Daha İyi Kullanıcı Etkileşimi Oluşturmak için 11 Uygulama İçi Sohbet Çözümü

Ürün veya hizmet uygulamanız için kullanıcı etkileşiminin zirvesinde kalmak mı istiyorsunuz? Uygulamaya bir uygulama içi sohbet çözümü yerleştirmelisiniz. Ve aşağıda belirtilen süper verimli araçları denediğinizde en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Uygulama içi sohbet özelliği yükseliyor çünkü işletmelerin müşterileri, hedef kitleleri ve potansiyel müşterileriyle 7 gün 24 saat bağlantı kurmasını sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca gerektiğinde müşteri desteğinin orada olmasını sağlamak için işletmenize güven ve sadakat geliştirir.

Ancak bu tür sistemleri geliştirmek ve yönetmek, ön uç ve arka uç geliştirme ekiplerinden çok fazla girdi aldığı için. Bunun yerine, aşağıdaki sağlayıcılardan herhangi birinden uygulama içi sohbet çözümü alabilir ve en önemli şeylere odaklanabilirsiniz.

Uygulama İçi Sohbet Nedir?

Uygulama içi sohbet, tüketicilerin işletmenin müşteri deneyimi ekibiyle etkileşime girmesine olanak tanıyan mobil uygulamalar veya web uygulamaları içindeki bir mesajlaşma arayüzüdür.

Arkadaşlarınız, aile üyeleriniz ve profesyonel bağlantılarınızla iletişim kurmak için WhatsApp veya Facebook Messenger gibi uygulamaları kullanmış olmalısınız. Bu özelliği Amazon, eBay, Walmart, AT&T, Uber vb. uygulamalara nasıl ekleyeceğinizi hayal edin.

Tek fark, şu anda müşteri hizmetleri temsilcileriyle sohbet ediyor olmanız ve arayüz, ilgili işletmelerin markalarını gösteriyor. Ancak genel tema aynı, iki yönlü bir konuşma.

Bu tür sistemler, ilgili işletmeler tarafından kullanıcıları ve müşterileri desteklemek için yukarıdaki uygulamalar için zaten mevcuttur. Bunlar uygulama içi sohbetin pratik örnekleridir.

Uygulama İçi Sohbet ve Uygulama İçi Mesajlaşma Arasındaki Fark

Uygulama içi mesajlaşma ve uygulama içi sohbetler temelde farklı hizmetlerdir. Ancak her ikisi de kullanıcı katılımına ve marka değeri yaratmaya katkıda bulunur.

İki Yönlü İletişim

Uygulama içi sohbet, şirket ile müşterileri, satıcıları, müşterileri, teslimat ortakları, müşteri hizmetleri temsilcileri vb. arasında bire bir iletişimdir. Tersine, uygulama içi mesajlaşma, işletmeden müşterilere zengin ve tek taraflı bilgiler gösterir.

Grup İletişimi

Uygulama içi sohbetler, müşteri grupları, topluluk, çalışma grupları vb. arasında grup mesajlaşmasını kolaylaştırabilir. Ancak uygulama içi mesajlaşma bu hizmeti kolaylaştıramaz.

bilgilendirici

Uygulama içi mesajlaşma, müşterileri veya kullanıcıları sipariş durumu, promosyonlar, indirimler, yaklaşan satışlar vb. gibi eylemler hakkında bilgilendiren bilgilendirici bir çözümdür. Aksine, uygulama içi sohbet, kullanıcıların ürün veya hizmetlerle ilgili sorularını ve sorunlarını çözmeye odaklanır.

Uygulama İçi Sohbet Uygulamalar için Neden Çok Gerekli?

Bugün çoğu işletmenin uygulamaları var ve ayrıca müşteri desteği var. Ancak, hepsinin uygulamalarıyla entegre müşteri hizmetleri yoktur. Amazon ve Uber gibi büyük markalar, uygulama içi sohbetler aracılığıyla kusursuz müşteri deneyimi sunar.

