Düzeltme Maalesef Mesajlaşma Durduruldu Hatası Android’de

Mesajlaşma, arkadaşlarınız ve ailenizle iletişimde kalmanın harika bir yoludur. Mesajlaşma, birçok telefon kullanıcısı tarafından arama yerine tercih edilir ve bu zaman ve yoğun yaşam çağında saatin ihtiyacıdır. Bu nedenle, mesajlaşma servisinde bir hatayla karşılaşmak mobil kullanıcılar için bir sorun ve daha fazla rahatsızlık olabilir. Son zamanlarda, insanlar ne yazık ki, mesajlaşmanın akıllı telefonlarında çalışmayı durdurduğunu fark ettiler. Bu hata, her tür mobil cihazda ve tüm ağ bağlantılarında görülebilir. Siz de aynı sorunla uğraşıyorsanız, çözüm bulmak için doğru yerdesiniz. Size ne yazık ki nasıl düzeltileceğini bilmenize yardımcı olacak mükemmel bir rehber getiriyoruz, telefonunuzdaki mesajlaşma hatası durdu.

Android’de Maalesef Mesajlaşma Durduruldu Hatası Nasıl Onarılır

Herhangi bir Android cihazında mesaj hatasını görmek mümkündür, herhangi bir mobil marka için öznel değildir. Mesajlaşmanın cihazınızda görünmesinin durmasını görmenin birçok nedeni vardır. Cihaz kullanımını bozabilecek bu talihsiz hatanın bazı nedenlerini tartışalım.

  • Telefonunuzda gereksiz dosyalar varsa, hatanın ekranınızda görünmesine neden olabilirler.
  • Bozuk önbellek verileri, maalesef mesajlaşmanın cihazınızda Android’i durdurmasına neden olabilecek başka bir nedendir.

  • Telefonunuzda üçüncü taraf uygulamalarınız varsa, bunlar mesajlaşma uygulamasıyla çakışmalara neden olabilir ve bu da cihazınızda mesaj hatasına neden olabilir.
  • Önemsiz metin mesajları yığılmış telefonunuz da önbellek depolayabilir ve uygulamanın düzgün çalışmasını zorlaştırabilir.
  • Cihazınızdaki bellenim hataları, mesajlaşmanın durma hatasının nedenlerinden biri de olabilir.

  • Cihazınızdaki başka bir mesajlaşma uygulamasıyla yazılım çakışmaları varsa, telefonunuzda mesajlaşmanın etkin olmasının bir nedeni bu olabilir.

Mesajlaşma durdu hatası, telefonunuzda sürekli olarak karşılaşıyorsanız, sinir bozucu bir deneyim olabilir. Sorunu çözmek için bazı hızlı yöntemler arıyorsanız, aşağıda sorundan kurtulma hedefinize ulaşmanıza yardımcı olacak bazı kolay ve ayrıntılı yöntemler bulunmaktadır.

Not: Akıllı telefonlarda aynı Ayarlar seçenekleri bulunmadığından, bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterir. Bu nedenle, cihazınızda herhangi bir değişiklik yapmadan önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Sonraki adımlar, gösterim amacıyla Vivo 1920’de gerçekleştirildi.

Yöntem 1: Telefonu Yeniden Başlatın

Cihazı yeniden başlatmak, hata için bir çözüm arıyorsanız tercih etmeniz gereken basit ve ilk yöntemlerden biridir, ne yazık ki mesajlaşma çalışmayı durdurdu. Cihazı yeniden başlatmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin:

1. Android cihazınızın yan tarafındaki Güç düğmesini 3-4 saniye basılı tutun.

2. Yeniden Başlat üzerine dokunun.

Telefonunuz yeniden başladığında mesajlaşma uygulamasını açın ve hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 2: Gereksiz Mesajları Sil

Mesajlaşmak eğlenceli olabilir ve genellikle insanların çok fazla mesaj göndermesini sağlar. Bu sık mesajlaşma, cihazınızda uzun süre kayıtlı metinler olarak beklemede kalabilen bir metin sohbeti ile sonuçlanabilir. Bazen servis sağlayıcılardan uygulamada olduğu gibi kalabilen metinler alırsınız. Tüm bunlar, mesajlaşma uygulamasının çökmesine ve dolayısıyla hatayı göstermesine neden olur. Bu nedenle yapılacak en iyi şey, telefonunuzda biraz yer açacak ve uygulamanın sorunsuz çalışmasını sağlayacak kaydedilmiş ve önemsiz metinleri silmektir. Metinleri nasıl silebileceğinize ilişkin daha ayrıntılı bir açıklama için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Cihazınızda Mesajlar uygulamasını açın.

