Bir Gmail E-postası İçin Mesaj Kimliği Nasıl Bulunur? [Chrome]


Gmail, önemli konuşmaların kaydını tutmak için epeyce yönetim özelliğine sahiptir. Bir e-postayı kaybetmediğinizden emin olmak için etiketleri, klasörleri ve yıldız özelliğini kullanabilirsiniz. Gmail’in güçlü arama özelliği, bir iletiyi hızla bulmanın ve almanın başka bir yoludur. Gmail’de gönderdiğiniz veya aldığınız her iletinin benzersiz bir kimliği vardır. Gmail’in iletileri ayırt etmek için kullandığı şey budur. Yüzeyde bir mesajın göndereni, konusu ve içeriğini görürsünüz. Arka uçta, bu benzersiz kimlik her şeyi takip eder ve bunu Gmail dışındaki e-postaları takip etmek için kullanabilirsiniz. Gmail ileti kimliği bulucu, bir Gmail e-postası için ileti kimliğini bulmanıza yardımcı olan Chrome uzantısıdır.

Gmail ileti kimliği bulucuyu yükleyin ve Gmail’i açın. Yer işareti eklemek istediğiniz iletiyi Gmail dışında bulun. ‘Yanıtla’ okunun yanındaki açılır düğmeyi açın. Açılır menünün alt kısmında, ‘Mesaj kimliğini kopyala’ uzantısı tarafından eklenen yeni bir seçenek bulunur. Tıkla.

Mesaj kimliği şimdi panonuza kopyalandı. İşte göründüğü gibi;

Şimdi soru şu, onu nasıl kullanıyorsunuz ve ne işe yarar? Devam edin ve bu kimliği Gmail’deki arama kutusuna yapıştırın. Aradığı mesajı hemen bulacaktır. Bu, Gmail’de bir e-posta bulmanın en hızlı yoludur. Hiçbir arama yapılmaz ve asla birden fazla sonuç elde edemezsiniz.

Bir belge üzerinde çalışıyorsanız; bir rapor veya özellikler listesi ve üzerinde çalışırken başvurmanız gereken e-posta konuşmalarınız varsa, işleri takip etmek için belgenizdeki mesaj kimliğini kullanabilirsiniz. Kimlik, belgeler içinde çapraz referans e-postaları için bir yol olarak hizmet eder. Kimlik, bir iletiye ve ilişkili olduğu Gmail hesabına özgüdür. Bu, sizin için yararlı olan bir kimliğin başkaları için yararsız olacağı anlamına gelir.

Chrome Web Mağazasından Gmail İleti Kimliği Bulucuyu Yükleyin

  Bir Sonraki SSD'niz Daha Yavaş Olabilir (QLC Flash sayesinde)