Düzeltme Warframe Giriş Başarısız Oldu Bilgilerinizi Kontrol Edin

Warframe, ilk olarak 2013’te Windows için piyasaya sürülen ve o zamandan beri birçok oyun platformunda bulunması nedeniyle popülaritesi artan, platformlar arası bir aksiyon-macera oyunudur. Warframe oyun yapımcıları Digital Extremes, 2022’nin sonuna kadar bir akıllı telefon versiyonunu da yayınlamayı planlıyor. Her zaman çok sayıda canlı yayın ile yavaş yavaş başarılı ve popüler bir oyun haline geldi. Ancak, birçok kullanıcı Warframe giriş başarısız hata mesajını alıyor, bilgilerinizi kontrol edin. Siz de aynı sorunu yaşıyorsanız doğru yerdesiniz. Size Warframe oturum açma başarısızlığınızı düzeltmenize yardımcı olacak mükemmel bir rehber sunuyoruz bilgi hatanızı kontrol edin.

Warframe Giriş Başarısız Nasıl Onarılır Windows 10’da Bilgilerinizi Kontrol Edin

Aşağıda, Warframe oturum açma sorunlarının yaygın nedenlerinden bazıları listelenmiştir:

  • IP adresi uyuşmazlığı veya yasağı
  • IPv4 bağlantısı
  • Sorunlu internet bağlantısı

Şimdi Warframe giriş sorunlarını çözme yöntemlerine geçelim.

Yöntem 1: Wi-Fi Yönlendiriciyi Yeniden Başlatın

IP adresiniz teknik bir hata veya internet sağlayıcınız nedeniyle uyumsuz olabilir. Bazen internet bağlantınızdaki küçük bir kusur Warframe girişini tetikleyebilir, bilgi hata mesajınızı kontrol edin. Bu nedenle, ilk şey Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmaktır. Takip edilecek adımlar:

1. Wi-Fi yönlendiricinizi kapatın ve 3 dakika boyunca fişini çekin.

2. Yönlendiriciyi yeniden takın ve açın.

3. İnternetin çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve hata mesajı sorununun çözülüp çözülmediğine bakın.

  iPad Pro İçin Procreate'e Nasıl Başlanır?

Yöntem 2: IPv6 Bağlantısını Kullan

Eğer Warframe oturum açma başarısız olursa mesajınızı kontrol edin, bunun nedeni internetinizin IPv4’te (İnternet Protokolü Versiyon 4) düzgün çalışmıyor olması olabilir. Paketlerdeki verileri çeşitli ağlar üzerinden bir kaynaktan bir hedefe taşıyan bir IP adresidir. Çoğu IPv4 kullanıcısı bundan şikayetçi. Sorunu çözmek için IPv6’ya geçin. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Ayarları başlatmak için Windows + I tuşlarına aynı anda basın.

2. Ağ ve İnternet ayarını açın.

3. Ardından, Bağdaştırıcıyı değiştir seçeneklerini çift tıklayın.

4. İnternet bağlantınızı seçin, üzerine sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın.

5. İnternet Protokolü Sürüm 6 (TCP/IPv6) seçeneğinin onay kutusuna tıklayın.

6. Son olarak, Tamam’a tıklayın.

Yöntem 3: Mobil Bağlantı Noktasını Kullan

Bir mobil erişim noktası, Warframe oturum açma başarısızlığı bilgi sorununuzu kontrol etmek için de kullanılabilir. Bir mobil erişim noktasına bağladığınızda, önce belirli ağ ayarlarını değiştirir ve ayrıca mobil ağın farklı bir adresi olduğu için IP adresini de değiştirir. Mobil erişim noktanızı etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Not: Akıllı telefonlar aynı ayar seçeneklerine sahip olmadığından ve bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterdiğinden, herhangi birini değiştirmeden önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Redmi Note 5 üzerinde aşağıdaki yöntemler denendi.

1. Cihaz Ayarlarını başlatın.

2. Taşınabilir erişim noktası seçeneğini açın.

3. Taşınabilir erişim noktasını açın.

4. Son olarak, ağı PC’nize bağlayın.

Yöntem 4: Proxy Sunucusunu Devre Dışı Bırak

Bazen, Windows 10 bilgisayarınızda uygun olmayan ağ yapılandırmaları ile, bilgi sorununuzu kontrol etmek için Warframe oturum açma başarısızlığı ile karşılaşacaksınız. Bilgisayarınıza herhangi bir VPN hizmeti yüklediyseniz veya proxy sunucuları kullanıyorsanız, Windows 10’da VPN ve Proxy Nasıl Devre Dışı Bırakılır başlıklı kılavuzumuzu okuyun ve makalede anlatıldığı gibi adımları uygulayın.