2. Silinmesi gereken istenen mesaja dokunun ve basılı tutun.

3. Konuyu kaldırmak için Sil seçeneğine dokunun.

4. Silme işlemini onaylamak için Sil üzerine dokunun.

Yöntem 3: Mesajlaşma Uygulamasını Durdurmaya Zorla

Hala hatayı görüyorsanız, ne yazık ki, mesajlaşma cihazınızda Android’i durdurdu, muhtemelen sorundan kurtulmak için mesajlaşma uygulamasını kapatmaya çalışmak en iyisidir. Zorla kapatma, uygulamayı kapatır ve uygulamayla ilgili sorunları gidermeye yardımcı olur.

1. Telefonunuzda Ayarlar uygulamasına dokunun.

2. Uygulamalar ve izinler’e dokunun.

3. Uygulama yöneticisi üzerine dokunun.

4. Aşağıda gösterildiği gibi Mesajları bulun ve dokunun.

5. Zorla durdur üzerine dokunun.

6. Onaylamak için Tamam’a dokunun.

Tamamlandığında, uygulamayı tekrar açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Yöntem 4: Diğer Mesajlaşma Uygulamalarını Kullanın

Maalesef mesajlaşma çalışmayı durdurdu hatasını çözemezseniz, mesajlaşmak için başka bir uygulama kullanmayı deneyebilirsiniz. Mesajlaşma için ek özelliklerle birlikte gelen bir Android cihazda Play Store’da bulabileceğiniz birçok uygulama vardır. Bu amaçla bulabileceğiniz öne çıkan uygulamalardan biri aşağıda belirtilmiştir:

Yöntem 5: Mesajlaşma Uygulamasının Önbelleğini Temizle

Önbellek muhtemelen mesajlaşma uygulamanızda depolanır ve bu da sistemde bir aksaklığa neden olarak hataya neden olabilir. Uygulamanın önbelleğini temizlemenin, sorundan kurtulmanıza yardımcı olma olasılığı yüksektir. Ne yazık ki mesajlaşma durdu Android hatasını düzeltmek için Android cihazınızda aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

1. Telefonunuzda Ayarlar’ı açın.

2. Uygulamalar ve izinler > Uygulama yöneticisi üzerine dokunun.

3. Listeden Mesajlar’a dokunun.

4. Depolama üzerine dokunun.

5. Önbelleği temizle üzerine dokunun.

Yöntem 6: Güvenli Modda Yeniden Başlatın

Birden fazla üçüncü taraf uygulaması neden oluyorsa, ne yazık ki mesajlaşma sorunu durmuştur, o zaman telefonu güvenli modda yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Bunu yapmak için cihazı kapatmanız ve ardından yeniden başlatmanız gerekir. Ayrıntılı talimatlar için aşağıda verilen adımları izleyin.

1. Güç düğmesine uzun basın ve Kapat’a dokunun.

2. Ardından, Sesi açma + Güç düğmesini aynı anda basılı tutun.

3. Yeniden Başlat seçeneğinde Tao.

Yöntem 7: Üçüncü Taraf Uygulamaları Kaldırma

Android cihazınızdaki üçüncü taraf uygulamalar da sorunun arkasında ne yazık ki olabilir, mesajlaşma durdu. Cihazınıza yakın zamanda herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirdiyseniz ve sorunla karşılaşmaya başladıysanız, hemen kaldırmanın zamanı gelmiştir. Bunu yapmak için aşağıda verilen talimatları izleyin.

1. Cihazınızda Play Store uygulamasını açın.

2. Sağ üst köşedeki Hesap simgesine dokunun.

3. Uygulamaları ve cihazı yönet üzerine dokunun.

4. Yönet sekmesine dokunun ve en son yüklenen üçüncü taraf uygulamalarını bulun.

5. Kaldırmak istediğiniz üçüncü taraf uygulamasına dokunun.

6. Kaldır’a tıklayın.

7. Onaylamak için Kaldır’a dokunun.

Yöntem 8: Telefon Ayarlarını Sıfırla

Bazen ayarlarla çakışma, mesajlaşma uygulamanızın telefonunuzda düzgün çalışmamasının nedeni de olabilir. Bu nedenle, ağ ayarlarını sıfırlamak yardımcı olabilir. Ağ ayarlarının sıfırlanması, cihazınızdan herhangi bir veri veya dosyanın silinmesine yol açmaz. Tercih edebileceğiniz güvenli ve güvenli bir yöntemdir. Aynısı için aşağıda belirtilen adım adım talimatları izleyin.

