Apple Kimliği Cüzdanına Nasıl Para Eklenir?

İster iPhone, Mac, iPad veya başka bir şey kullanıyor olun, yeni uygulamalar edinmenin yolu Apple Kimliğinizdir. Bir uygulama satın almaya veya bir abonelik için ödeme yapmaya çalışıyorsanız Apple Kimliğinizde bir ödeme yöntemine ihtiyacınız vardır. Ancak, banka ve kredi kartlarıyla ilgili yeni RBI kurallarıyla Apple, kartlardan ödeme kabul etmeyi durdurdu. Bu, uygulamalar ve abonelikler için ödeme yapmanın tek yolunun Apple cüzdanınıza para eklemek olduğu anlamına gelir. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, sizi ele geçirdik. Apple Kimliği cüzdanına nasıl para ekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iPhone, iPad ve Mac’te Apple Kimliği Cüzdanına Para Ekleyin (2022)

Sahip olduğunuz hemen hemen tüm Apple cihazlarını kullanarak Apple Kimliği cüzdanınıza para ekleyebilirsiniz. İPhone’unuz, iPad’iniz veya Mac’iniz olsun, Apple Kimliğine para eklemek çok basittir. Bunu yapmak için gereken adımları ayrı ayrı tartışacağız ve cihazınıza ilişkin adımları bulmak için aşağıdaki içindekiler tablosunu kullanabilirsiniz.

iPhone ve iPad’de Apple Kimliğine Para Ekleyin

iPhone veya iPad kullanıyorsanız, Apple Kimliği cüzdanınıza nasıl para ekleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Not: Aşağıdaki adımları bir iPhone’da gösteriyor olsam da, aynı adımlar iPad kullanıcıları için de geçerli olacak.

 • App Store’u açın ve sağ üstteki profil simgenize dokunun. Şimdi, ‘Hesaba Para Ekle’ye dokunun.

 • Artık cüzdanınıza eklemek istediğiniz tutarı seçebilirsiniz. Ya önceden ayarlanmış bir miktar seçin ya da özel bir değer eklemek için “Diğer”e dokunun. Bu örnek için, ‘Diğer’e dokunarak cüzdanıma ₹100 ekleyeceğim. Tutarı seçtikten (veya özel tutarı girdikten) sonra ‘İleri’ye dokunun.
  MetaMask'e Token Nasıl Eklenir?

 • Parayı eklemek için kullanmak istediğiniz ödeme yöntemini seçin. Hindistan’da kartlar artık kabul edilmediğinden, para eklemek için UPI kullanacağım. Ödemeyi onaylamak için çift tıklayın.

 • UPI uygulamanızı açmak için UPI bildirimine dokunun ve UPI şifrenizi girerek ödemeyi onaylayın.

 • App Store’a geri dönün ve ‘Bitti’ üzerine dokunun. Artık hesap sayfanızda güncellenen tutarı ‘Kredi’ olarak görebileceksiniz. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, hesabım ₹100 ile eklendi ve Apple ID cüzdanımdaki toplam miktar ₹1.014.

İşte bu kadar, Apple Kimliğinize başarıyla para eklediniz ve bunları abonelikler için ödeme yapmak veya App Store’dan uygulama satın almak için kullanabilirsiniz. Bu para, uygulama içi satın alma yapmak için de kullanılabilir.

Mac’te Apple Kimliği Cüzdanına Para Ekleyin

Mac kullanıcısıysanız ve MacBook’unuz aracılığıyla Apple Kimliğinize para eklemek istiyorsanız, bunu aynı kolaylıkla yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

 • Mac’inizde App Store’u başlatın ve sol alttaki profil simgenize tıklayın.

 • Şimdi, ‘Hesap Ayarları’na tıklayın. Tekrar oturum açmanız istenebilir. Unuttuysanız, Apple Kimliği parolanızı kolayca sıfırlayabilir ve ardından devam edebilirsiniz.

 • Burada, ‘Para Ekle’yi tıklayın.

 • Artık önceden ayarlanmış bir miktar seçebilir veya eklemek istediğiniz para miktarını Apple Kimliği cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. ‘İleri’ye tıklayın ve ödemeyi onaylayın.

İşte bu kadar, para Apple ID cüzdanınıza eklenecek ve istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Apple Kimliği Fonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 • Apple kimliğine para ekleyemiyor musunuz?

Apple Kimliğinize para ekleyemiyorsanız, ödeme yönteminiz reddediliyor olabilir. Kart bilgilerinizi doğru girip girmediğinizi kontrol edebilirsiniz. UPI kullanıyorsanız, doğru UPI PIN’ini girdiğinizden ve ödemenin UPI uygulamanızdan başarıyla yapıldığından emin olun.

 • Apple neden Hindistan’da kredi ve banka kartlarını kabul etmeyi bıraktı?

Bankaların kullanıcıları otomatik borç ödemesinden 24 saat önce bilgilendirmesini gerektiren otomatik borç ödemeleri için yeni RBI kuralları ve birçok bankanın yeni yönergelere uymaması nedeniyle Apple (en azından şimdilik) durdu abonelikler ve uygulama satın alımları için kart ödemelerini kabul etmek.

 • App Store’daki abonelikler için nasıl ödeme yapabilirim?
  Excel'deki İki Hücrenin Aynı Değeri İçerip İçermediği Nasıl Anlaşılır

Apple Kimliği cüzdanınıza para eklemek, Hindistan’daki kullanıcıların App Store’dan abonelikler, uygulama içi satın almalar ve daha fazlası için ödeme yapmasının en iyi yoludur.

Abonelikler ve Daha Fazlasını Ödemek için Apple Kimliği Fonlarını Kullanın

İşte bu şekilde iPhone, iPad ve Mac’iniz aracılığıyla Apple Kimliğine kolayca para ekleyebilirsiniz. Apple, Hindistan’da kart ödemelerini kabul etmeyi bıraktığından, Apple Kimliği fonlarını kullanmak, uygulama aboneliklerinizin ve yaptığınız tüm uygulama içi satın alma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamanın en sorunsuz yoludur. Peki, Apple ID cüzdanını kullanmaya başladınız mı? Yeni RBI yönergeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.