Bu En İyi 8 Araçla Bir Aile Ağacı Yapın

Aile kökenleri ve tarihin incelenmesi olan soykütük, artık önceden bilinen bir kavram değildir. Bunun yerine, yaşatılması ve bir sonraki nesle aktarılması gereken köklü bir gelenektir.

Şecere yardımı ile soyunuzu takip edebilirsiniz. Birçok nedenden dolayı soy araştırması yapabilirsiniz. Ailede geçebilecek kalıtsal hastalıklar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Belki sende kraliyet kanı izi vardır. 👑 İhtilaflı veya terk edilmiş bir mülkün yasal varisi olduğunuzu mahkemede bile kanıtlayabilirsiniz. Modern nesil köklerini merak ediyor. Evde atalara ve DNA test kitlerine yönelik büyük talep bunu doğruladı. Artık çevrimiçi olarak bir soy ağacı bile oluşturabilirsiniz.

Aile ağacı nedir?

Önce soy ağacı kavramını tekrar gözden geçirelim. Aile ağacı, ailelerin nesillerini gösteren bir çizelgedir. Bir soy ağacı isimleri, doğum tarihlerini, evlilik tarihlerini, ölüm tarihlerini ve fotoğrafları içerir. Aile ağaçları, bir aile üyesiyle ne kadar yakından ilişkili olduğunuzun görsel bir temsilidir.

Örneğin, neden kardeşinle kuzeninden daha yakınsın? Bir soy ağacı oluşturucu kullanarak bu tür birçok yanıt alabilirsiniz.

Kimler dahil edilir ve nasıl oluşturulur?

Temel bir şecere çizelgesi sizi, anne-babanızı, büyükanne ve büyükbabanızı ve büyük büyükanne ve büyükbabanızı içerecektir. Bununla birlikte, karmaşık bir aile ağacı şeması kardeşlerinizden, teyzelerinizden, kuzenlerinizden, amcalarınızdan vb. oluşacaktır. İnternette iyi bir grafik arayüzü ve aralarından seçim yapabileceğiniz birden çok aile ağacı şablonu olan birçok soy ağacı yazılımı vardır.

Onlar hakkında daha iyi bir fikir edinmeniz için en iyi aile ağacı oluşturucularından bazılarına göz atalım.

Lucidchart

Lucidchart bir aile ağacı üreticisidir. Dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır ve bir soy ağacı çizelgesi oluştururken kullanmak için harika bir araçtır. Soy ağacı oluşturucusu ve özelleştirilebilir şablonları ile atalarınızı daha iyi görselleştirebilirsiniz. Lucidchart’ta aile üyeleriyle işbirliği yapabilir ve aynı aile ağacı diyagramı üzerinde aynı anda çalışabilirsiniz.

  Spotify Çalma Listesi Resmi Nasıl Değiştirilir

Ayrıca, soy ağacınız sonuçlandırıldığında, bir aile toplantısında soy ağacı çizelgenizi sunabilirsiniz. Her aile üyesine şekiller atayarak soy ağacınızı oluşturun veya özelleştirin. Ayrıca, her aile üyesi için görüntülenen metin ve bilgileri ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

Canva

Canva geçmişinizi bir bakışta sergilemenize yardımcı olan ücretsiz bir soy ağacı oluşturucuya sahiptir. Yüzlerce özelleştirilebilir şablona sahiptir. Sadece birkaç tıklamayla atalarınızı belgeleyen görsel bir harita oluşturmak kolaydır. Ayrıca, aralarından seçim yapabileceğiniz 20’den fazla profesyonel grafik türü vardır. Karmaşık bir yazılım değildir. Soy ağacınızı raporların yanı sıra sunumlara da yerleştirebilirsiniz.

Buna ek olarak, kolay sürükle ve bırak araçları tasarımcı olmayanlar düşünülerek yapılmıştır. Yüksek çözünürlüklü soy ağacınızı yayınlayabilir, paylaşabilir veya indirebilirsiniz. Canva, geleneksel soy ağacı tasarımının hem modern hem de taze versiyonlarını yaratır.

aile yankısı

aile yankısı basit bir aile ağacı üreticisidir. Family Echo ile atalarınızın soy ağacını oluşturabilirsiniz. Ebeveynlerinizi ve büyükanne ve büyükbabanızı çevrimiçi işbirliği yapmaya ve eksik ayrıntıları tamamlamaya davet edin. Doğum günlerini ve iletişim bilgilerini kuzenlerinizle ve daha fazlasıyla paylaşın. Ayrıca fotoğraf ve etkinlik ekleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, Family Echo, onu kişisel bloglara ve web sitelerine bağlamanıza bile izin verir.

Ayrıca, tüm bu detayları daha sonra ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz. Aile üyeleriniz arasında iş ve boş zaman ilgi alanlarını kolayca karşılaştırabilirsiniz. Ailenizin kullanımı kolay bir kaydını oluşturun ve bunu bir sonraki nesle aktarın. Yedekleme ve arşivleme için bu verilerin bir kopyasını bilgisayarınıza indirin. Ayrıca FamilyScript veya GEDCOM formatından da içe aktarabilirsiniz.

yaratıcı bir şekilde

yaratıcı bir şekilde aile geçmişinizi daha iyi görselleştirmenize ve soykütük araştırmalarını düzene koymanıza izin veren başka bir soy ağacı üreticisidir. Aile geçmişleri hakkında fikir edinmek için verileri toplayın, kaydedin, görselleştirin ve değerlendirin. Bu araçla dakikalar içinde karmaşık aile ağaçları çizebilirsiniz. Birden çok aile ağacı şablonundan profesyonel diyagram oluşturma araçlarına ve kontrollerine kadar aile ağaçlarını kolayca izleyebilir ve soykütük bilgilerini düzenleyebilirsiniz.

  eHarmony Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Creately yardımıyla otomatik olarak çizebilirsiniz. Karmaşık aile ağaçlarını kolayca görselleştirmeye yardımcı olacak renk temaları alabilirsiniz. Bunları anında güncellemek kolaydır. Tek bir görünümde 1000’e kadar öğeyi ölçeklendiren sonsuz bir tuval vardır. Ortaklaşa aile ağaçları da oluşturabilirsiniz. Aile ağaçlarını kaydetmek, yazdırmak, yayınlamak, sunmak veya paylaşmak için PDF’ler, SVG’ler, PNG’ler ve JPEG’ler olarak dışa aktarın.

