Daha Hızlı İşe Alımlar için 2022’de En İyi 13 Görüntülü Mülakat Platformu

COVID herkesi vurduğunda, işletmeler uzaktan çalışmayı ve uzaktan görüşmeyi benimsedi. İşte uzaktan işe almayı güçlendiren ve mantıklı işe alım sunan en iyi video görüşme platformlarından bazıları.

Video görüşme, son birkaç yılda işe alım için favori modlardan biri haline geldi. Her yerde görüşme yapmak uygun, daha hızlı veya daha kolay bir üst süreçtir. Özellikle sosyal mesafe ile birlikte, uzaktan işe alım süreci son derece popüler hale geldi ve işe alım yöneticilerinin iş arayanlarla bağlantı kurmasını sağladı.

İşe alım platformları ve personel yazılımı, işe alım yöneticileri ve işe alım görevlileri için bir Hizmet Olarak Yazılım (SAAS) ve çevrimiçi video görüşme çözümleri haline geliyor. Video görüşme çözümleri, yerel nitelikli olmayan adayların işte eşit fırsatlara sahip olmalarını ve işe alım sürecinde daha az zaman harcamalarını sağlar.

gelen rapora göre Gartner Nisan 2020’de kuruluşların %86’sı, COVID-19’dan önce yaklaşık %60 olan işe alım süreci için sanal teknolojiyi tercih etmeye başladı.

Ancak, bir video görüşme aracı kullanmak, şirketin gereksinimlerine uyan doğru aracı seçmekten daha erişilebilir. Kuruluşların yararlanabileceği, tuzaklardan kaçınabileceği ve adayları inceleyebileceği en iyi video görüşme araçları hakkında iyi bir anlayış sunmayı amaçlıyoruz.

Bu blog, bazı dikkate değer özelliklere sahip birkaç video görüşme platformunu kapsayacaktır.

Kıvılcım Kiralama

6.000’den fazla kuruluşun kullandığı, Kıvılcım Kiralama popüler görüntülü görüşme platformlarından biri haline geldi. Araç, daha iyi işe alım kararları alınmasına yardımcı olabilir ve adayların sonucu kısa sürede almasını sağlayabilir. Spark Hire video görüşme yazılımı, adaylar için önceden kaydedilmiş oturumlar da dahil olmak üzere adayları verimli bir şekilde tarayabilir.

Aşağıdaki gibi özellikleri içerir:

 • Eksiksiz video görüşmelerinin gözden geçirilmesi
 • Adaylar hakkında bilgi edinmek
 • Adaylarla daha kısa sürede görüşme
 • Yetenek havuzunuzu genişletin ve görüşmeyi merkezi bir gösterge panosuna kaydedin
 • Görüşülen kişinin performansına dayalı değerlendirmeler toplayın
 • Nişanlı adaylara çaba ve zaman yatırımı
 • Yapılandırılmış bir video görüşmesinden geçin

Video değerlendirme görüşme aracı, adayları yüz yüze görüşmeden daha derinlemesine tanımayı amaçlar. Şirketlerin aday havuzundan yetenekleri belirlemesine yardımcı olan ve işe alım sürecinin sorunsuz ilerlemesini sağlayan etkili bir araçtır. Amaç, endüstriler arasında işe alım hedeflerine ulaşmak ve en iyi adayları belirlemektir.

Hireflix

Hireflix, işe alım görevlileri, işletmeler ve kurumlar için tarama sürecini büyük ölçüde değiştirdi, kolaylaştırdı ve yumuşattı. İşe alma yöneticilerinin veya işe alım görevlilerinin yüzlerce saatten tasarruf etmesini ve daha hızlı işe alınmasını sağlamıştır. Hireflix ATS ve paylaşılan kayıtlı görüşmeler ile entegre, zamanlama gereksinimini ortadan kaldıran tek yönlü görüntülü görüşme yazılımı.

Video görüşme aracı, kaydedilmiş soruları kullanarak aynı anda birçok adayla görüşme yapmak için geliştirilmiştir. Potansiyel adaylarla telefon görüşmeleri veya röportajlar planlamaktan kaçınmayı kolaylaştırdı. Adaylar, işe alım ekibinin analiz edebileceği önceden kaydedilmiş soruların cevaplarını kaydedebilir.

