Android’deki Uygulamalar İçin Google Otomatik Doldurma Nasıl Yönetilir

Birçok hizmete kaydolmak için Google hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu alanda Facebook’a rakip olan tek şey bu. Hala onlardan bir hesap için kaydolmanızı isteyen hizmetler var. Ancak çoğu, kullanıcıların Google veya Facebook hesaplarını tercih ettiğini biliyor. Chrome, giriş bilgilerini ve şifreleri Google hesabınıza kaydeden bir otomatik doldurma özelliğine sahiptir. Bir kayıt sayfasını ziyaret ettiğinizde bu bilgileri otomatik olarak doldurur. Android O’da Google, Android uygulamalarına otomatik doldurma özelliğini getirdi. Uygulama şifrelerinizi, örneğin Netflix şifrenizi Google hesabınıza kaydedebilirsiniz. Google, oturum açtığınız tüm Android cihazlarda bu verileri otomatik olarak doldurur. Android O’da uygulamalar için otomatik doldurma şu şekilde çalışır.

Android O’da, desteklenen bir uygulamada oturum açtığınızda uygulamalar için Google otomatik doldurma görünür. Bu özellik yeni olduğu için, onu destekleyen çok fazla uygulama olmayacak. Netflix, bu özelliği zaten destekleyen bir uygulamadır. Elbette şimdilik yalnızca beta sürümünde bulunan Android O’yu çalıştırıyor olmalısınız.

Uygulamalar için Google Otomatik Doldurmayı Etkinleştir

Ayarlar uygulamasını açın. Sistem>Dil ve Giriş’e gidin ve alttaki Gelişmiş ayarları genişletin. Otomatik Doldurma Hizmeti’ne dokunun.

Otomatik Doldurma hizmetinde, “Google ile Otomatik Doldur”u seçin.

Giriş Kimlik Bilgilerini Kaydet

Bir uygulama açın ve istendiğinde oturum açın. Bu özelliği Netflix uygulamasında deneyebilirsiniz. Zaten oturum açtıysanız, özelliği denemek için oturumu kapatabilir ve Netflix kimlik bilgilerinizi Google hesabınıza gönderebilirsiniz.

Netflix’te başarılı bir şekilde oturum açtığınızda, Android O, oturum açma kimlik bilgilerinizi kaydetmeyi önerecektir. Bunlar, şu anda Android cihazınızda oturum açtığınız Google hesabına kaydedilir.

Uygulamalar için Google Otomatik Doldurma’yı kullanın

Uygulamalar için Google otomatik doldurmayı kullanmak için tek yapmanız gereken, girişleri bir Android cihazda kaydettiğiniz Google hesabında oturum açtığınızdan emin olmaktır. Netflix gibi bir uygulamayı açtığınızda ve Oturum Aç seçeneğine dokunduğunuzda, e-posta adresiniz oturum açma alanının altında önerilen bir seçenek olarak görünecektir.

  Yapılandırılabilir Kaynaklara Sahip Android Canlı Duvar Kağıdı Değiştirici

Chrome’da otomatik doldurma gibi çalışır.

Otomatik Doldurma Şifrelerini Görüntüle

Uygulama şifreleri için Google otomatik doldurmayı görüntülemek için yapmanız gerekenler bu bağlantıyı ziyaret et ve Google hesabınızda oturum açın. Android’deki Ayarlar uygulamasının kayıtlı şifreleri görüntüleme seçeneği vardır, ancak sizi tarayıcınızdaki aynı bağlantıya yönlendirir. Şimdilik, uygulama şifresi yönetimi cihazınızda değil çevrimiçi olarak yapılır. Oturum açma kimlik bilgilerini kaldırmak istiyorsanız, bunu yukarıdaki bağlantılı sayfadan yapabilirsiniz.