Birinin Adını Telefon Numarasına Göre Ücretsiz Nasıl Bulunur?

Tanımadığınız bir kişinin sizi aradığı zamanlar vardır, bu sizi meraklandırabilir ve düşündürebilir. Çoğu zaman pazarlamacılar, kredi/banka kartı satıcıları vb. olabilir. Bu sizi endişelendirebilir. Yani, sizi kimin aradığını bilmek isteyebilirsiniz. Birini adıyla tanımanın zor olduğunu düşünebilirsiniz, ancak endişelenmeyin, çünkü sizi arayan kişinin adını yalnızca telefon numarasından bulmanın birçok yolu vardır. Bu yazımızda, telefon numarasına göre arama yaparak bir kişinin adını telefon numarasından ücretsiz olarak nasıl bulacağınıza odaklanacağız. Öyleyse başlayalım!

Birinin Adını Telefon Numarasına Göre Ücretsiz Nasıl Bulunur?

Kişilerin isimlerini telefon numarasına göre aramak için izleyebileceğiniz yöntemler aşağıdadır.

Yöntem 1: Facebook’ta Telefon Numarasını Aramayı Deneyin

Facebook 2,9 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor ve piyasaya sürülen ilk sosyal medya sitesi. İnsanlar hakkında sayısız bilgi içerir. Böylece, telefon numarasından birinin adını ücretsiz olarak nasıl bulacağını arayan kullanıcılar, kişi hakkında bilgi bulmak için Facebook’ta arama yapabilir.

Not: Facebook aramasında yalnızca numaraları herkese açık olarak görüntülenecek şekilde ayarlanmış profiller görünecektir.

1. Git Facebook ve hesabınıza giriş yapın.

2. Ardından, arama çubuğunu açmak için büyüteç simgesine tıklayın.

3. Son olarak, aramak istediğiniz numarayı girin ve Enter tuşuna basın.

Bilgisini bulmak istediğiniz kişiyi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Yöntem 2: Arama Motorlarını Kullanın

Aradığınız kişiyi bulmak için basit bir Google araması yapabilirsiniz. Arama çubuğuna kişinin numarasını girin ve kişiyi arayın. Telefon numarasını yazarken ülke kodunu da girmeyi unutmayın, çünkü Google telefon numarasının hangi ülkeden olduğunu belirleyebilir.

Google’da arama yapmak herhangi bir yararlı bilgi vermediyse, diğer arama motorlarını da deneyebilirsiniz. Bazı örnekler şunları içerir:

Yöntem 3: Üçüncü Taraf Web Sitelerini Kullanın

Telefon numarasına göre isim araması sunan servislerden bazılarını görelim.

1. Intelius

Intelius, bir cep telefonu numarası kullanarak birinin adını aramak için bir platformdur. Intelius ayrıca sadece telefon numarasını girerek bir kişinin daha ayrıntılı ayrıntılarını sağlar. Ayrıca sabıka kayıtları, mülk verileri vb. için arama yapmanızı sağlar.

  Photolamus Gerçek Sanatçıları Sizin Muhteşem Karikatürlerinizi Yaratıyor

1. Şuraya gidin: Intelius alan.

2. Ardından, TELEFON sekmesine tıklayın. Şimdi, TELEFON NUMARASI metin kutusuna numarayı girin ve ARA’ya basın.

Numara için sonuçlar ekranda görüntülenecektir.

2. Gerçek Bulucu

TruthFinder, telefon numarasını vererek herhangi birinin adını aramaya izin verir, ayrıca verilerinin gerçekliği de değerlendirilebilir. Hizmeti, sosyal medya verilerini, çevrimiçi etkinliği, fotoğrafları vb.

1. ziyaret edin Doğruluk Bulucu İnternet sitesi.

2. Ardından, TERS TELEFON ARAMA üzerine tıklayın. Şimdi arama çubuğuna telefon numarasını girin ve Ara düğmesine basın.

TruthFinder veritabanını arayacak ve kişinin adı da dahil olmak üzere derinlemesine ayrıntılarını bulacaktır.