Uygulama içi sohbet çözümünün neden günün ihtiyacı haline geldiğini aşağıda bulabilirsiniz:

Kalıcı Kullanıcı Deneyimi

Müşteriler, daha iyi bildikleri uygulamadan sohbet veya arama başlatabilir. Kullanıcıyı bir üçüncü taraf arayüzüne yönlendirirseniz, bu onlar için zor olabilir. Bazıları da uygulamanızı devre dışı bırakabilir.

  iPad'de App Switcher Nasıl Açılır ve Kullanılır

Kişiselleştirilmiş Müşteri Desteği

Sohbet veya telefon desteği uygulamada olduğunda, temsilcileriniz müşterinin dil, iletişim saatleri, öncelik vb. tercihlerine bağlı olarak iletişimi kolayca özelleştirebilir.

Ürün/Hizmet Sorunlarını Tespit Et

Müşteriye yönelik uygulamayı bir uygulama içi sohbet özelliğiyle entegre ettiğinizde, siparişleri, servis sorunlarını veya uygulama sorunlarını doğrudan servis temsilcisi tarafından tespit etmek daha kolay hale gelir.

Sorun giderme

Teknik destek veya ikinci seviye destek ekipleri, uygulamanız aracılığıyla müşteriyle bağlantıda kalırken müşteriye uzaktan destek yoluyla kolayca rehberlik edebilir. Kullanıcıların, dolandırıcı olabilecek üçüncü taraflardan ziyade uygulamanızdan gelen uzaktan destek isteklerine güvenme olasılığı daha yüksektir.

İş Uygulamaları ile Entegrasyon

Destek oturumu görüşmelerini CRM’lere kolayca aktarabilir ve uygulamalarınızı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi geliştirmek için verileri analiz edebilirsiniz.

Medya Ekleri

Müşteriler, uygulama içi sohbet çözümleri aracılığıyla ekran görüntüleri, videolar, resimler, belgeler ve daha fazlasını kolayca gönderebilir.

Ek Satış Fırsatları

Temsilciler, kullanıcı seçimlerini ve tercihlerini görebildikleri için yükseltmeler, eklentiler ve daha fazlası için satış konuşması yapabilirler.

Bunlar, başlamanıza yardımcı olacak uygulama içi mesajlaşma ve sohbetin temelleriydi. Şimdi, benzersiz müşteri deneyimleri oluşturmak için bazı olağanüstü araçları aşağıda bulabilirsiniz:

OneSignal

OneSignal, web uygulamaları, mobil uygulamalar vb. üzerinde uygulama içi mesajlaşma için en popüler çözümlerden biridir. Bu çözüm, yeni müşteriler kazanmanız, promosyon teklifleri göndermeniz, yükseltilmiş ürün özelliklerini açıklamanız ve daha fazlasını yapmanız gerektiğinde harika arkadaşınız olabilir.

Uygulama, mobil uygulamanızda kullanabileceğiniz popüler uygulama içi mesajlaşma şablonlarıyla birlikte gelir. Tüm çözümler kod içermez, bu nedenle arka uçtan mobil uygulama işlevselliği hakkında temel bilgiye sahip olan herkes OneSignal’ın özelliklerinin çoğunu kullanabilir.

Temel uygulama içi mesajlaşma özellikleri şunlardır:

 • Kodsuz uygulama içi mesajlaşma uygulaması
 • App Store veya Google Play’den onay almanıza gerek yok
 • Pazarlama ve ürün geliştirme amaçları için yerleşik veri analitiği ile birlikte gelir
 • E-Ticaret sepetleri, teklifler, anketler, derecelendirmeler, izin istemleri, yönlendirmeler vb. gibi uygulama içi mesajlaşma için uygundur.

