği

30 günlük ücretsiz deneme

7/24 destek hizmeti

Tamam, ExpressVPN bu listedeki diğer VPN’lerden bazıları kadar ucuz değil, ancak sunduğu paketin biraz daha yüksek fiyat etiketine değdiğini düşünüyoruz. Aslında, ExpressVPN incelememiz, şimdiye kadar test ettiğimiz en iyi hizmet olduğunu buldu.

Nerede olursanız olun inanılmaz hızlar sağlayan çok çeşitli sunucu konumlarıyla.

  VPN'niz artık Netflix'in engellemesini kaldırmıyorsa ne yapmalısınız ([year])

ExpressVPN uygulamalarının kullanımı da inanılmaz derecede kolaydır, ancak yüzeyin altında çok sayıda güçlü özellik bulacaksınız. Çok çeşitli protokoller, bölünmüş tünelleme, bir kapatma anahtarı vardır ve VPN ayrıca her bağlandığınızda yepyeni bir anahtar kullanan ve her bağlandığınızda saat başı değiştiren ‘Mükemmel İletim Gizliliği’ni kullanır.

Ancak büyük haber şu ki, ExpressVPN bir yıllık ücretsiz yedekleme sunmak için premium bulut yedekleme sağlayıcısı Backblaze ile ortaklık kurdu.

Ucuz VPN’lerin bile büyük desteğe ihtiyacı vardır ve Express bu işin en iyisine sahiptir – canlı sohbet, saniyeler içinde gelen yanıtlarla çok iyi çalışır ve sorununuz ne olursa olsun, operatör size yardımcı olabilir.

Tek dezavantajı, Express’in diğer hizmetlerden biraz daha pahalı olmasıdır, ancak ne elde ettiğinizi düşündüğünüzde, yatırıma değer olduğunu düşünüyoruz.

FİYAT:% S

1 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 8,32 $ / ay

1 AY = 12,95 $

EXPRESSVPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

2. Surfshark – Piyasadaki en ucuz VPN

ÖZELLİKLER

Kullanılabilir: Windows, Mac, Android, iOS, Linux

Eşzamanlı bağlantılar: Sınırsız

7/24 destek: Evet

Play Store puanı: 4.3

Engellenen akış siteleri: Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu

Para iade garantisi: 30 gün

SATIN ALMAK İÇİN NEDENLER

Büyük bir değer.
Çekici ve etkili Android uygulaması.
Harika bağlantı hızları.
Sınırsız bağlantı.

Surfshark, 2018’deki başlangıcından bu yana gerçek bir isim yaptı ve sektördeki en yeni hizmetlerden biri olmasına rağmen, BVI tabanlı VPN, kendisini en iyilerden biri olarak hızla pekiştirdi. Dahası, uygun bir fiyata bulunsa da özelliklerden ödün vermez – en önemlilerinden biri güvenliktir.

Surfshark’ı çalıştırın ve OpenVPN UDP & TCP ve IKEv2 protokolleri, özel bir DNS, bir AES-256 şifreleme kullanan çift atlamalı VPN ve ayrıca bir kapatma anahtarı da dahil olmak üzere eksiksiz bir güvenlik özelliği tamamlayıcısıyla korunursunuz. Bunun da ötesinde, sıfır günlük kaydı politikası da vardır, bu nedenle hiçbir yerde sizinle ilgili hiçbir veri tutulmaz ve Surfshark, FakeGPS’e sahip tek gerçek VPN’dir – uygulamaları ve oyunları kandırmak için dahili bir GPS sahtekarlığı vardır.

Bu mükemmel güvenliğe rağmen, Surfshark’ın 65’ten fazla ülkede 100’den fazla konuma yayılmış 3.200’den fazla sunucusu sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun deneyim hızlı kalır. Bu harika sunucu seçimi, US Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve daha fazlasına erişim sağlayarak mükemmel akış gücü sağlamaya da yardımcı olur.

Bununla birlikte, Surfshark’ın en iyi özelliklerinden biri, sınırsız eşzamanlı bağlantı politikasıdır, yani evinizde bir VPN ile korumak istediğiniz 20, 30 ve hatta 50 cihaz olsa bile, bunu Surfshark ile 2,50 ABD Dolarından daha düşük bir fiyata yapabilirsiniz. ay.