1. Telefonunuzda Ayarlar’ı açın ve Sistem yönetimi’ne dokunun.

2. Yedekle ve Sıfırla üzerine dokunun.

3. Tüm ayarları sıfırla üzerine dokunun.

4. Onaylamak için Sıfırla üzerine dokunun.

5. Ne yazık ki mesajlaşmanın çalışmayı durdurup durmadığını düzeltip düzeltmediğinizi görmek için telefonunuzu yeniden başlatın.

Yöntem 9: Önbellek Bölümünü Sil

Önbellek dosyaları, mesajlaşma uygulamasının Android telefonunuzda hareket etmesinin başka bir nedeni olabilir. Bu durumda, önbellek bölümünü silmek çok önemlidir. Bunun için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.

1. Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve Kapat’a dokunun.

2. Ardından, bir süre sonra Sesi aç + Güç düğmesini birlikte basılı tutun.

3. Ekrandan Kurtarma Moduna dokunun.

4. Verileri temizle üzerine dokunun.

5. Önbelleği temizle üzerine dokunun ve Tamam’a dokunarak onaylayın.

Yöntem 10: Fabrika Ayarlarına Sıfırla

Bahsedilen tüm yöntemlerden olumlu bir sonuç almadan bu adıma geldiyseniz, Android telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanın zamanı gelmiştir. Bu adımı gerçekleştirmek tüm dosyalarınızı, verilerinizi, kişilerinizi ve mesajlarınızı siler. Bu nedenle, telefonunuzda bulunan tüm verileri yedeklemeniz önemlidir. Telefon verilerinizi yedeklemek için Android Telefon Verilerinizi Yedeklemenin 10 Yolu hakkındaki kılavuzumuzu okuyun. Ardından, ne yazık ki, mesajlaşmanın çalışma hatasından nihayet kurtulmak için Herhangi Bir Android Cihazını Sert Sıfırlama kılavuzunu okuyun ve izleyin.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Telefonum neden mesajlaşmanın durduğunu gösteriyor?

Ans. Mesajlaşmanız Android cihazınızda aniden çalışmayı durdurduysa, bunun nedeni muhtemelen uygulamayla ilgili önbellek sorunlarından veya cihazınızda kayıtlı mesajların aşırı yüklenmesinden kaynaklanıyordur. Sorunu çözmek için önbelleği temizlemek ve istenmeyen mesajları silmek en iyisidir.

S2. Mesajlaşma uygulamamı nasıl sıfırlayabilirim?

Ans. Telefonunuzdaki mesajlaşma uygulamasını sıfırlamak için Android’de Ayarlar uygulamasını ziyaret ederek uygulamadaki tüm verileri temizleyebilirsiniz. Verileri silmek, uygulamayı sıfırlayacak ve kullanmaya başladığınızdaki haline geri getirecektir. Ancak sıfırlamadan önce tüm verilerin/mesajların yedeklendiğinden emin olun.

S3. Mesajlaşma uygulamasını Android cihazımdan kaldırabilir miyim?

Ans. Hayır. Mesajlaşma uygulaması, bir Android telefon için yerleşik bir uygulamadır, onu kaldıramazsınız. Mesajlar için üçüncü taraf bir uygulama kullanıyorsanız, daha iyi performans için onu kaldırabilir veya hatta güncelleyebilirsiniz.

S4. Mesajlaşma uygulamasından mesajları geri yükleyebilir miyim?

Ans. Evet, mesajları mesajlaşma uygulamanızdan geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, bunları Google veya bulut hizmetlerini kullanarak yedeklemeniz veya mesajlaşma uygulamasından tüm verileri geri yüklemek için yalnızca bir üçüncü taraf uygulaması kullanmanız gerekir.

S5. Mesajlaşma uygulamasını yeniden yüklersem mesajları alabilir miyim?

Ans. Evet, cihazınıza yeniden yüklerseniz mesajlaşma uygulamasından mesajları alabilirsiniz. Her zaman tüm mesajların verilerini yedeklediğinizden emin olun.

S6. Metin mesajlaşma internet hizmetleri gerektirir mi?

Ans. Hayır, metin mesajları bir cihazda internet hizmeti gerektirmez.

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve ne yazık ki telefonunuzda mesajlaşmayı durdurdu hatasını düzeltebildiğinizi umuyoruz. Yöntemlerden hangisinin cihazınız için en iyi sonucu verdiğini bize bildirin. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.

  iPhone, Mac ve Android'de Apple Music'te Uyku Zamanlayıcısı Nasıl Ayarlanır