Astrofotografi için 12 Yıldız İzleyici Uygulaması (iOS ve Android)

Yıldız takip uygulamaları, gece gökyüzüne baktığınız görüntüyü değiştirir. Gökyüzünün gece görüntüsü, hemen hemen herkesi büyüleme gücüne sahip olan şeydir.

Özellikle geceleri gökyüzüne bakmak, yıldızların ve ayın hareketine tanık olmak büyüleyici bir duygu. Gece gökyüzünün güzelliği, insanlarda astrofotografi tutkusunu artırır.

Astrofotografi nedir?

Astrofotografi, astronomik görüntüleme olarak da bilinir. Yıldızlar, ay, gök olayları ve gece gökyüzünde görünen cisimler gibi astronomik nesnelerin fotoğraflanmasıdır. Profesyonel astronomik fotoğrafçılar, derin gece gökyüzünü yakalamak için teleskoplu üst düzey kameralar kullanır.

Birçok insanın gece gökyüzü fotoğraflarını sosyal medya kanallarında paylaşmayı sevdiğini görmüş olabilirsiniz. Instagram astronomik görüntülerle dolu. Bu tür birkaç Instagram profili, kaybolan fotonlar, alexistrigot, the_ita_moon, vb. içerir.

Bu insanların çektiği görüntüler, herkese böyle olağanüstü işler yapması için ilham verebilir. Ancak akıllara gelen soru, üst düzey bir kamera bütçesi olmadan yapılıp yapılamayacağıdır. Cevap Evet. Yeni çağ sayesinde akıllı telefonlar, yenilikçi uygulamalar için destekle birlikte yankılanan bir kamera kalitesine sahip.

Astrofotografi için En İyi Cihazlar

Bazı cihazlar, aşağıdaki gibi inanılmaz astrofotografi çekimleri yapabilir:

Bu cihazlar, pahalı astrofotografi kameralarına harcama ihtiyacını ortadan kaldırır.

Güvenilir bir kamera ve iyi bir işleme uygulaması, astrofotografinin iki önemli bileşenidir. İyi bir akıllı telefon, gece fotoğrafçılığı için en iyi yıldız takip uygulamasına ihtiyaç duymalıdır.

Astrofotografi ile ilgileniyorsanız, gece gökyüzü fotoğrafları çekmek için deneyebileceğiniz en iyi uygulamaları keşfedelim.

Android için uygulamalar

Star Tracker – Mobil Gökyüzü Haritası

Bu Star Tracker android uygulaması, yıldızları, gezegenleri ve takımyıldızları keşfetmenizi ve bulmanızı sağlar. Tüm derin gökyüzü nesnelerini bulabilir ve hareketi anında yakalayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda çevrimdışı çalışır. Herhangi bir çözünürlük için 3,5 ila 12,9 inç ekran boyutuna sığabilir.

  iOS 10'da Mesajlarda Uygulamalar Nasıl Kullanılır

Bu uygulama ile güneşi, ayı, güneş sistemindeki bazı gezegenleri, 8000’den fazla yıldızı ve 88 takımyıldızı görebilirsiniz. Yüksek kaliteli grafik ekran, astrofotografinizi olağanüstü kılar. Ayrıca, daha birçok heyecan verici özelliğin kilidini açmak için bu uygulamanın profesyonel sürümünün keyfini çıkarabilirsiniz.

Stellarium Mobil – Android için Yıldız Haritası

Stellarium Mobile, her zaman en gerçekçi gökyüzünü keşfetmenizi sağlayan bir gece gökyüzü izleme uygulamasıdır. Telefonunuzu, nesneyi sizin için algılayacak olan gökyüzüne doğrultmanız gerekir.

Takımyıldızları öğrenmenize ve tepeden geçen uyduyu keşfetmenize olanak tanır. Uyduları ve gezegenleri yakınlaştırabilir ve gökyüzü görüntülerini yakalayabilirsiniz. Çeşitli güneş sistemi gezegenlerinin 3D görüntüsünü keşfetmenizi sağlar. Bu uygulama Android sürüm 6.0 ve sonraki sürümlere yüklenebilir.