İşverenler ayrıca adaylar için WhatsApp mesajları, SMS ve e-posta ile ilgili otomatik bildirimler ayarlayabilir. Hireflix, önemli değişiklikler olmaksızın mevcut süreçle (ATS) kolayca entegre edilebilir.

havadar

Breezy ile adayları verimli ve hızlı bir şekilde karşılaştırın, eleyin, röportaj yapın, nitelendirin ve işe alın. Araç, çalışanın uygun başvuru sahiplerini bulmasını ve profillerini daha kısa sürede incelemesini sağlar. havadar çalışanların iletişim kurmasını, yönetmesini ve adayın ayrıntılarını görüntülemesini kuşbakışı korurken boru hattını güçlendirmelerini sağlayacak.

  Wi-Fi Neden Mikrodalgalarla Aynı Frekansı Kullanıyor?

İşe alım ekibi, adayları yönetmek ve bilinçli kararlar vermek için aşamaları özelleştirmek için boru hattını sürükleyip bırakabilir. Adayların özgeçmişlerinin ve sosyal hesaplarının eyleme geçirilebilir bir görünümünü derlemeye ve sunmaya yardımcı olur. Özellik şunları içerir:

 • Adayların gözden geçirilecek puan kartları
 • Toplantı planlama
 • Kısa mesaj veya e-posta yoluyla davet gönderme
 • Değerlendirme incelemesi
 • Arkaplan kontrolü

Breezy, adaylara gönderilen e-postalara ve SMS’lere kolay erişim sağlar. Kullanıcılar, adaylara daha hızlı yanıt vermek için güncellemeleri anında almak için Slack’te senkronize edebilir. Temassız ön tarama, adayın beceri setini ve yeteneklerini anlamak için özel anketler içeren bilgisayarlıdır.

Talview

İşe alım sürecinizi hızlandırmak için yapay zeka destekli video görüşme platformunu kullanın. Talview, uzun mülakat sürecini yavaşlatmak için sorunsuz bir işe alma deneyimi ve otomatik mülakatlar sunar. Amaç, adaylarla görüşme ve daha hızlı eleme turları için harcanan kaynakları ve zamanı azaltmaktır.

İsteğe bağlı video görüşmeleri, işe alma süresini azaltmak için ilk turda beden dili, yumuşak beceriler ve kültür uyumunun ölçülmesine de yardımcı olabilir. Talview çevrimiçi video görüşmesi, tonu analiz etmek, duyguları ölçmek ve psikodilbilim için Makine Öğrenimi ve Doğal Dil İşleme içerir.

Talview, kullanıcıların harika bir ilk izlenim sunan adaylarla etkileşim kurmasına olanak tanır. Adayların video yanıtlarını vurgulayan kusursuz ve kapsamlı bir profil oluşturur. Amaç, aday profilini sorunsuz, otomatikleştirilmiş ve zahmetsiz işe alım iş akışlarında analiz etmektir. Çalışanlar, yazılımı IBM Kenexa, iCIMS, Greenhouse, Taleo vb. herhangi bir işe alım yönetim sistemiyle entegre edebilir.

Çalışılabilir

Workable’ı kullanarak uzaktan işe alım yaparken boru hattını daha hızlı ve ileriye taşıyın. Video görüşme aracı, çalışanların adaylardan kayıtlı yanıtlar almalarına ve bunları istedikleri zaman analiz etmelerine olanak tanıyan birinci sınıf tek yönlü bir tarama platformudur.

Çalışılabilir çalışanların işe alım sürecini kolaylaştırmasına ve hızlandırmasına olanak tanıyan esnek bir süreç sunar. Bununla birlikte, çalışanlar ekiplerle kolayca işbirliği yapabilir, geri bildirimde bulunabilir ve bilinçli kararlar verebilir. İsteğe bağlı görüntülü görüşme araçları ayrıca herhangi bir saat dilimine veya programa uygun kayıt yapılmasına izin verir.

Çevrimiçi görüşme aracı aracılığıyla, işe alma ekibi sorulacak soruları seçebilir, adaylara yanıtları kaydedebilecekleri bağlantılar gönderebilir, geri bildirim için ekiple işbirliği yapabilir ve boru hattının bir sonraki aşamasına geçebilir.

röportajım

“İnsanlarla Tanış, Devam Etme” mottosuyla yola çıkan myInterview, son yıllarda popülerlik kazanmayı başardı. röportajım Intelligence, adayları özel olarak seçmeye yardımcı olan amaca yönelik makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Kaydedilen videoları taramak ve profile mükemmel uyanları analiz etmek için çeşitli veriler kullanır.

Otomatik araç, görüşme ayrıntılarını düzenler ve iş tanımına uyan uygun adayları kısa listeye alır. Videodaki kişilik özelliklerini, sosyal becerileri ve anahtar kelimeleri analiz eden güçlü özellikler ve önyargısız değerlendirmelerle birlikte gelir. Araç, işe alma ekibi üyelerinin geri bildirim ve görüş alışverişinde bulunmak için uyum içinde kalmalarını sağlar.

