Bir Apple HomePod Dahili Telefon Olarak Nasıl Kullanılır

Siri, telefonunuzu kullanmanıza izin verir. Ana SayfaPod veya Ana SayfaPod mini Akıllı bir konuşmacının duyabileceği mesafede olmaları koşuluyla, evinizdeki diğer kişilere mesaj göndermek için. Bu özelliğe Intercom adı verilir ve bunu Apple’ın sesli asistanını destekleyen herhangi bir cihazdan kullanabilirsiniz.

Intercom özelliği öncelikle evde kullanım için tasarlanmış olsa da iPhone, iPad, iPod Touch, Apple Watch ve CarPlay ile de çalışır.

İnterkom Nedir?

Intercom, Apple’ın Mesajlar uygulamasına yerleştirdiği kısa ses klipleri gibi, önceden kaydedilmiş sesli mesajları Apple cihazlarına göndermenize olanak tanır. Bu özellik, öncelikle HomePod ve HomePod mini akıllı hoparlörlerle kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve evinizdeki her hoparlöre aynı anda mesaj göndermenize olanak tanır.

Akıllı hoparlörlerinizi ev düzeninizi yansıtacak şekilde ayarladıysanız, belirli odalara da mesaj gönderebilirsiniz. Bir iPhone, iPad ve/veya Apple Watch’ınız varsa, cihazlarınızda da Intercom mesajları almayı seçebilirsiniz.

İnterkom evde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak iPhone gibi cihazlar siz dışarıdayken bile evinize gönderilen mesajları alabilir. Bu mesajları kişisel cihazınıza hiç almamayı veya yalnızca evdeyken almayı seçebilirsiniz.

Intercom’u kullanmak için Home uygulamasının altında açmanız gerekir. Neyse ki, herkesin bir Aile Paylaşımı planına dahil edilmesi gerekmiyor. Ayrıca, paylaşımlı evler veya öğrenci yurtları için ideal olan, evinizin içinde Intercom mesajları göndermek için aile dışı Apple hesaplarına yetki verebilirsiniz.

Bir Intercom mesajı gönderdiğinizde, kayıt herhangi bir hedef cihazda oynatılır. Siri konuşmadan metne yoktur, bu nedenle yüksek sesle ve net bir şekilde konuştuğunuzdan emin olun.

HomePod ve Daha Fazlasıyla İnterkom Nasıl Kullanılır

Intercom’u kullanmak için önce HomePod’unuzda ve mesaj almak istediğiniz tüm kişisel cihazlarınızda etkinleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Ev uygulamasını başlatın ve ardından sol üstteki “Ana Sayfa”ya dokunun. Görüntülenen menüde Ev Ayarları > Dahili Telefon’a dokunun.

  Uluslararası Samsung Galaxy S5 (SM-G900F) Nasıl Köklenir

Ardından, “Bildirimleri Ne Zaman Alın” bölümünde cihazlarda (HomePod olmayanlar) bildirim alıp almamayı seçebilirsiniz. Menünün alt kısmında listelenen HomePod hoparlörlerini ve evinizde Intercom özelliğine erişmesini istediğiniz herkesle birlikte etkinleştirdiğinizden emin olun. Belirli bir HomePod’u hariç tutmak istiyorsanız, onu kapatmanız yeterlidir.

Sahip olduğunuz herhangi bir hoparlörde Intercom etkinleştirildikten sonra, iPhone, iPad, Apple Watch veya CarPlay bağlantılı motorunuzdan test etme zamanı gelir.

Intercom’u aşağıdaki şekillerde kullanabilirsiniz:

“Merhaba Siri. İnterkom eve geç geleceğim.”
“Hey Siri, herkese eve geç kalacağımı söyle.”
“Merhaba Siri. İnterkom oturma odası, oyun başladı mı?”

Bu özelliği nasıl çalıştırırsanız çalıştırın, “interkom” veya “herkese söyle” sonrasında mikrofonunuz ne alırsa onu çalacaktır.

Bilgi: Intercom’u kullanmak için, mesajı gönderdiğiniz cihazda (iPhone veya iPad’iniz) iOS 14.2 veya sonraki bir sürümüne sahip olmanız gerekir. HomePod veya Apple cihazınız güncel değilse, zaten açmış olsanız bile özelliği açmanızı söyleyen bir hatayla karşılaşabilirsiniz.

Mesaj göndermeye çalışırken bir hatayla karşılaşırsanız iPhone’unuzu iOS’un en son sürümüne güncelleyin ve ardından Home uygulamasını yeniden başlatın. HomePod simgesine uzun dokunun ve ardından aşağı kaydırıp Ayarlar çarkına dokunun. Bekleyen olarak listelenen tüm yazılım güncellemelerini çalıştırın; Hiçbirini görmüyorsanız, HomePod’unuz günceldir.

Evinize Ekleyerek Başkalarının İnterkomu Kullanmasına İzin Verin

Başkalarını Ev uygulamanıza ekleyerek ve ardından Intercom özelliğini etkinleştirerek Intercom’u kullanmalarına izin verebilirsiniz. Ancak eklediğiniz herkesin bu özellikten gerçekten faydalanabilmesi için bir iPhone veya iPad’e ihtiyacı olacaktır.

Bunu yapmak için Ev uygulamasını başlatın ve ardından sol üstteki “Ana Sayfa”ya dokunun. Görünen menüde “Ev Ayarları”na dokunun.

“Kişiler” bölümünde, “Kişileri Davet Et”e dokunun ve ardından eklemek istediğiniz kişinin adını, e-posta adresini veya telefon numarasını yazmaya başlayın. “Davet Gönder”e dokunduğunuzda, o kişi cihazına bir istek gönderecektir. Kabul ettikten sonra “Kişiler” bölümünün altında görünürler.

  MS Word 2016'da Özel Klavye Kısayolu Nasıl Oluşturulur

bu

Yeni eklediğiniz kişinin yanında bu özelliği etkinleştirmek için “Ev Ayarları” altında “İnterkom”a dokunun. Artık evinizin her yerine kayıtlı mesajları göndermek için aynı komutları kullanabilecekler.

HomePod Sahipleri için Daha Fazla İpucu

Evde tam Siri kapsama alanı için bir veya iki HomePod mini almayı mı düşünüyorsunuz? Apple’ın en yeni (ve en küçük) akıllı hoparlörü cazip bir fiyata sahip, ancak önce düşünmek isteyebileceğiniz birkaç şey var.

Halihazırda bir veya iki HomePod’unuz varsa ve Apple’ın akıllı hoparlörüyle başka neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız, en iyi HomePod ipuçlarımıza ve püf noktalarımıza göz atın.