Bu 7 Çevrimiçi Ses Test Aracıyla Bilgisayarınızın Sesini ve Hoparlörünü Kolayca Kontrol Edin

Bilgisayar almadan önce aradığımız en önemli özelliklerden biri ses kalitesinin ne kadar iyi olduğudur.

Sürükleyici bir ses deneyimi, oynadığınız yeni bir oyunun heyecanına katkıda bulunur veya izlediğiniz filme hayat verir.

Ve şimdi bu melez ‘yeni normal’ ve günlük iş görüşmelerimiz çevrimdışı olduğu kadar çevrimiçi de değişti. Bu nedenle, günlük Skype ve Zoom aramalarınız için iyi çalışması için mikrofonunuza ve bir hoparlöre ihtiyacınız var.

Grup görüşmesinde konuşulanları sesli olmadığı için anlamakta çok zorlanıyorsanız veya en sevdiğiniz müziği çalıyorsanız ve ses normalden daha düşük geliyorsa, o zaman bilgisayarınızın sesini ve hoparlörlerini kontrol etmenin zamanı gelmiştir. bilgisayar.

Bu sorunlar ve kesintilerle tekrar karşılaşmamak için zaman zaman test ederek ses sisteminizi kusursuz çalışır durumda tutmanız çok önemlidir.

Ses testi nedir ve hoparlörlerinizi kontrol etmek neden önemlidir? 🔊

Sıfır noktasından başlayarak size bilgisayarımızda ses hakkında hızlı temel bilgiler vereyim.

Ses, sisteminizin ana kartında bir ses kartı biçiminde depolanır. Bununla birlikte, önceden yüklenmiş ses sürücüleri, sisteminizin sol ve sağ hoparlörlerinden gelen sesi yükseltmeye yardımcı olur.

Tüm sürücüler gibi, bilgisayarınızın ses sistemi de zamanında kontrol gerektirir. Bir ses testi, ses sisteminizin durumunu size bildirecek olan sağ ve sol amplifikatörlerden ses dalgalarını geçirecektir.

Bu testi almanın en kolay yolu, mevcut çevrimiçi araçların yardımıyladır ve tüm sürecin yapılması sadece birkaç dakika sürer.

Ses testi araçlarında nelere dikkat etmeniz gerekiyor? 🧰

Tüm ses testi araçlarının özellikleri oldukça basit olsa da, onları seçmeden önce aramanız gereken bazı şeyler var. Örneğin, bir test aracı sağlamalı ve hoparlörlerinizle ilgili sorunlar olduğunu fark ederseniz bir çözüm sağlamalıdır.

  John Wick Herhangi Bir Yerde Yayın Yapıyor mu?

Bu çevrimiçi ses testi araçlarının çoğu, hoparlörünüzü ve mikrofonunuzu tarayıcınızın kendisinden kontrol etmenize olanak tanır, bu nedenle bu kolaylığı sağlayan araçlara bağlı kalın derim.

Ayrıca, çözümün sorunu daha iyi çözmenize yardımcı olacak kılavuzlar ve SSS’ler içermesi de büyük bir artı puandır.

Araçlar listesine geçmeden önce, testi yapmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken şeylerin bir kontrol listesi:

 • Dizüstü bilgisayarın sessizde olmadığından emin olun
 • Teste girmeden önce sürücülerin güncel olup olmadığını test edin
 • Mikrofon testini de tercih etmeniz durumunda mikrofonun ses jakına bağlı olduğundan emin olun.

Tüm bunlar bir yana, bilgisayarınızın ses sistemini kontrol etmek için kullanabileceğiniz en iyi çevrimiçi ses testi araçlarından bazılarına göz atalım.

IObit

En popüler ses testi araçlarından biri olan IObit, hoparlörlerinizi teste tabi tutmanın süper kolay bir yolunu sunar.

Web sitelerine girersiniz ve ana sayfada bulunan testten ses işlevinizi kontrol ederek stereonun her iki tarafını da kontrol etmenizi sağlar. Her ikisinden de eşit miktarda ses duyuyorsanız, hoparlörlerinizde her şey yolunda demektir.

Bu araç ayrıca, ses sürücülerini düzeltme ve mikrofonunuzun sesini test etme gibi, sisteminizin ses testini geçememesi durumunda çok önemli olan başka düzeltmeler de sunar.