Hizmeti hızlıca tanımak için Ücretsiz planı deneyebilirsiniz. Uygulamanızı deneyin ve müşterilerin nasıl tepki verdiğini görün. Siz ve müşterileriniz beğendiyseniz, Growth, Professional veya Enterprise gibi ücretli planlara gidebilirsiniz.

kuyruklu sohbet

İşinizde anlamlı ve verimli bire bir etkileşimi ve konuşmayı kolaylaştırmak ister misiniz? Ölçeklenebilir olması gereken uygulama içi sohbet için kullanımı kolay bir çözüm mü arıyorsunuz? Ardından CometChat’in uygulama içi iletişim çözümünü denemelisiniz.

Yazılım geliştirme kiti (SDK), popüler mobil uygulama geliştirme çerçevelerinin ve dillerinin çoğu için gelir. Örneğin, mobil uygulama geliştiricileriniz SDK’yı Swift, Kotlin, React, React Native, Laravel, PHP ve daha fazlası üzerine kurulu projelerde kullanabilir.

Bu uygulama içi sohbet SDK’sının temel özellikleri şunlardır:

 • Geliştiricilerin yalnızca SDK’yı yüklemeleri, tek bir kod satırıyla bağlanmaları ve harika deneyimler oluşturmaya başlamaları gerekir.
 • Bire bir mesajlaşma
 • Grup mesajlaşması
 • Sesli aramalar
 • Video görüşmeleri
 • Medya ekleri

CometChat şu anda temel özellikleri, önceden oluşturulmuş UI kitlerini ve widget’ları kullanarak ücretsiz oluşturma fırsatları sunmaktadır. Ücretsiz planda ayda en fazla 25 aktif kullanıcıyı destekleyebilirsiniz. Ölçeklendirme için ücretli abonelikler alabilirsiniz.

  Netflix Proxy Hatası – Netflix'i Atlama ve Engellemeyi Kaldırma

taze sohbet

Freshchat, yalnızca uygun uygulama içi sohbet sistemleri için bir çözüm değildir. Aynı zamanda sağlam bir müşteri destek çözümüdür. Sohbet arayüzünün yanı sıra aşağıdaki güçlü özellikleri sunar:

 • Chatbot’lar, kullanıcılardan ve müşterilerden gelen kolay sorulara ve düzenli sorgulara hitap eder.
 • Chatbot için WhatsApp Business hesap entegrasyonu.
 • Web Widget’ları aracılığıyla modern mesajlaşma.
 • Messenger dilini 33+ dilde özelleştirebilirsiniz.
 • Freshchat SDK, web uygulamalarının tüm güçlü özelliklerini mobil uygulamalara uygulamanıza olanak tanır.
 • Hazır yanıtları saklayabilir ve müşteri hizmetleri temsilcileriniz için zamandan ve emekten tasarruf edebilirsiniz.
 • Kurumsal düzeyde müşteri desteği için, sohbetleri otomatik olarak doğru temsilciye yönlendirmek için IntelliAssign özelliğini kullanabilirsiniz.

En iyi şey, Freshchat’in 100’e kadar temsilciyle başlamak için Ücretsiz bir plan sunmasıdır. Hizmeti beğendiyseniz, uygun bir fiyatlandırma planı alarak ölçeğinizi büyütebilirsiniz.

PubNub

PubNub’ın normal mesajlaşma özellikleri, hedef kitleniz ve kullanıcılarınız için bire bir, grup ve büyük ölçekli uygulama içi sohbetler oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca, sohbet veya sohbet arka ucu için sunucu altyapısını korumanız gerekmez.

Bu uygulama içi sohbet çözümleri sağlayıcısının dikkate değer özellikleri şunlardır:

 • Her türlü medya paylaşımı
 • Okunmamış mesaj sayımı
 • Uygulama içi sohbetlerdeki tepkiler
 • Yazma istemi ve göstergeler
 • Kullanıcı, grup ve kanal meta verileri
 • Küfür kontrolü, spam filtreleri, kullanıcı yasaklama vb.
 • Mesaj silme ve güncelleme
 • Uygulama içi mesajlaşmayı itin
 • Kullanıcı tercihleri

PubNub, uygulamanız için ilk uygulama içi sohbet konseptini oluşturmak için kullanabileceğiniz Ücretsiz bir hizmet planı da sunuyor. Sınırlı sayıda MAU için temel özelliklerin çoğuna sahiptir. Ücretli abonelikleri, Başlangıç ​​ve PRO paketleri içerir.