3. Konuşmacı

12 milyardan fazla kişinin kaydına sahip olan Spokeo, kayıtları içeren en büyük veri tabanlarından biridir.

1. ziyaret edin Spokeo İnternet sitesi.

2. Ardından, TELEFON seçeneğine tıklayın. Adını aramak istediğiniz numarayı girin ve ŞİMDİ ARA düğmesine basın.

Spokeo, kişinin adıyla birlikte kişinin akrabalarının, adresinin ve daha fazlasının ayrıntılarını da sağlar.

4. Doğrulandı

BeenVerified, telefon numarasını sağlayarak kişinin adını aramanıza olanak tanır. Diğer sağlayıcılara benzer şekilde, BeenVerified konum, adres ve telekom operatörü gibi ayrıntıları gösterir.

1. Şuraya gidin: Doğrulandı web sitesine gidin ve Telefon Arama’ya tıklayın.

2. Yeni bir sayfa açılacaktır, metin kutusuna telefon numarasını girin ve kişiyi aramak için Ara’ya basın.

5. Yerelleştir

Bir telefon numarası sağlamak için bir ad sunan başka bir hizmet de Localize’dir. Bu uygulama konum servislerine dayanmaktadır. Kişi adının yanı sıra kişinin tam konumunu da takip edebilirsiniz ve veriler bir harita üzerinde görüntülenir. Localize ayrıca iOS ve Android için bir uygulamaya sahiptir. Localize’in artı noktalarından biri, eski cihazlarda ve olası tüm ağ taşıyıcılarında çalışmasıdır. Herhangi bir uygulamanın yüklenmesine ihtiyaç duymaz ve web sitesine dayanır.

1. ziyaret edin yerelleştir web sitesine gidin ve ülke kodunu tıklayın, metin kutusunda ülkenizi arayın ve seçin.

2. Şimdi, metin kutusuna telefon numarasını girin ve metin kutusunun yanındaki ok simgesine basın.

  Görüntülü Kapı Zilleri Neden En İyi Smarthome Gadget'ıdır?

Bu, kişiyi telefon numarasına göre arayacak ve size ayrıntılı bilgiler sağlayacaktır.

6. Gerçek arayan

Truecaller, öncelikle Arayan Kimliğini bulmak için kullanılan çok ünlü bir uygulamadır. Truecaller’ın artı noktası, bir kişi sizi aradığında uygulama size otomatik olarak kişinin adını ekranda göstereceği için ayrı bir telefon numarası aramanıza gerek olmamasıdır. Ayrıca bir web sitesi sürümü de vardır ve kullanıcılar ayrıca web sitesinde kişilerin numaralarını ayrı olarak arayabilirler. Hem iOS hem de Android’de kullanılabilir. Truecaller kullanmanın sınırlaması, yalnızca arayanın adını göstermesidir. Konumu, adresi veya diğer ayrıntıları göstermez. Truecaller dünya çapında çalışır ve herhangi bir ülkeyle sınırlı değildir.

1. ziyaret edin gerçek arayan web sitesine gidin ve telefon numarasını girin. Ardından, aramayı başlatmak için Ara’ya tıklayın.

2. İsim ekranda görüntülenecektir. Cep telefonunda Birinin Adına Telefon Numarasından Nasıl Bakılır diye merak edenler bu uygulamayı faydalı bulabilirler.

7. CocoFinder

CocoFinder, hedefin tam adını yaş, sosyal medya bilgileri vb. ile birlikte getirebilen bir telefon numarası arama hizmeti sunar. Çok büyük bir veri tabanı koleksiyonuna ev sahipliği yapar.

1. ziyaret edin CocoFinder web sitesine gidin ve Telefon Arama’ya tıklayın.

2. Yeni bir sekme açılacaktır, aradığınız kişinin telefon numarasını yazın ve Aramaya Başla’ya tıklayın.

Arama sonuçları bir rapor formunda görüntülenecektir, bu, kişilerin adlarını telefon numarasına göre aramanıza yardımcı olacaktır.

