En iyi Android VPN’leri 2022 (Ağustos)

Bunlar, Android mobil cihazınızda gizliliğinizi korumak için en iyi sanal özel ağlardır.

Android telefonunuzda veya tabletinizde gerçekten bir VPN’e veya sanal özel ağa ihtiyacınız var mı? Mobil cihazlarınız en hassas bilgilerinizin bir kısmını barındırır, bu nedenle kısa cevap şudur: Evet, özellikle kendinizi bir Android cihazda herkese açık Wi-Fi kullanırken bulursanız şiddetle tavsiye ediyoruz. Bir VPN size gönül rahatlığı sunarak telefonunuzdan internette anonim ve güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlar. Ve Android kullanıcıları için iyi haberlerim var: Artık hızlı, güvenli, kullanımı kolay ve mobil cihazlar için optimize edilmiş çok sayıda VPN bulmak mümkün.

Uzaktan çalışmanın artmasıyla birlikte mobile VPN pazarı da patlama yaşıyor. Araştırma firması TopVPN’in bir raporuna göre, 2019 ile 2020 arasında sadece 12 ayda dünya çapında 480 milyondan fazla mobile VPN uygulaması indirildi. Bu, bir önceki yıla göre %54 daha fazla. Ve bu indirmelerin yaklaşık %75’i bir Android telefon veya başka bir Android cihaz aracılığıyla yapıldı.

Ücretsiz hizmetler tüm mobil VPN indirmelerinin %84’ünü oluştururken, en iyi seçeneğiniz ücretsiz VPN uygulamalarından kaçınmak ve bunun yerine denenmiş ve gerçek ücretli bir Android VPN kullanmaktır. Bu, Android için güvenli, hatasız bir VPN uygulamasından paranızın karşılığını almak anlamına gelir.

VPN’i Android için en iyi yapan nedir?

Herhangi bir Android VPN’nin temel özellikleri hız, güvenlik, sunucu sayısı ve kullanım kolaylığıdır – ikincisi birçok kullanıcı için en büyük endişe kaynağıdır. Bu özelliklerin birleşiminin yanı sıra kalite konusunda uzun süredir devam eden bir itibardır.

Diğer özelliklerin yanı sıra, en iyi Android VPN, bağlantınızın başarısız olması gibi olası bir durumda sizi korumak için bir kapatma anahtarına sahip olacak ve sizi, kullanmakta olduğunuz güvenli olmayan ağların tehlikelerinden koruyacaktır. Farklı uygulamaların trafiğini ayıran bölünmüş tünellemeye de dikkat etmelisiniz. Bu, diğerlerinin standart bağlantınızı kullanmasına izin verirken bazılarını VPN üzerinden yönlendirmenizi sağlar.

1. ExpressVPN – Mutlak en iyi Android VPN

ExpressVPN, yüksek bağlantı hızları, harika güvenlik ve neredeyse mükemmele yakın 7/24 müşteri desteği sayesinde en iyi Android VPN’dir. Ancak, yalnızca Android’deki en güçlü VPN değil, aynı zamanda kullanımı en kolay VPN’lerden biridir. Temiz, basit bir arayüz ve isteyebileceğiniz tüm konumlarda tonlarca sunucu ile, onu piyasadaki en iyi Android VPN olarak derecelendirmemiz şaşırtıcı değil.

Hareket halindeyken, istediğiniz herhangi bir Netflix kitaplığına ve ayrıca iPlayer, Hulu ve Amazon Prime hesaplarınıza erişebilirsiniz. Ekspres bununla da kalmıyor.

Tam istediğiniz gibi yapılandırmak için uygulamanın cesaretini araştırmak istiyorsanız, kaputun altında büyük bir güç var. Tıpkı masaüstü istemcisi gibi, çeşitli protokoller arasında geçiş yapabilecek, bağlantınızın kesilmesi durumunda sizi korumak için bir öldürme anahtarını etkinleştirebilecek ve hatta VPN üzerinden hangi uygulamaların yönlendirileceğini seçmek istiyorsanız tünellemeyi ayırabileceksiniz.

  Güç Düğmesi Bozuk Bir Android Telefon Nasıl Açılır

Eylül 2022 itibariyle ilginç bir gelişme, ExpressVPN’in kendi Lightway protokolünü tanıtmasıdır. Sıfırdan üretildi, inanılmaz derecede hafif ve mükemmel hızlar sunmayı vaat ediyor. Çoğu uygulama için şu anda özel beta sürümündedir, ancak Android kullanıcıları herkese açık beta sürümüne kaydolabilir ve herkesten önce Lightway’e erişebilir.