Uygulama İçi Sohbet

Uygulama İçi Sohbet, mobil ve web uygulaması müşteri hizmetleri görüşmeleri için yeni nesil çözümler sunar. Müşteri hizmetleri ve destek kanadının tamamını yönetmek için sohbet robotları sunar. Bilgi tabanınıza sunulan basit soruları karşılamak için bir sohbet robotu kullanabilirsiniz.

Karmaşık sorguları karşılamak için sağlam bir sisteme ihtiyaç duyduğunuzda, bir vakaya birden çok sohbet robotu atayabilirsiniz. Bu sohbet robotları, gelen soruları çözmek için makineden makineye iletişim ve makineden müşteriye iletişim gerçekleştirir.

Ve makinelerin soruları çözemediği anlar için müşteri hizmetleri temsilcinizi olay yerine getirebilirsiniz.

Ücretsiz planı kullanarak, uygulama içi sohbet özelliklerini 5.000 kullanıcıya kadar deneyebilirsiniz. Abonelik planını yükseltmeye hazır olduğunuzda Premium Başlangıç ​​veya Profesyonel’i seçebilirsiniz.

Twilio’dan Sohbet

Chat by Twilio, web veya mobil uygulamanıza bire bir sohbet işlevleri eklemenizi sağlayan temel bir uygulama programlama arabirimidir (API). Sohbetin yanı sıra, uygulama içi bir mesajlaşma sistemi oluşturmanıza da olanak tanır.

Conversations API, mesajlaşma servisini idare ederken, Programmable Messaging API, uygulama içi mesajlaşma servislerine hitap ediyor. Ayrıca, şu anda WhatsApp kullanan müşterilere hizmet veriyorsanız, bu özellikleri WhatsApp Business hesabınıza entegre edebilirsiniz.

Ve sadece WhatsApp değil, ayrıca İşletmeler için Facebook Messenger, Google’ın İş Mesajları, geleneksel sohbetler, MMS ve mobil kısa mesaj hizmeti (SMS) gibi diğer kanallardaki müşteri hizmetlerinizi de yönetebilirsiniz.

Google’dan Firebase

Google Play uygulamanız için son teknoloji bir uygulama içi mesajlaşma çözümü oluşturmanıza Google’ın yardım etmesine ne dersiniz? Doğru duydun! Google Firebase, daha fazla isabet ve tıklama alan güçlü uygulama içi mesajlaşma sistemleri oluşturmaya yönelik bir araçtır.

  Microsoft Word Kullanarak Kartvizitler Nasıl Tasarlanır

Google Firebase’i kullanarak bağlamsal ve hedefli mesajlar iletebilirsiniz. Örneğin, bir kullanıcı belirli bir seviyeyi tamamladığında, kullanıcıya teşekkür edebilir veya bir kerelik bir indirimi pop-up olarak gösterebilirsiniz.

Kurulum sürecinin çoğu görseldir. Bu nedenle, herhangi bir geliştiriciyle müşteri deneyimi oluşturmayı tartışmadan önce kontrol edebilirsiniz.

Ayna Sinek

MirrorFly, daha iyi bir kullanıcı deneyimi için herhangi bir uygulamaya entegre edebileceğiniz sağlam bir uygulama içi API çözümüdür. Mevcut uygulamanıza 150’den fazla çağdaş mesajlaşma özelliği eklemenizi sağlar. Bunu yaparken, kullanıcı deneyimi ve verileri üzerinde tam kontrole sahip olabilirsiniz.