Gökyüzü Haritası

Sky Map uygulaması, Android cihazınız için elde tutulan bir planetaryum olarak çalışır. Bu uygulamayı yıldızları, bulutsuları, gezegenleri ve daha fazlasını tespit etmek için kullanabilirsiniz. Başlangıçta Google Sky Haritası olarak geliştirildi. Ama şimdi, açık kaynak topluluğuna bağışlandı.

SkyView® Lite

SkyView® Lite uygulaması, gökyüzü nesnelerinin, yıldız takımyıldızlarının, gezegenlerin ve daha fazlasının yerlerini keşfetmenizde size rehberlik ettiği için profesyonel bir teleskop veya kamera satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Gece görüşünüzü korumanıza yardımcı olan yeşil ve kırmızı gece modlarına sahiptir.

Bu özellik, zamanda yolculuk yapmanızı ve geçmişte veya gelecekte herhangi bir tarih ve saatte herhangi bir gökyüzüne atlamanızı sağlar. Bu uygulamayı kullanarak çektiğiniz görüntüleri doğrudan sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Star Walk 2 Reklamlar+ Gökyüzü Haritası Görünümü

Star Walk 2, gündüz ve gece gökyüzünü bulmanıza ve tanımlamanıza yardımcı olan harika bir astronomi rehberidir. Bu uygulamayı kullanarak yıldızları, takımyıldızları, asteroitleri, uyduları, kuyruklu yıldızları ve diğer nesneleri kolayca tanımlayabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzu gökyüzüne doğrultmanız gerekiyor ve tüm nesneler ortaya çıkacak. Ayrıca derin uzay nesnelerini bile keşfetmenizi sağlar. Bu uygulama, indirmesi ücretsiz olmasına rağmen, uygulama içi satın alımlar sunar.

  Uzun Pozlama Çekimleri Yapın ve Pozlama Seviyesini Ayarlayın [Android]

Yıldız İzleyici: Gece Gökyüzü Haritası

Star Tracker, Planetaryumu hızlı bir şekilde tespit etmenize yardımcı olan başka bir iyi astrofotografi uygulamasıdır. Güneş sisteminin 3 boyutlu bir modelini sergiliyor. Bu izleyici aynı zamanda 3B uzay aracı ve uzay keşif modellerini keşfetmenizi sağlar. Çeşitli gök olaylarını size bildirmek için astronomik bir takvime sahiptir.

Star Tracker size uzayın en iyi 3D simülasyonunu sunar ve uzay nesnelerinin olağanüstü fotoğraflarını çekmenizi sağlar. Ayrıca, en son astronomik haberler ve güncellemeler hakkında bizi izlemeye devam etmenizi sağlayan bir ‘yenilikler’ bölümü içerir.

Sky Tonight – Star Gazer Guide

Vito Technology, bu astrofotografi uygulaması Sky Tonight’ı sunar. Gökyüzünü keşfetmenize yardımcı olmak için tasarlanmış yeni başlatılan uygulamalardan biridir.

Sadece cihazınızı gökyüzüne doğrultarak uzay nesnelerinin gerçek zamanlı konumlarını bulabilirsiniz. Sahip olduğu zaman makinesi, gök cisimlerinin farklı tarih ve saatlerde konumlarını belirlemenizi sağlar.

Bu uygulama ile gökyüzü nesnelerini görsel parlaklığa göre kolayca filtreleyebilirsiniz. Ayrıca en son haberler ve olaylar hakkında güncel kalmanıza yardımcı olur.

Nesneye dokunarak, onunla ilgili ayrıntılı bilgileri keşfedebilirsiniz. Astronomik takvimi, çeşitli gök olayları ve hava durumu tahminleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

iPhone için uygulamalar

Fotoğraf Hapları

Bu iPhone uygulaması PhotoPills ile eşsiz gökyüzü anlarını yakalayın. Hayalinizdeki Güneş, Ay, yıldızlar ve Samanyolu’nu kolayca gerçek resimlere dönüştürmenizi sağlar.

Çeşitli konum keşif araçları ve gün doğumu/gün batımı, mavi saat, altın saat vb. hakkında bilgilere sahiptir. Hesaplayıcıları, uzun pozlama, nokta yıldızları, timelapse, hiperfokal tablo, FoV, DoV, vb. hesaplamanızı sağlar.