Çevrimiçi Mikrofon Testi

Mikrofonunuz ve hoparlörünüzle ilgili sorunlar yaşayan biriyseniz, bu araç tam size göre. Çevrimiçi Mikrofon Testi, bilgisayarınıza herhangi bir yazılım indirmeden hoparlörünüzü ve mikrofonunuzu sorunsuz bir şekilde test etmenizi sağlar.

Ana sayfada ayrıca, karşılaştığınız sorunu ve nasıl düzelteceğinizi daha iyi anlamak için kullanabileceğiniz sorun giderme adımları ve SSS kılavuzları da verilmektedir.

Bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız, bu zing’i testinize getirmek için ses destekli oyunlarını denemekten çekinmeyin ve klavye, fare ve web kamerası testlerini içeren diğer araçlarını da keşfedebilirsiniz.

  Pencereden Güvenlik Kamerasının Gece Görüşü Nasıl Kullanılır

Hoparlör Testi

Hoparlörünüzü ve mikrofonunuzu WhatsApp, Messenger, Skype vb. gibi sisteminizde yüklü uygulamalarla sık sık kullanıyorsanız bu Hoparlör Testi aracına göz atabilirsiniz.

Sistem ses kontrolü ile birlikte, bu uygulamalarla entegre sesi test etmenize olanak tanır.

Tek yapmanız gereken uygulamayı ve cihazı seçmektir ve frekansları belirlemenize yardımcı olmak için bastığınızda ses dalgalarını görüntülemek için test düğmesi verilecektir.

Cihaz Testleri

DeviceTests tarafından yapılan bu ses testi, sitedeki mikrofon testiyle birlikte bir fare, klavye, web kamerası ve ölü piksel testi sunduğu için çok yönlü bir kontrol aracı olarak harika.

Tek yapmanız gereken teste girmeden önce mikrofonunuzu ve diğer gerekli aksesuarlarınızı bağlamak.

DeviceTests ayrıca Ubuntu ve Mac kullanıcılarının karşılaştığı yaygın sorunlara çözümler sunar.

Çevrimiçi Donanım Testi

Çok fazla İngilizce konuşamıyor veya anlamıyorsanız, o zaman bir Çevrimiçi Donanım Testi mükemmel bir seçenektir çünkü web sitesi içeriğini ve talimatları birden çok dilde sunar.

Bu araç, mikrofonunuzu ve hoparlörlerinizi test etmenize olanak tanır ve Windows XP kadar eski Windows sürümlerini destekler. Her sürüm için farklı adımları vardır, bu nedenle kullandığınıza göre doğru olanı izleyin.

A2Z Araçları

A2Z Tools, çeşitli departmanlarda çok şey sunduğu için adına yemin ediyor. Örneğin, ses ve diğer bilgisayar bileşeni testleri dışında şunları sunar:

 • XML Site Haritası denetleyicisi
 • Metin kod çözücüye ikili
 • URL bilgi oluşturucu
 • Santimetre için ayak
 • Pound için kısa ton
 • Geri bağlantı denetleyicisi
 • CSS Küçültücü
 • HTML düzenleyici

Kontrol edin: trtechpc.eu Test etmek, sorun gidermek ve iyileştirmek için araçlar

Mikrofon Testim

Ücretsiz olan bir başka web tabanlı ses testi aracı olan My Mic Test, kullanıcı dostudur ve her iki hoparlörünüz için de doğru sonuçlar sağlar.

  AirPod'ları iPhone'a Bağlama

Windows, Mac, Linux, Android ve iOS gibi çoğu işletim sistemiyle uyumludur. Verimlilik hepsinde aynı kalır.

Sonuçları beklemeden hızlı bir şekilde sunar, böylece işi hemen bitirebilirsiniz.

Çözüm

Fark ettiğiniz gibi, ses testi yapmak oldukça basittir, bu nedenle mikrofonunuzun ve hoparlörlerinizin gerektiğinde iyi çalışmasını sağlamak için düzenli olarak yapmalısınız.

Yukarıdaki araçlar, video konferans sırasında hiçbir önemli bilgiyi kaçırmamanızı veya en sevdiğiniz müzikleri dinlerken kesinti yaşamamanızı sağlar.