Cihazınızı Uyutmak ve Müziği Kapatmak İçin Bir Zamanlayıcı Ayarlayın [Android]

Telefonumda (iPhone) çok can attığım bir özellik, belirli bir süre boyunca müzik çalabilme yeteneğiydi. Yerel Müzik uygulamasının desteklediği bir şey olduğunu öğrenmek için hızlı bir Google araması yapmak zorunda kaldım. Bu, her akıllı telefonun yapması gereken bir şeydir ve yerel bir uygulama bunu desteklemese de üçüncü taraf uygulamalar vardır. Uyku Zamanlayıcısı (Müzik ve Ekran Kapalı), genel olarak ekranınız ve özellikle müzik için bir uyku zamanlayıcısı ayarlamanıza izin veren, reklam destekli ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Uygulama bir zamanlayıcı ayarlamanıza izin verir ve zamanlayıcı sona erdiğinde cihazı uyku moduna geçirir ve çalmakta olan müziği kapatır. Cihazı uyku moduna almak, cihazınızı uyanık tutan bir uygulama kullanarak uykuya dalmış olabilirsiniz, ancak bir zamanlayıcı etkinleştirilirse, cihazınızı uyku moduna geçirecek ve değerli pil tasarrufu sağlayacaktır. Uygulama tüm ülkelerde ücretsiz olarak sunulmadığından bölge kısıtlamalı uygulamayı indirmek için biraz çalışmanız gerekebilir.

Kurulduktan sonra zamanlayıcıyı ayarlamak için dairesel kaydırıcıyı kullanın. ‘Erteleme’ özelliğini özelleştirmek ve zamanlayıcıları yönetmek için uygulamanın ayarlarına gidin.

Ayarlar altında, uygulamanın ana ekranındaki zaman kaydırıcısının maksimum uzunluğunu yönetebilirsiniz. Varsayılan olarak 100 dakika olarak ayarlanmıştır ancak iki saat gibi daha uzun bir süre için bir zamanlayıcı ayarlamak istiyorsanız, ayarlardan doğru zamanlayıcı uzunluğunu seçmelisiniz. Ayrıca, cihazı uyku moduna geçirdiğinde uygulamanın neyi durduracağını da seçebilirsiniz.

‘Uzantı uzunluğu’, uyku süresini birkaç dakika geciktirdiği için uygulama için bir erteleme düğmesi görevi görür. Uzatma süresini ayarlardan özelleştirebilirsiniz. Uygulama çalışırken, zamanlayıcıya birkaç dakika eklemek için Genişlet düğmesini kullanabileceğiniz bildirim alanında görünür. Uygulama, cihazınızı uyku moduna alabilir, müziği duraklatabilir ve yayını duraklatabilir veya durdurabilir. Uygulamanın kilidi açılmış sürümü, reklamları kaldırır ve ayrıca WiFi ve Bluetooth’u kapatmanıza olanak tanır.

  Mart 2020 itibariyle Android Auto ile Uyumlu Tüm Arabalar

Bu uygulama hakkında en çok sevdiğim şey, bunun bir ya hep ya hiç anlaşması olmaması. Yalnızca müziği duraklatmasına izin vermeyi veya cihazınızı uyku moduna geçirmeyi ve WiFi ve Bluetooth’un kilidini açmak için ödeme yapmayı seçebilirsiniz. Bluetooth’u her kullandığınızda, uygulamanın sizin için kapatmasını sağlayabilirsiniz. Benzer şekilde, örneğin bir veya iki saat içinde dışarı çıkacaksanız ve veri planınızı kullanmayı planlıyorsanız, pilden tasarruf etmek için uygulamanın WiFi’yi devre dışı bırakmasını sağlayabilirsiniz. Daha fazla işlev çok memnuniyetle karşılanacaktır.

Google Play Store’dan Uyku Süresini (Müzik ve Ekran Kapalı) Yükleyin