Bir Yer İmini Kaydettiğinizde Hızlı Klasör Arama ve Seçim Alın [Chrome]

Kısa süre önce yer imlerim olan harika dağınıklığı temizledim ve o zamandan beri onları temiz tutmaya çalışıyorum. Bu çabada, en tuhaf adlara sahip birçok yeni klasör ekledim, böylece bir ay kadar sonra yer imleri çubuğuna baktığımda onlara hangi bağlantıları kaydettiğimi biliyorum. Sorun şu ki, yer imlerimi ilk düzenlediğimde klasörleri ada göre sıralayabiliyordum. Yer imleri yöneticisi ve ardından yer imleri çubuğu, yeni klasörleri aynı kurala göre otomatik olarak sıralamaz, bu nedenle eklediğim tüm yeni klasörler sırayla görünmez. Bu sorunlu çünkü oluşturduğum (çok) uzun klasörler listesinden doğru klasörü kolayca bulamıyorum, bu yüzden Fast Bookmark yeni favori Chrome uzantım. Yer imlerimde bir klasör aramama izin veriyor ve sonuçları yazarken filtreliyor. Uzun klasör listesini açmak yerine, onları arayabilirim.

Hızlı Yer İşareti, URL çubuğunun yanına bir düğme ekler ve normal yer işareti düğmesi yerine onu kullanmanız gerekir. Kaydettiğin yer iminin başlığını yine de düzenleyebilirsin (yaptığım bir şey değil ama daha sonra pişman olacağıma eminim).

İşaretlemek için bir bağlantı bulduğunuzda, düğmeye tıklayın ve ‘Klasör’ alanına bağlantıyı kaydetmek istediğiniz klasörün adını yazmaya başlayın. Adı hatırlayamıyorsanız, yine de bu açılır menüden listeyi manuel olarak arayabilirsiniz. Klasörü seçip başlığı düzenledikten sonra ‘Gönder’i tıklayın.

Bu uzantıyla ilgili tek sorunum, yeni bir klasör eklemek istersem, zaman zaman yapmam gereken bir şey, bunu yapmak için bu uzantıyı kullanamam. Duruma göre varsayılan yer imi düğmesini ve uzantının yer imi düğmesini kullanma arasında geçiş yapmam gerekiyor.

Hızlı Yer İşareti, klasörleri adını haklı çıkaracak kadar hızlı arar, ancak uzantının kullanıcıların etiket eklemesine de izin vermemesi beni hayal kırıklığına uğrattı. Bu, çoğu yer imi uzantısında yaşadığım bir sorun, yani hiçbir zaman tam bir paket değiller. Varsayılan yer imi özelliği bile etiket eklemenize izin vermez. Bu, yalnızca bu işi yapmak için bir uzantıya daha ihtiyacım olduğu anlamına gelmiyor, aynı zamanda bir yer imi eklerken daha fazla adımın gerekli olduğu anlamına geliyor. Buna rağmen Fast Bookmark tarayıcımda kalıcı bir yer ediniyor.

  Microsoft Office 365 Yorumlarında Bahsetmeler Nasıl Kullanılır?

Chrome Web Mağazasından Hızlı Yer İşareti Yükleyin