  PSA: Kaydolduktan Hemen Sonra Ücretsiz Deneme Sürümlerini İptal Edin

Yöntem 5: VPN Uygulamasını Kullan

VPN, konumunuzu sanal olarak değiştirmenize izin veren şifreli bir özel ağdır. Ayrıca bağlantınızı güvenli hale getirir ve anonimleştirir, böylece herhangi birinin tarama geçmişinizi izlemesini veya erişmesini imkansız hale getirir. Halihazırda bir VPN kullanıyorsanız, onu kapatın ve hala Warframe girişinin başarısız olup olmadığına bakın, bilgi hata mesajınızı kontrol edin. Sorun devam ederse, VPN’yi etkinleştirin ve farklı bölgeler/konumlarla denemeler yapın. Windows 10’da nasıl VPN kurulacağına ilişkin kılavuzumuzu izleyin.

Ayrıca VPN nedir ve nasıl çalıştığı hakkındaki kılavuzumuzu da okuyabilirsiniz.

Yöntem 6: Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapatın (Önerilmez)

Güvenlik duvarı bazen oyunun sunucusunu engelleyebilir, bu da Warframe oturum açma işleminin başarısız olmasına neden olabilir, bilgi hata mesajınızı kontrol edin. Güvenlik duvarını kapatın ve sorunu çözmek için oyunu yeniden başlatın. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için Windows 10 Güvenlik Duvarı Nasıl Devre Dışı Bırakılır hakkındaki kılavuzumuzu okuyun.

Not: Güvenlik duvarını kapatmak tehlikeli olabilir ve sisteminizi virüslere ve kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakabilir. Kendi sorumluluğunuzdadır kapatın. Aşağıdaki yöntem 7’de açıklanan yukarıdaki yönteme göre daha güvenli bir alternatif vardır.

Yöntem 7: Windows Defender Üzerinden Uygulamalara İzin Ver

Güvenlik duvarını kapatmak ve tüm uygulamaların, veri paketlerinin ve dosyaların herhangi bir güvenlik kontrolü olmadan taşınmasını sağlamak çoğunlukla güvenli değildir. Diğer bir seçenek de, belirli bir uygulamanın tüm sistem yerine güvenlik duvarı üzerinden iletişim kurmasına izin vermektir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

1. Windows tuşuna basın, Denetim Masası yazın ve ardından Aç’a tıklayın.

2. Görünümü: Kategoriyi Büyük simgeler olarak değiştirin.

3. Ardından, Windows Defender Güvenlik Duvarı’na tıklayın.

4. Bir uygulamaya veya özelliğe Window Defender Güvenlik Duvarı üzerinden izin ver’e tıklayın.

  Dünyanın Her Yerinde Ücretsiz WiFi Ağları Bulmak için iPhone'unuzu Kullanın

5. Warframe uygulamasını seçin ve hem Özel hem de Genel seçeneklerin kutucuğunu işaretleyin.

6. Son olarak, ayarları kaydetmek için Tamam’a tıklayın.

Yöntem 8: Antivirüsü Devre Dışı Bırak (Varsa)

Ayrıca, Warframe oturum açma mesajının başarısız olması, bilgilerinizin oyunun sunucusunu engelleyen bir virüsten koruma yazılımından kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmesi de mümkündür. Tüm sistem için antivirüsü devre dışı bırakın veya Warframe oyunu için bir istisna belirleyin. Windows 10’da Antivirüs Geçici Olarak Nasıl Devre Dışı Bırakılır hakkındaki kılavuzumuzu okuyun ve PC’nizde Antivirüs programınızı geçici olarak devre dışı bırakmak için talimatları izleyin.

Yine de sorun aynıysa, oyunu başka bir cihazda deneyebilir veya PC’nize yeniden yükleyebilirsiniz.

***

Umarız bu kılavuz yardımcı olmuştur ve Warframe oturum açma başarısızlığını düzeltebilmişsinizdir, bilgi hata mesajınızı kontrol edin. Hangi yöntemin sizin için en iyi sonucu verdiğini bize bildirin. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.