  Ubuntu Nasıl Temizlenir ve Hızlandırılır

Willo

Doğru adayla tanışmak için çalışanlar, minimum zaman alan video izleme aracına güvenebilirler. Willo İşe almayı daha erişilebilir hale getiren ve işinizi büyütmenize yardımcı olan işe alım araçlarınıza harika bir katkı olabilir. Aday eleme yazılımının kullanımı kolay ve erişilebilir olup, işe alım sürecini hızlandırır.

Willow, görüşmecilerin görüşme soruları oluşturmasına, bağlantıyı adaylarla paylaşmasına, adaylardan video yanıtları almasına ve yanıtları gözden geçirmesine olanak tanır. Kullanıcılar, her yanıtı analiz ederek adayları kolayca kısa listeye alabilir.

Araç, görüşme sürecini kolaylaştırarak çalışanların zamandan tasarruf etmelerine (çağrılar yoluyla adayları taramak yerine), paradan tasarruf etmelerine ve üretkenliği artırmalarına olanak tanıdı. Ayrıca çalışanların, kapsayıcı bir refah ile dünya çapında daha yüksek kaliteli adayları işe almak için adayların özgeçmişlerinin ötesini görmelerini sağlar. Çalışanlar bile her yerde serbestçe görüşme yapabilir ve tüm süreci kontrol edebilir.

iş ilanı

İsteğe bağlı video izleme aracı tutarlılık sağlar, kaliteli işe alımları geliştirir ve eleme sürecini hızlandırır. Jobvite, kolay işe alım ve sorunsuz bir deneyim sunmak için mevcut ATS yazılımıyla da kolayca entegre edilebilir. Kullanıcıların ekipleri için adayları işe almasına ve bilinçli kararlar almak için işe alma ekibiyle işbirliği yapmasına olanak tanır.

iş ilanı adayları, yanıtları kaydetmelerine olanak tanıyan zamanlı sorularla güçlendirmek için daha hızlı bir tarama süreci sunar. Çalışanlar, herkese eşit ve adil şanslar sunarak, herhangi bir önyargı olmaksızın bilinçli kararlar verebilir ve adil bir şekilde eleyebilir. Bu araç, geri bildirime katkıda bulunmak ve videoları görüntülemek için işe alma ekibiyle ortak bir ekran sağlar.

RöportajOpps

RöportajOpps ile adayın potansiyelini görün ve onları özgeçmişlerinin ötesinde tanıyın. RöportajOpps çalışanların adayların profiline derinlemesine dalmasını ve onları daha iyi tanımasını sağlayan yeni nesil aday tarama ve video görüşme platformudur. Potansiyel adayları hızlı bir şekilde işe almak için hedeflenen aday tarama değerlendirmelerini ve video görüşmelerini kullanarak paradan ve zamandan tasarruf etmek için harika bir araçtır.

Çevrimiçi araç, görüşme sürecini kişiselleştirmeye ve tek yönlü daha iyi hale getirmeye yardımcı olur. Çalışanlar soruları ekleyebilir, adaylara bağlantılar gönderebilir ve yanıtları gözden geçirebilir. Adaylar cevabı önceden kaydedilmiş bir video tarama aracına kaydeder. Araç, geri bildirim toplar ve analiz eder ve aday yönetimine bilinçli bir karar vermesini sağlar.

EasyHire.me

EasyHire.me, özelleştirilebilir bir iş panosu, aday takibi ve video görüşmeleri (AI/ML) içeren akıllı bir yetenek edinme sistemidir. Bu canlı veya isteğe bağlı görüşme aracı, otomatik transkripsiyon, veriye dayalı işe alım kararları, esnek soru formatı, panel görüşmeleri vb.

EasyHire.me Ayrıca işe alım sürecini hızlandıran, videolardan daha fazla veri alan ve veriye dayalı kararlar veren en son AI/ML duygu tanıma teknolojisini kullanarak duyguları analiz edebilir. Kullanıcıların işe alma başarısını ölçen, verileri tek bir yerde tutan ve adayları karşılaştıran verilere dayalı kararlar vermelerini sağlar.

Bu çevrimiçi araç ayrıca ön elemeyi, üçüncü taraf reklam sitelerini ve Google Asistan, web veya mobil aracılığıyla uygulamaları özelleştirip kabul etmeyi otomatikleştiren bir iş panosu içerir. Teknik zorluklar oluşturmak, aday kodunu izlemek, bir banka kullanarak soru seçmek, kodu kontrol etmek ve ekipten geri bildirim almak için teknik bir değerlendirmeden oluşur.