8. İnsanları AraÜcretsiz

SearchPeopleFree, başka bir güvenilir web tabanlı kişi arama aracıdır. Sadece telefon numarasını girerek kişinin profilini veya adını bulmak için ücretsiz bir arama sunar. Birinin adını telefon numarasına göre aramak için bu hizmeti kullanabilirsiniz.

1. ziyaret edin AraİnsanlarÜcretsiz web sitesine gidin ve Telefon Arama’ya tıklayın.

2. Ardından, telefon numarasını girin ve kişilerin adlarını telefon numarasına göre aramak için Aramaya Başla’ya tıklayın.

9. Beyaz Sayfalar

WhitePages, bir telefon numarası vererek insanları çevrimiçi aramak için en eski ve en kullanışlı platformdur. WhitePages’in artılarından biri de, bir kişinin kimliğini orijinal adını girerek bulabilir, orijinal adını belirterek derinlemesine ayrıntılar getirebilirsiniz.

  Telefonunuzdan Bilgisayarınızı Nasıl Kapatırsınız

1. ziyaret edin Beyaz sayfalar web sitesi ve Ters Telefon’a tıklayın.

2. Şimdi kişinin numarasını girin ve Ara’ya tıklayın.

10. NumLookup

NumLookup, kişilere telefon numaralarını girerek veri sağlayan başka bir hizmettir. Güvenilir bilgi sağlamak için dünya çapındaki Telekom sağlayıcılarıyla ortaklık kurmuştur. Bilgiler bir Telekom ortaklığından olduğu için NumLookup’ın sağladığı bilgiler çok doğrudur.

1. ziyaret edin NumLookup alan. Bayrağa tıklayın ve ülkenizi seçin.

2. Numarayı girin ve Ben robot değilim onay kutusunu tıklayın, bu otomatik olarak arama sonuçlarını getirecektir.

11. Beni Arayanlar

WhoCallsMe, öncelikle spam gönderenleri, telefonla pazarlamacıları vb. izlemek için kullanılan bir hizmettir. Web sitesi, diğer spam gönderenler ve telefonla pazarlamacılar hakkında bilgi toplar ve ayrıca diğer kullanıcılar tarafından zaten bildirilen telefon numaralarını gösterir. Bu hizmet, spam göndericilerin çok geniş bir listesine sahip olduğu için özellikle spam gönderenleri izlemek için kullanışlıdır. Birinin adını telefon numarasına göre aramak için bu hizmeti kullanabilirsiniz.

1. ziyaret edin Beni Arayan web sitesine gidin ve numarayı girin.

2. Ardından, Ara’ya tıklayın.

Bu, Birinin Adını Telefon Numarasına Göre Ücretsiz Olarak Nasıl Bulunur konusundaki sorgunuzu çözebilir.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Bir telefon numarasıyla birinin konumunu nasıl takip edebilirim?

Ans. Bir telefon numarası ile birinin konumunu takip etmek için Cocospy uygulamasını, mSpy, Umobix uygulamasını deneyebilirsiniz.

S2. Akıllı telefonumda bir telefon numarasını nasıl engelleyebilirim?

Ans. Android telefonlarda, Telefon uygulamasına gidin, engellemek istediğiniz telefon numarasını (tercihen spam gönderenler) seçin ve ardından i simgesine tıklayın. Ardından daha fazla üzerine dokunun ve kişiyi engelle’yi seçin. iOS telefonlarda, telefon uygulamasına gidin ve en son öğesine dokunun. Numarayı seçin ve ardından i simgesine dokunun. Son olarak, aşağı kaydırın ve kişiyi engelle’ye dokunun.

***

Birinin adını telefon numarasından ücretsiz olarak nasıl bulacağınıza dair yukarıdaki makalenin sizin için yararlı olduğunu umuyoruz. Hangi hizmetlerden hoşlandığınızı bize bildirin. Herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.