Beş cihaz sınırı en büyük olmasa da, önyükleme yapmak için tüm mobil cihazlarınızı, masaüstü bilgisayarınızı ve akıllı TV’nizi kapsamanız yeterlidir. Ve bunlardan herhangi biriyle ilgili sorunlarınız varsa, sınıfında lider çevrimiçi destek ve canlı sohbet, ihtiyacınız olduğunda dakikalar içinde size yardımcı olacaktır.

Deneme sürümü bulunmamakla birlikte – birkaç VPN bir tane sunar – sizin için pek uygun olmadığını keşfetmeniz durumunda endüstri standardı 30 günlük para iade garantisi vardır. Ancak, bugün mevcut olan en iyi Android VPN olarak, buna gelmesi pek olası değildir.

FİYAT:% S

1 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 8,32 $ / ay

1 AY = 12,95 $

EXPRESSVPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

2. Surfshark – Birçok özellikle dolu Android için en iyi VPN

ÖZELLİKLER

Kullanılabilir: Windows, Mac, Android, iOS, Linux

Eşzamanlı bağlantılar: Sınırsız

7/24 destek: Evet

Play Store puanı: 4.3

Engellenen akış siteleri: Netflix, iPlayer, YouTube, Amazon, Hulu

Para iade garantisi: 30 gün

SATIN ALMAK İÇİN NEDENLER

Büyük bir değer.
Çekici ve etkili Android uygulaması.
Harika bağlantı hızları.
Sınırsız bağlantı.

Bir VPN olarak özelleştirilebilirliğine ve güçlü performansına rağmen, Surfshark’ın Android uygulaması, ilk kez kullananlar için şaşırtıcı derecede sezgisel bir arayüz sunar. Dört sekmeli tasarımı, bir dizi gizlilik aracını ve bağlantı seçeneğini zarif bir şekilde gizler ve uygulamanın açılış ekranında tek tıklamayla bağlantı düğmesini vurgular.

Surfshark’ın çok sekmeli bağlantı seçeneklerinden birine – en umut verici özelliklerinden biri olan ve izinizi gizlemek için bağlantınızı birden çok ülke arasında atlayarak – uygulamanın ayarlarını karıştırmaya gerek kalmadan ana konum seçim ekranından hızlıca erişin. Surfshark ayrıca, yardım bileti özelliği ve kullanım kılavuzu kitaplığı da dahil olmak üzere, özel Android uygulaması için müşteri destek seçeneklerini hazır hale getirdiği için bonus puanlar alır.

Surfshark’ın ağı bazılarından daha küçük olsa da, VPN hizmeti özelliklerde bunu telafi ediyor. Sunduğu en büyük kazançla başlayalım: sınırsız cihaz desteği. Tüm evinizi veya ofisinizi Surfshark’ın VPN’sinde çalıştırmak istiyorsanız, kaç tane cihaza sahip olduğunuz veya bağlı olduğunuz konusunda endişelenmenize gerek yok. Ayrıca yazılımının bir parçası olarak kötü amaçlı yazılımdan koruma, reklam engelleme ve izleyici engelleme sunar.

Surfshark, Chrome ve Firefox uzantıları Alman güvenlik firması Cure 53 tarafından gizlilik açısından denetlendiğinde genellikle yüksek notlar aldı – ancak bu denetim Surfshark tarafından yaptırıldı. Şifrelemesi standart AES-256-GCM’dir ve Perfect Forward Secrecy’yi destekler; bu, güvenlik ihlallerini önlemek için şifreleme anahtarlarını sık sık değiştirdiği anlamına gelir.

Şirket, Mac, Windows, iOS, Android, Fire TV ve yönlendiricilerde çalışan sağlam bir uygulama desteği yelpazesine sahiptir. Oyun konsolları gibi ek cihazlar, DNS ayarları aracılığıyla Surfshark için yapılandırılabilir. VPN’yi otomatik olarak atlamak için belirli uygulamaları ve web sitelerini beyaz listeye almanıza izin veren güvenlik özelliğini özellikle seviyorum. Bazı iş kullanımları için bu kritik derecede önemli olabilir.

FİYAT:% S

2 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 2,49 $ / ay

1 AY = 12,95 $

SURFHARKVPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

3. NordVPN – En büyük isim hala en iyilerden biri

Daha önce yalnızca bir VPN duyduysanız, muhtemelen NordVPN olacaktır. Play Store’da 10 milyondan fazla indirme ve mükemmel incelemeler ile VPN titan cazip bir teklif ve NordVPN incelememizde mükemmel bir performans sergiledi.