FİYAT:% S

2 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 2,49 $ / ay

1 AY = 12,95 $

SURFSHARK VPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

3. PureVPN – Piyasadaki hemen hemen en ucuz VPN

ÖZELLİKLER

Sunucu sayısı: 2.000+

Hız: 580Mbps’ye kadar

VPN konumları: 140 ülke

7/24 canlı sohbet: Evet

30 gün para iade garantisi: Evet

  için En İyi VPN Ağları [year] ([month])

SATIN ALMAK İÇİN NEDENLER

En büyük sunucu ağı
Güçlü güvenlik özellikleri
Çok uygun fiyatlı
İyi kurulmuş marka.

PureVPN, VPN özetlerimizde genellikle yer almaz, çünkü güvenilir bir sağlayıcı olmasına rağmen, performans açısından ExpressVPN, NordVPN ve Surfshark gibi en büyük hitlerle tam olarak eşleşemez.

Ancak, en ucuz VPN’i aradığınıza göre, size göstereceğimizi düşündük! Piyasadaki hemen hemen her meşru hizmeti alt üst eden PureVPN, rakipsiz bir değer sunar.

Tabii ki, PureVPN bir sürü çöp olsaydı, bunu düşünmenizi bile önermezdik, ancak pratikte oldukça yetenekli. Birleşik Krallık dışından iPlayer’ın engellemesini kaldırabilecek, dünyanın herhangi bir yerinde US Netflix izleyebileceksiniz ve en etkileyici olanı, bağımsız bir sıfır günlük denetiminden geçti, yani etkinliğinizin hiçbir kaydını saklamaz.

Birkaç dezavantajı var – biraz daha düşük hızlar, zayıf bir destek sitesi ve en iyileri kadar gösterişli olmayan uygulamalar – ancak fiyat için PureVPN inanılmaz bir anlaşma ve test etmeye değer.

FİYAT:% S

2 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 1,99 $ / ay

1 AY = 10,95$

PUREVPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Ucuz bir VPN buna değer mi?

Doğru olanı seçerseniz, kesinlikle öyle. Bazı ucuz hizmetlerin çok fazla sunucusu olmayabilir, düşük bağlantı hızları sağlayabilir veya en kötü ihtimalle hassas veriler sızdırabilir, ancak bu listedeki tüm seçenekler harika bir fiyata üstün kaliteli VPN koruması sağlar.

Ayda gerçekten yalnızca 2,49 ABD doları ayırabiliyorsanız, Surfshark kesinlikle en ucuz VPN’dir. Ancak, biraz daha ayırabilirseniz sizi ExpressVPN’e yönlendiririz. Ayda fazladan birkaç dolar harcıyor olsanız da, Express’in işlevselliği sınıfında liderdir ve en iyi VPN hizmetleri rehberimizin başında gelir ve şimdi bir yıllık Backblaze yedeklemesini tamamen ücretsiz sunuyor.

Ucuz VPN’ler güvenli mi?

VPN pazarında kalite çok değişkenlik gösterse de, bu listedeki üç hizmetin tümü, fiyatı ne olursa olsun en iyi VPN’ler arasında sıraladığımız güvenilir, güvenli VPN’lerdir.

Hepsi en az AES-256 şifreleme özelliğine sahiptir, çoğu sizi ve verilerinizi gizli tutmak için ekstra özelliklere sahiptir ve hepsi aynı zamanda bir Netflix VPN olarak iyi çalışır.

Ücretsiz bir VPN alabilir misin?

Ücretsiz bir VPN edinmek imkansız değil, ancak yaparsanız performans ve bazı durumlarda güvenlik açısından çok şey feda etmiş olursunuz.

Ücretsiz hizmetlerin hala para kazanması gerekiyor, bu nedenle kullanıcılar sağlayıcıya doğrudan bir abonelikle ödeme yapmıyorsa, gelir elde etmek için diğer teknikleri kullanır. Genellikle, VPN’nin göz attığınız sayfalara reklam enjekte edebileceğini ve en kötü durumda verilerinizi satıyor olabileceğini göreceksiniz.

Ayrıca, birçok ücretsiz sağlayıcı ücretli seçenekler de sunar, bu nedenle ücretsiz sürümler sizi yükseltmeye teşvik etmek için sınırlıdır. Bağlantı hızlarınızın kısıldığını görebilirsiniz ve genellikle Gb yerine Mb olarak ölçülen bir veri sınırınız olur.