MirrorFly uygulamasının temel özellikleri şunlardır:

 • İşletmeleri güçlendirmek için şifreli mesajlaşma
 • Mesajlaşma
 • Küresel kullanıcılar için görüntülü görüşme
 • Çevrimdışı mesajlar
 • Push bildirimleri
 • Canlı yayın ve yayın
 • Çoklu cihaz uyumluluğu
 • Birden çok kanal
 • Yerleşik denetleme aracı
 • Güvenli dosya paylaşımı
 • Analitik veriler

Ücretli abonelik planlarından herhangi birini seçmeden önce bu platformun nasıl çalıştığını görmek istiyorsanız ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Aktarım

Akış, özel mesajlaşma uygulamaları için en iyi uygulama içi sohbet API’lerinden biridir. Güvenilir sohbet altyapısını ve zengin özelliklere sahip SDK’larını kullanarak yüksek hızda gerçek zamanlı sohbet mesajlaşması oluşturabilirsiniz. Vurgulanan özellikleri şunları içerir:

 • HIPAA, Soc2 ve GDPR ile uyumlu güvenli bir mesajlaşma altyapısı oluşturmaya yardımcı olur
 • Tek bir kanalda herhangi bir sorun olmadan 5 milyondan fazla eşzamanlı bağlantı
 • Tepkiler, URL zenginleştirme, ileti dizileri, yazma göstergeleri, okuma durumu vb. gibi özellikler ekleme seçenekleri.
 • SaaS uygulamaları oluşturmak için çoklu kiralama desteği

Stream, sohbet mesajlaşma ve esnek API’ler gibi özelliklerle herkes için 30 günlük ücretsiz deneme sunar. Ayrıca ücretli planlarından herhangi birini seçebilirsiniz.

ZEGOCLOUD

Ölçeklenebilir ve gerçek zamanlı bir uygulama içi sohbet oluşturmak istiyorsanız, ZEGOCLOUD mükemmel bir seçenektir. Özelleştirilebilir sohbet SDK’sı, web ve mobil uygulamalarda hızlı bir şekilde güçlü bir sohbet deneyimi oluşturmanıza olanak tanır. ZEGOCLOUD’un en iyi özellikleri şunlardır:

 • Kullanıcıları sohbete geri almak için okunmamış mesaj sayısı
 • Özel bire bir sohbet
 • Özel grup sohbeti
 • Zengin medya ekleri
 • Çevrimdışı mesaj
 • Herkese açık kanal
 • Mesaj geçmişi
 • Bildirim almak

ZEGOCLOUD her ay ilk 10.000 dakikayı ücretsiz veriyor ve bundan sonra kullandıkça ödemeniz gerekiyor. Her hizmetin fiyatını bu platformda kontrol edebilirsiniz.

interkom

Intercom, uygulamanızdan veya web sitenizden müşterilerinizle aranızda doğrudan bir iletişim kanalı kurmanıza olanak tanır. Bu katılım kanalı satış, pazarlama ve destek için kullanılabilir.

İşletmeler ABM, sohbet robotları ve otomatik toplantı kurulumlarıyla daha fazla dönüşüm elde edebilir. Ayrıca, her temas noktasında katılımı artırmak için ürün içi ve çok kanallı kampanyalar ve anketler gerçekleştirmenize olanak tanır. Hatta müşterilerinize kişiselleştirilmiş ve proaktif destek sağlayabilirsiniz.

Son sözler

Şimdiye kadar, uygun fiyata olağanüstü uygulama içi sohbet çözümleri sunan harika araçlar, SDK’lar ve API’ler keşfettiniz. Özelliklerin çoğu da önünüzde mevcuttur ve araştırmaya daha fazla zaman ayırmanız gerekmeyebilir.

Küresel müşterilerinizi desteklemek için en iyi açık kaynaklı canlı sohbet yazılımıyla da ilgilenebilirsiniz.