  Horizon Bir Daha Dikey Video Kaydetmenize Asla İzin Vermeyecek [Android]

NordVPN’nin müşterilerinin güvenliğine öncelik verdiği açıktır. Double VPN ve Onion over VPN ve bunları değiştirmek istemeniz durumunda iyi bir protokol seçimi sunar ve Nord’un CyberSec kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı korumasına da sahip olursunuz. Nord kısa süre önce ikinci bir bağımsız denetim tarafından gerçekten sıfır günlük kaydı olduğu onaylandı, bu nedenle gizlilik bir öncelikse bu VPN sizin için olacaktır.

Uygulama güçlüdür ve ayarlara girerseniz birçok yapılandırma mevcuttur. Bununla birlikte, bir dezavantajı biraz garip tasarımıdır. Android’deki VPN, masaüstü istemcisinin düzenini yansıtır ve harita tabanlı bir arayüzle açılır. Bu, daha büyük bir monitörde veya tablette iyi çalışsa da, bir telefondaki sınırlı gayrimenkul, aradığınız sunucuyu tam olarak bulmanın zor olabileceği anlamına gelir. Kullanılabilir bir sunucu listesi var, ancak bunu hemen görmek isteriz.

Bu yakınma bir yana, NordVPN Android için en iyi VPN’lerden biridir. Güvenli ve tam özellikli uygulamalar, harika bir destek ağı ve oldukça iyi bir fiyat, kesinlikle radarınızda kalması gereken bir şey olduğu anlamına gelir.

FİYAT:% S

2 YIL (EN İYİ ANLAŞMA) = 3,71 $ / ay

1 AY = 11,95 $

NORDVPN’İ ZİYARET ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Android VPN SSS

Android VPN’e ihtiyacım var mı?

Cihazınızda bir Android VPN’e sahip olmak, özellikle de halka açık Wi-Fi ağlarına bağlanırsanız bir zorunluluktur.

Bu ağlar genellikle korumasızdır ve aynı ağdaki diğer kişilerin cihazınıza erişmesi mümkündür. Bir Android VPN’nin şifrelemesi sizi ve verilerinizi olası bilgisayar korsanlarından korur ve bunun için küçük aylık ücretin buna değer olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak, kullanıcıların akış için VPN’lerini kullanmak üzere kaydolmalarının en büyük nedenlerinden biri. Yurtdışındaysanız, aboneliği ödemiş olsanız bile, muhtemelen VPN olmadan evde izlediğiniz şovlara erişemeyeceksiniz.

Bunun nedeni, çevrimiçi TV hizmetlerinin lisanslama nedenleriyle kitaplıklarını coğrafi olarak engellemesidir (bir çiftten bahsetmek gerekirse Netflix ve iPlayer). Bir VPN kullanmak, cihazınızın seçtiğiniz bir ülkede görünmesini sağlayabilir ve bu nedenle, o ülkedeki herhangi birinin erişebildiği aynı medyaya erişebilirsiniz.

VPN’ler, bilgisayar korsanları, korsanlar ve diğer çevrimiçi suçlularla olan bağlantıları nedeniyle biraz kararmış bir itibar geliştirdi. Ancak, tüm cihazlarınızda bir VPN’e sahip olmak %100 yasaldır.

VPN’lerin sağladığı mahremiyet bazen karanlık karakterlere fayda sağlayabilirken, dürüst vatandaşlar bu özgürlüklerden kendi kişisel, yasal kullanımları için de yararlanma hakkına sahiptir.

Android VPN’ler başka ne yapabilir?

Telefonunuzdayken, muhtemelen Android VPN’inizi tam olarak kullanmayacaksınız – sadece çevrimiçi ortamda güvende kalmak ve belki de denizaşırı Netflix’in tuhaf bir kısmı – ama neyse ki bu listedeki her biri aboneliğinizi birden çok yerde kullanmanıza izin veriyor. cihazlar.

Bu, VPN’inizi PC’nize veya Mac’inize ve genellikle akıllı TV’nize, oyun konsolunuza veya yönlendiricinize yükleyebileceğiniz anlamına gelir. Orada, VPN’lerin sunabileceği güçten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

P2P paylaşımı, korumasız olarak buna katılanlar için gerçek bir risk oluşturan bir etkinlik olduğundan, torrent VPN kullanarak güvende kalmak en büyük avantajlardan biridir.

Diğer bir neden de internet hizmetinizde herhangi bir kısıtlamadan kaçınmaktır – özellikle öğrenciler, kiralık evdekiler veya işte olanlar için faydalıdır – ve bakmak istediğiniz şeyi kimse engellemeden internette gezinebileceğiniz anlamına gelir.

  Android Cihazınızın Seri Numarasını Nasıl Bulunur?

Bir Android VPN’i nasıl kurarsınız?

