Askıya Alınan PlayStation Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

PlayStation, beş ev konsolu, iki el bilgisayarı, bir medya merkezi, bir akıllı telefon, bir İnternet hizmeti ve birden çok yayını olan bir video oyunu markasıdır. PSN kullanıcıları, hesap oluşturmak, suç faaliyetinde bulunmak veya teşvik etmek için sahte bilgiler kullanarak veya izinlerini almadan diğer kişiler hakkında özel bilgiler paylaşarak davranış kurallarını ihlal etmeye çalıştıklarında, bir askıya alma veya kalıcı bir yasaklama ile karşı karşıya kalırlar. Yasaklı PSN hesabının nasıl kaldırılacağı veya yasaklı bir PlayStation hesabının nasıl devre dışı bırakılacağı hakkında ipuçları arayan biriyseniz doğru yerdesiniz. Askıya alınan PlayStation hesabını nasıl devre dışı bırakacağınızı öğretecek faydalı bir kılavuz getiriyoruz.

Askıya Alınan PlayStation Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Askıya alınmış bir PlayStation hesabı hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve yasaklı bir PlayStation hesabını devre dışı bırakmanın mümkün olup olmadığını anlamak için sonuna kadar okuyun.

Yasaklı PSN Hesabımı Nasıl Devre Dışı Bırakırım?

Yasaklanmış bir PlayStation hesabını devre dışı bırakamazsınız. Yasaklanmışsa ve kalıcı olarak devre dışı bırakılmışsa, hesabınıza tekrar erişemeyeceksiniz.

Hesabımın veya Konsolumun PSN’den Askıya Alındığını Nasıl Anlarım?

PSN’de oturum açmaya çalışırken, PlayStation hesabınız askıya alındığında bir hata mesajı görüntülenecektir. Tipik olarak, askıya alınmanızın nedenlerini ve ne kadar süreceğini açıklayan bir e-posta alırsınız.

  Uyanmanız Gerektiği Zamana Göre Yatma Zamanı Uyarıları Nasıl Alınır?

Yasaklanan PSN Hesabımı Nasıl Geri Alabilirim?

PSN hesabınız geçici olarak yasaklanırsa, topluluk davranış kuralları ihlalinin ciddiyetine bağlı olarak 7 gün veya bir ay içinde geri alırsınız. Tekrarlanan uyarılara rağmen yeterince uzaklaştırma alırsanız PlayStation sizi kalıcı olarak yasaklayabilir.

PSN Hesabımın Askıya Alınmasını Kaldırabilir mi?

Hayır, PlayStation Güvenlik ekibi, PlayStation Network’te herhangi bir askıya alma işlemi uygulamadan önce derinlemesine araştırmalar yapar. Bu nedenle, askıya alma işlemleri kalıcıdır ve PlayStation hesabınız bir hesap borcu nedeniyle askıya alınmadıkça geri alınamaz. Kalan bakiye ödendiğinde, bu geri çekilecektir.

PSN Hesabımın Yasağını Kaldırabilir miyim?

PlayStation destek ekibiyle iletişime geçmek ve durumunuzu tartışmak hesabınızın yasağını kaldırmak için tek seçenektir. Ancak, birkaç başarı öyküsü var. PlayStation’ın hüküm ve koşullarını ihlal ettiyseniz yasağınız kaldırılamaz.

PSN Yasağı Kalıcı mı?

Bir PSN yasağı, suçun ciddiyetine bağlı olarak geçici veya kalıcı olabilir.

PSN Hesabım Ne Kadar Süreyle Askıya Alınır?

PSN hesabınız bir haftadan bir ömür boyu askıya alınabilir. PlayStation’dan, askıya almanın belirli süresi ve askıya alınan PlayStation hesabıyla ilgili ek bilgiler hakkında sizi bilgilendiren bir e-posta almış olmalısınız.

PS4 Hesabı Kalıcı Olarak Yasaklanırsa Ne Yapmalı?

Hesabınız kalıcı olarak yasaklanırsa, bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Hesabınız kalıcı olarak askıya alınırsa PlayStation Network’e erişemezsiniz. Bu, ödemesini yaptığınız ürünler de dahil olmak üzere PS4 ürünlerini ve hizmetlerini kullanamayacağınız anlamına gelir.

Hala Yasaklı PS4’te Oyun Oynayabilir misiniz?

Hayır, parasını ödediğiniz oyunlar için bile yasaklanırsanız, geçici bir yasak olmadıkça hesabınıza erişim sağlayamazsınız.

PSN Ters İbrazlarından Nasıl Kurtulurum?

Bir satın alma işlemi gerçekleştirdiyseniz ve ardından iptal etmeye karar verdiyseniz, PlayStation hesabınız askıya alındığında bir PSN ters ibrazı gerçekleşir. Hesabınızdan yasağı kaldırmak için e-posta doğrulama işlemini tamamlamanız gerekir. Ardından, hesabınızın geri yüklenmesini talep etmek için sabit sayıda gün içeren ikinci bir e-posta alacaksınız.

  Tarayıcınıza Birden Çok Kaydetme Konumu Nasıl Eklenir

***

Bu kılavuzun yardımcı olduğunu ve askıya alınan PlayStation hesabını nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenebildiğinizi umuyoruz. Herhangi bir sorunuz veya öneriniz varsa, bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin. Daha sonra ne öğrenmek istediğinizi bize bildirin.