Ücretsiz seçenekler mevcut olsa da, günlük olarak TV izlemek veya bir VPN kullanmak istiyorsanız, Surfshark’ta ayda 2,49 ABD dolarını riske atmak yerine harcamaya değer – en azından bir ücret karşılığında sağlayıcınızın parasını nereden kazandığını bilirsiniz. abonelik.

  ExpressVPN NordVPN'den Daha İyi mi?

VPN’ler neden bu kadar pahalı?

Gerçekte, bazı VPN’ler oldukça pahalı olsa da, genel olarak daha ucuz dijital abonelik hizmetlerinden biridir – özellikle de önerdiğimiz ucuz VPN’lerden biriyle giderseniz.

Ancak, iyi VPN’ler ücretsiz değildir çünkü sunucularının güvenilir ve güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmak için sürekli bakıma ihtiyaç duyarlar ve teknik ekiplerin VPN kullanımını aktif olarak engelleyen sitelere erişmeye devam edebilmenizi sağlamak için hizmeti güncellemeye devam etmesi gerekir – Netflix ve BBC’yi düşünün iPlayer.

Ayrıca, bu listedeki VPN’lerin hiçbiri, kullandığınızda size herhangi bir reklam göstermeyecek ve ayrıca sınırsız bant genişliğine ve kullanılacak veriye sahip olacaksınız. Bu nedenle, para kazandıkları tek yer kullanıcı aboneliklerinden geliyor ve ayda 2,50 dolardan daha düşük bir fiyattan başlayarak, bunun toplam internet anonimliği ve veri güvenliği için ödenmesi gereken oldukça makul bir fiyat olduğunu düşünüyoruz.

En ucuz VPN nasıl seçilir?

En ucuz VPN hizmetini seçmek göründüğü kadar kolay olmayabilir. Bunun nedeni, tüm ucuz VPN’lerin yüksek kalitede olmamasıdır – ve yarardan çok zarar verecek berbat bir araç almak istemezsiniz. İşte ucuz bir VPN sağlayıcısı seçerken aramanız gerekenler:

  • Para iade garantisi. Tüm makul VPN’ler, en az 30 gün boyunca geçerli olan bir para iade garantisi sunmalıdır. Bu, hizmetin ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılayıp karşılamadığına karar vermek için yeterli zaman.
  • Mahremiyet. Bir VPN aracı seçmeden önce gizlilik özelliklerine bakın. Denetlenmiş günlük tutmama politikası var mı? AES-256 şifrelemesi kullanıyor mu? Ne tür tünel protokolleri uygular? Mümkün olduğunca çok inceleme okumak iyi bir fikirdir.
  • Ekstra özellikler. Bazı VPN’ler oldukça basitken, diğerleri arasından seçim yapabileceğiniz birçok ekstra özellik vardır. Araçtan tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu düşünün ve buna göre seçim yapın.
  • Uzun vadeli indirimler. VPN dünyasında, uzun vadeli bir abonelik planı almak çok paradan tasarruf etmenizi sağlar. Bu nedenle, tercih ettiğiniz VPN sağlayıcısının tüm planlarını gözden geçirmek ve daha uzun bir abonelik seçmek iyi bir fikirdir.

VPN’lerin fiyatları neden bu kadar değişiyor?

VPN hizmetlerinin farklı fiyatlandırılmasının birçok nedeni vardır. İşte en yaygın olanlardan bazıları:

  • Sunucular. VPN fiyatı kısmen sunucularına bağlı olabilir. Örneğin, bazı VPN sağlayıcıları kendi veri merkezlerine sahipken, diğerleri kiralıyor. Ayrıca, büyük bir sunucu filosuna bakmak küçük bir sunucu filosuna bakmaktan daha zordur.
  • Müşteri desteği. İyi bir müşteri desteğine sahip olmak paraya mal olur. Özellikle bir VPN, hızlı yanıt süreleriyle 7/24 canlı sohbet sunuyorsa – tüm bu aracıların da geçimini sağlaması gerekir!
  • Ek özellikler. Genellikle, küçük bir özellik seçimine sahip temel bir VPN, birçok özel seçeneğe sahip bir hizmetten daha ucuza mal olur. Sonuçta, SmartDNS gibi özellikleri geliştirmek ve sürdürmek para gerektirir.
  • Pazarlama. Bazen bir VPN, pazarlamaya çok para harcadığı için çok pahalıya mal olabilir. Diğer ürünlerle aynı durum.