Android’e bir VPN yüklemek, başka herhangi bir uygulamayı yüklemek kadar kolaydır.

İlk olarak, uygulamayı Play Store’dan veya doğrudan sağlayıcının web sitesinden indirmeniz gerekir. Buradan uygulamayı her zamanki gibi yükleyebilirsiniz ve uygulama açıldıktan sonra hesabınızda oturum açmanız istenecektir.

Oturum açtıktan sonra cihazınız bir VPN bağlantısı kurmak için izninizi isteyecektir. Bu, hangi Android VPN’e kaydolduğunuzdan bağımsız olarak görünecektir. Bu izinlere izin verdikten sonra VPN’niz kurulur ve kullanıma hazırdır.

Bu sayfadaki tüm VPN’lerin mükemmel destek ağları vardır, bu nedenle herhangi bir sorunla karşılaşırsanız size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarlar.

Android VPN güvenli mi?

Bu listedeki beş Android VPN’den birini (veya en iyi VPN kılavuzumuzda yer alan herhangi birini) seçerseniz, bunların saygın, güvenli bir sağlayıcı olduklarından emin olabilirsiniz. Bu sayfadaki bağlantılar aracılığıyla sağlayıcı web sitelerine gitmek, doğru yerde olmanızı sağlar veya bunları Play Store’da arayabilirsiniz.

Bununla birlikte, bir VPN size mutlak bir bağışıklık sağlamaz – sahte bir siteye ayrıntılar girerseniz veya kötü amaçlı yazılım indirirseniz, VPN’niz sizi koruyamaz. Hala çevrimiçi bilgili olmanız gerekiyor, ancak akıllıysanız, bir VPN korumanızı bir sonraki seviyeye yükseltecek ve sizin suçunuz olmadığında verilerinizin sızmasını önleyecektir.

Mobil VPN nedir?

Daha düşük hızlardan kaçınmak ve tüm cihazınız için daha fazla veri gizliliği sağlamak için mobil uyumlu bir VPN kullanın. Mobil VPN’ler genellikle daha küçük bir bellek ayak izine sahiptir ve masaüstü VPN’lerden daha az işlem gücü gerektirir, bu nedenle daha hızlı çalışırlar ve daha fazla pil tasarrufu sağlarlar. Yukarıda listelenen ilk üç VPN, hizmetleri için mükemmel, kullanımı kolay mobil uygulama seçeneklerine sahiptir.

Android için en iyi ücretsiz VPN nedir?

Fantezi bir şey için bir VPN’e ihtiyacınız yoksa ve yalnızca trafiğinizi şifrelemek istiyorsanız, ücretsiz bir VPN düşünmek için harika bir seçenektir. Android kullanıcıları için ücretsiz bir uygulama sunan birkaç hizmet:

  • ProtonVPN. Hollanda, Japonya ve ABD’deki sunucularla sınırsız veri ve bant genişliği sunar.
  • AtlasVPN. Japonya, Avustralya ve ABD’deki sunucularla sınırsız veri ve bant genişliğine sahiptir.
  • WindscribeVPN. 11 farklı ülkede 10 GB ücretsiz veri sunar.
  • HidemmeVPN. Toplamda dört bölgede size 10 GB ücretsiz veri verir.

Ancak, yarardan çok zarar verebilecek birçok ücretsiz VPN olduğunu unutmayın. Bu nedenle asla gölgeli görünen bir hizmeti indirmeyin.

Aslında, ücretli abonelik de sunan ücretsiz bir VPN kullanmak en iyisidir. Bu sayede hizmetin kişisel kullanıcı verileri yerine satışlardan para kazandığını görebilirsiniz.

Android’deki IP Adresinizi Başka Bir Ülkeye Nasıl Değiştirirsiniz?

Bir VPN veya Sanal Özel Ağ kullanın. Bir VPN uygulaması, IP adresinizi internet servis sağlayıcınızdan ve gözetim ajanslarınızdan gizlemek için en iyi ve kesinlikle en güvenli bahsiniz olabilir. Tek yapmanız gereken VPN uygulamasını açmak, bir ülke sunucusu seçmek ve sanal olarak başka bir yere (şehir, ülke veya kıta) taşınıyorsunuz. Sadece bir dizüstü bilgisayar tıklaması uzağınızda. VPN kullanmak, Gmail veya Facebook hesabınızda oturum açmak gibidir. Tıklayın ve çevrimiçisiniz. Bir VPN’ye bağlandığınızda ISS’niz faaliyetlerinizi görmese de, birkaç nadir istisna dışında çoğu ülkede, herhangi bir İSS’nin Hizmet Şartları tarafından bir VPN kullanımına tamamen izin verilir. Tereyağından kıl çeker gibi.