Gökyüzü Rehberi

Gökyüzü Rehberi, AR ile gökyüzündeki yıldızları görmenizi ve takımyıldızları belirlemenizi, gök olaylarını planlamanızı vb. sağlar. AR modu, gerçek gökyüzündeki farklı figürleri üst üste bindirerek büyüleyici anları kolayca görselleştirmenizi sağlar.

Güneş sistemini tespit etmenize yardımcı olur ve bilgi açısından zengin grafikler sunar. Zaman yolculuğu, gökyüzünü geçmişte ve gelecekte görmenizi sağlar. Çektiğiniz mükemmel fotoğraflar sosyal medyada sansasyon yaratabilir. Hücresel servis, Wi-Fi veya GPS ile veya bunlar olmadan çalışabilir.

  Grammar Nazi Okurken Doğru İngilizce Öğrenmenize Yardımcı Oluyor [Android]

Fotoğrafçının Efemeris

The Photographer’s Ephemeris, doğal ışıkta dış mekan çekimleri planlamanıza olanak tanıyan mükemmel bir iPhone uygulamasıdır. Harita merkezli Ay, Güneş ve Samanyolu hesaplayıcısından oluşur. Bu hesaplayıcı, ışığın dünyadaki belirli bir yere nasıl düşeceğini görmenize yardımcı olur.

Fotoğrafçının Ephemeris’inde tüm yıldız izleme ihtiyaçlarınız için bir dizi araç vardır. İster uzay nesnelerinin güncel fotoğraflarını ister bunların geçmiş veya gelecekteki konumlarını isteyin, bu uygulama ile her şey mümkün.

Gece modu, tüm uzay nesnelerinin 3B temsiline sahip olmanızı sağlar. Gelişmiş özellikleri arasında otomatik saat dilimi, yükseklik algılama, Güneş ve Ay araması ve daha fazlası bulunur.

Stellarium Mobil – Yıldız Haritası iPhone Versiyonu

Stellarium Mobile, yıldızları, gezegenleri, takımyıldızları, kuyruklu yıldızları ve daha fazla gökyüzü nesnesini tanımlamanıza olanak tanıyan iPhone için bir planetaryum uygulamasıdır. Kullanıcı arayüzü hem yetişkinler hem de çocuklar için idealdir. Bu uygulama ile geceleri doğru gökyüzü simülasyonlarını görebilirsiniz.

Çeşitli derin gökyüzü nesnelerini yakınlaştırmanıza izin verir. Dünyanın başka yerlerindeki insanların hayatını keşfedebilirsiniz.

Yapay uyduları izlemenize ve atmosfer kırılması, Gün Batımı, Güneş Işığı vb. ile atmosferi canlandırmanıza yardımcı olur. Bununla, güneş sistemi gezegenlerinin 3D görüntüsünü keşfedebilirsiniz.

Işık Kirliliği Haritası – Karanlık Gökyüzü

Işık Kirliliği Haritası, karanlık gökyüzünü uygun bir şekilde konumlandırmanıza ve böylece uzay nesnelerinin en iyi gözlemine sahip olmanıza olanak tanır. Yerel sıcaklık göstergesi, bulut kapsamı göstergesi, bulut örtüsü yerleşimi, ay bilgisi, karanlık geri sayımı, gökyüzü olay takvimi vb. gibi özellikleri içerir.

Ay tutulması, meteor yağmuru, Yerel Aurora Borealis, Global Aurora Borealis vb. hakkında bildirimler sunar.

Harita özelliği, kayıtlı konumlarınıza gitmenizi sağlar. Uygulama içi satın alımlarla profesyonel bir sürüme yükseltebilir ve gelişmiş özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çözüm

Bir doğa aşığıysanız ve gece gökyüzünün güzelliğini yaşamak ve sergilemek istiyorsanız, bu uygulamalar akıllı telefonlarınızla mükemmel bir şekilde çalışabilir. Bu uygulamalarla uzay nesnelerinin olağanüstü kalitede görüntülerini yakalayabilirsiniz.

Profesyoneller için güçlü bir fotoğraf düzenleyiciyi de keşfetmek isteyebilirsiniz.