Daha Akıllı Arama ile Pinterest Benzeri Chrome Yer İşareti Yöneticisi

Chrome, 2008’deki başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Hızlı bir web deneyimi, hafif tasarımı ve bir ton özelliğiyle popüler olan web tarayıcısı, cephaneliğinde diğer tüm web’lerden daha fazla uzantı ve uygulamaya sahip olan tarayıcıdır. Herhangi bir büyük gereksinim için birkaç iyi çözüm sunan piyasadaki tarayıcı. Örneğin, Chrome yer işaretlerinizi entegre Yer İşaretleri Yöneticisi aracılığıyla yönetmeyi sıkıcı buluyorsanız, Chrome Web Mağazası’nda Dewey Yer İşaretleri de dahil olmak üzere birçok değerli alternatif bulacaksınız. Bu Chrome uygulaması, hem kullanıcı dostu hem de işlevsel, yer imi arama, etiketleme ve sıralama özelliklerine sahip Pinterest benzeri bir arayüze sahip alternatif bir yer imi yöneticisidir. Mola sonrası detaylar.

Uygulamayı Chrome Web Mağazası’ndan yükledikten sonra, Chrome Başlatıcı’dan başlatabilirsiniz; yeni bir sekmede açılır.

Arayüz çok minimalist; üstte bir arama kutusu, sağ üstte küçük bir ayarlar düğmesi ve ızgara benzeri bir şekilde düzenlenmiş tüm yer imi eklenmiş web sayfalarının küçük resim önizlemelerini taşır. Uygulama, varsayılan olarak önizleme küçük resimlerini göstermez, ancak bunları ayarlar açılır penceresinden kolayca açabilirsiniz.

Bir küçük resme tıklamak, o web sitesini veya sayfayı aynı sekmede açar. Yer imleri ızgarasında gezinmek için klavyenizdeki Sekme ve gezinme tuşlarını da kullanabilirsiniz. Yer imleri Tarih, Başlık veya URL’ye göre sıralanabilir.

Her yer iminin başlığını ve URL’sini, küçük resmin üzerine gelip düzenle düğmesine basarak düzenleyebilirsiniz. Düzenleme iletişim kutusu, bir yer imine kendi etiketlerinizi atamanıza da olanak tanır. Tek bir öğeye birden fazla etiket atanabilir, böylece tek bir anahtar kelimeden fazlasını kullanarak onu arayabilirsiniz.

Etiketler, URL ve başlık aracılığıyla yer imlerini arayabilirsiniz. Sonucu belirli bir çevre ile sınırlamanız gerekirse, arama anahtar kelimenizden önce etiket: , başlık: veya url: operatörlerini kullanabilirsiniz. Örneğin, “etiket: yazılım” sorgusu, “yazılım” etiketine sahip tüm yer imlerini görüntüler.

  Pinterest Google Arama Sonuçlarından Nasıl Kaldırılır

Özetle, uygulama Chrome yer imlerinize göz atmanın daha görsel bir yolunun yanı sıra daha büyük yer imi koleksiyonlarını sıralama ve aramada daha fazla esneklik ve verimlilik sunar.

Dewey Bookmarks’ı Chrome Web Mağazası’ndan yükleyin