WikiAğacı

WikiAğacı soybilimcilerin işbirliği yaptığı bir yerdir. WikiTree, dünya çapında bir aile ağacı oluşturmanın hayalini kuruyor. Burada üyeler tek tek ağaçları korumayı amaçlamaz. Bunun yerine, ortak bir ağaca katkıda bulunun. WikiTree’nin amacı, yaşayan veya ölen her kişi için bir profil sürdürmektir. Yinelenen profiller birleştirilir ve tüm bilgiler entegre edilir.

Bu nedenle süreçte ayrı aile dallarını birbirine bağlar. WikiTree, DNA Ata Doğrulama Yardımı (ACA) kullanarak DNA tabanlı soykütüğünü destekler. Ağaçları şimdiden dünya çapında 800 bin üye tarafından düzenlenen 30 milyondan fazla profili içeriyor.

MacAileAğacı

MacAileAğacı Mac, iOS ve iPadOS için bir şecere aracıdır. Aile geçmişinizi güvence altına almak ve görselleştirmek için çok çeşitli seçenekler sunar. Milyarlarca soykütük girişi içeren ücretsiz FamilySearch arşivinde arama yapın ve iPhone, iPad ve iPod touch için MobileFamilyTree’yi kullanarak araştırmanıza hareket halindeyken devam edin.

MacFamilyTree, şecerenin tüm alanlarında, yani araştırma ve veri girişinden değerlendirmeye kadar tam yardım ve destek sunar. Aile ağacınıza resimler ve videolar gibi ortamlar ekleyebilirsiniz. Bunun da ötesinde, MacFamilyTree, önemli olayların meydana gelmiş olabileceği konumları belgelemenize olanak tanır. MacFamilyTree’nin gerçekleri, tarihi ve rakamları büyüleyici keşiflere nasıl dönüştürdüğünün keyfini çıkarın.

soy

soy soy kütüğünüzü anlamanıza yardımcı olur. Adınız, ebeveynleriniz, büyükanne ve büyükbabanız, tarihleriniz ve konumlarınız gibi bildiklerinizi ekleyin, çünkü her ayrıntı yardımcı olur. Bir yaprak ara. Milyarlarca kayıtlarından birinde bir ata hakkında bir şeyler bulmuş olabileceklerine dair bir ipucu. Kayıtları keşfedebilmeniz için ipuçları sizi arar.

  Grammarly ve Microsoft Editör: Hangisini Kullanmalısınız?

Ayrıca, soy ağacınıza eklemek için atalarınız hakkında harika ayrıntılar keşfedebilirsiniz. Öneriler, 30 milyar kaydı olduğu için Ancestry’ye gelmeye devam ediyor. Soy ağacınızı ne kadar genişletirseniz, o kadar çok ipucu ortaya çıkar ve sonunda bir keşif döngüsüne yol açar. Bunun nedeni, Ancestry’nin her gün 2 milyon kayıt eklemesidir.

yaban mersini

yaban mersini Ailenizin aile geçmişine bağlanmasına yardımcı olmak için aile ağacınızı özel olarak oluşturabileceğiniz veya ailenizle işbirliği yapabileceğiniz bir aile ağacı üreticisidir. Aranabilir aile fotoğraf albümleri oluşturmanın yanı sıra küratörlüğünü yapın. Ayrıca, özel aile sosyal ağınız üzerinden akrabalarınızla da iletişim halinde kalabilirsiniz. Yaratıcılığınızı fotoğraflarınızla tamamen özelleştirebilirsiniz.

Soy ağacınızı kişiselleştirmek ve kendi aileniz gibi benzersiz görünmesini sağlamak için özel olarak tasarlanmış temalardan birini seçebilirsiniz.

Ek olarak, soy ağacınız Famberry’de tamamen güvendedir. Ağacınızı yalnızca siz ve yakın aileniz görebilirsiniz. Famberry, bilgilerinizin arama motorları tarafından izlenmeyeceğine dair %100 garanti vermektedir. Verilerinizi aktarım sırasında ve sunucularda şifreleme ile korumaya söz verirler.

Özet 👨‍👩‍👧‍👦

Bir soy ağacı oluşturucu, aile soyunuza ayak uydurmanın mükemmel bir yoludur. Modern nesil bir günlük tutmayı ve aile tarihini yazmayı sevmez. Ayrıca, gelecek neslin muhtemelen o günlüğü bulup güncelleyeceğine dair uzak bir fikir. Hayır, GenZ teknoloji konusunda bilgili bir nesil. İnternetteki her şeyi kaydetmeyi severler.

Şecere yazılımı, sizin için aile geçmişini saklar ve görsel olarak temsil eder. Ayrıca gençlerin evde atalarının veya DNA kitlerinin yardımıyla aktif olarak kökenlerini aramaları da şaşırtıcı değil. Hem kitleler hem de ünlüler ile tüm öfke. Bu nedenle, aile ağacı oluşturucuları, kişiselleştirilmiş bir soy ağacı oluşturmayı planlayan herkes için iyi bir araç olabilir.