  Bir Sonraki SSD'niz Daha Yavaş Olabilir (QLC Flash sayesinde)

avatar

Avature video görüşme aracı, tüm paydaşlar için sezgisel bir kullanıcı deneyimi ve küresel ölçek sağlar. Çevrimiçi video görüşme aracı, iş ortamına bağlı olarak isteğe bağlı ve canlı görüşmeler sunarak yöneticileri, işe alım görevlilerini ve adayları işe almak için zaman kazandırır.

avatar adayların ve işe alım görevlilerinin mobil cihazlar için optimize edilmiş, markalı ve özelleştirilebilir portaldan (fiziksel olarak görüşmeden) yüz yüze gelmelerine yardımcı olur. İsteğe bağlı video görüşme araçları, işe alım yöneticilerinin ve işe alım görevlilerinin bilinçli kararlar vermek için adayların kayıtlı videolarını incelemesine olanak tanır.

Kullanıcılar ayrıca video ve ses kayıtlarını, metin yanıtlarını ve adayın profilini önizleyebilirsiniz. Ayrıca panel video, grup ve bire bir görüşme koordinasyonunu ortadan kaldırmak için yetenekleri planlayabilir. Çevrimiçi araç, aralarından seçim yapabileceğiniz mevcut zaman dilimlerini gösterir ve ardından toplantıyı düzeltir.

VidCruiter

VidCruiter video görüşme aracı, işe alım yöneticilerinin potansiyel adayları işe almak için daha az kaynak ve daha az zaman kullanmasını sağlar. İşe alım yöneticilerinin en iyi adayları uygun fiyatlı, hızlı ve uygun bir fiyatla bulmasını sağlayan modern ve popüler bir yaklaşım sunar. VidCruiter geleneksel ve modası geçmiş görüşme süreçlerinin kullanımını ortadan kaldırırken zaman kazandıran bir süreç sunar.

Video görüşme yazılımı, önceden kaydedilmiş ve canlı görüşmelerle gerçek zamanlı kriterleri karşılar. İşe alma kalitesini iyileştirmek, işe alma süresini hızlandırmak, olumlu bir aday deneyimi yaratmak ve düşük maliyetli bir şekilde işe almak, herhangi bir önyargı olmadan yapılandırılmış işe alım sağlamak kolaydır.

KodSinyal

Canlı işbirliğini kullanarak teknik görüşmeler için CodeSignal ile gelişmiş IDE’yi kullanın. KodSinyal Doğru adayı işe almak için gerçekçi bir kodlama ortamında doğru değerlendirme becerileri sunar. Çevrimiçi görüşme aracı, gelişmiş geliştirme ortamı ile gerçek sonuçları ve kodlamayı sağlar. Çalışanlar üstün bir aday deneyimi yaratabilir, görüşmeleri daha hızlı ölçeklendirebilir ve daha derin içgörüler toplayabilir.

Çalışanlar, sesli ve görüntülü arama ile iş birliği içinde adaylarla buluşabilir, konuşabilir ve kod yazabilir. Adayları değerlendirmek için hiper gerçekçi bir geliştirme ortamında geliştiricilere uçuş simülatörleri sunar. Araç, paket yönetimi, oluşturma araçları ve etkileşimli önizleme ile adayları değerlendirmeyi kolaylaştırdı.

Sonuç 👩‍🏫

Elinizde en iyi görüntülü görüşme yazılımlarının bir listesi var, ancak bu yeterli değil. Doğru yazılımı seçerken uyulması gereken bazı yönergeler şunlardır:

 • Mali metrikler – Şirketin çalışan büyümesine, elde tutma oranlarına, ölçeğine ve karlılığına bağlı olduğundan, işe alım bütçelerini bilmek gerekir.
 • Ürün – Ürünü ve size nasıl yardımcı olacağını anlayın. Birkaç ürün, programcıları işe almak için idealdir ancak üst düzey yöneticiler için ideal değildir. Bu nedenle, istediğiniz özelliklerle dolu olduğundan emin olun.
 • Kullanım için en iyisi – Farklı çözümleri deneyin, ancak gereksinimleriniz için en iyisinin ne olduğunu bilmek en iyisidir.
 • Kullanıcı geri bildirimi – Ürünü sonlandırmadan önce diğer kuruluşların deneyimlerini kontrol etmek en iyisidir.

Video görüşmesi çok zaman kazandırabilir ve daha az önyargılıdır. Bununla birlikte adaylar boş zamanlarında cevaplarını videoya kaydedebilir ve röportaj verebilirler. Güçlü bir isteğe bağlı video görüşme aracı, anında yatırım getirisini artırır ve beklentileri belirler.