Android’de Uygulama Türüne Göre Bildirimler Nasıl Gruplandırılır

Android’deki bildirimler genellikle birlikte gruplanır. Örneğin Gmail, tüm uyarıları tek bir bildirimde gruplayacaktır. iOS bunu, seçeneği kaldırmadan ve kullanıcılarını her zaman bir uygulama uyarıları karışımını kronolojik sırayla görüntülemeye zorlamadan önce kısaca yaptı. Notifix, bildirimleri uygulama türüne göre gruplayabilen ücretsiz bir Android uygulamasıdır. Belirli bir uygulama türünden gelen tüm bildirimlerin birlikte gruplandırıldığı bildirim gölgesine fazladan bir gruplama ekler. Bildirimler gölgesini aşağı çekebilirsiniz ve Notifix size kaç tane sosyal medya bildiriminiz olduğunu söyleyecektir.

Notifix, köklü bir cihaz gerektirmez, ancak bildirimlerinize erişimin yanı sıra kullanım erişimi de gerektirir. Ayarlarınızı senkronize halde tutabilmesi için Google hesabınızı uygulamaya bağlamanız da gerekir. Bir Google hesabı bağlamadan uygulamayı kullanma seçeneği yoktur.

Grup Bildirimleri

İndirmek bildirim ve uygulamayı çalıştırın. Çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu izni verin. Bunu yaptıktan sonra, bildirimleri uygulama türüne göre otomatik olarak gruplayacaktır.

Bir bildirim grubuna dokunduğunuzda, Notifix içindeki bildirimleri ortaya çıkarmak için genişleyecektir. Genişletilmiş görünümde, bildirimler uygulama türüne göre sıralanmaya devam edecek. Bu, hem Facebook’tan hem de Instagram’dan bildirimleriniz varsa, genişletilmiş görünümün bunları ayrı ayrı gruplayacağı anlamına gelir.

Notifix, bildirimleri uygulamanın adına göre uygulama türüne göre gruplandırmaz, yani uygulama popüler bir sosyal medya uygulamasıysa, bu şekilde gruplandırılacaktır. Hangi grubun bildirim göndereceğine karar vermek için makine öğrenimini kullanır.

Notifix’in ayarlar konusunda pek bir özelliği yok. Uygulamayı yükleyin ve olduğu gibi çalıştırın. Hızlı, ‘sadece çalışır’ bir uygulama olması gerekiyordu, bu harika ama dezavantajı da var. Herhangi birinin Notifix’i kullanmak istemesinin bir nedeni, bildirim gölgesindeki dağınıklığı ortadan kaldırmak ve önemli olanı vurgulamak veya daha fazla yer açmaktır, ancak uygulamaların tümü aynı şekilde ele alınır. Notifix’in belirli uygulamaları bir türde gruplandırmaktan hariç tutma seçeneği yoktur.

  gFile, Gmail'den Esinlenen Bir Arayüze Sahip Basit Bir Android Dosya Yöneticisidir

Bunun, örneğin sosyal medya bildirimleri için ciddi bir dezavantajı olmayabilir, ancak Slack gibi size işle ilgili uyarılar gönderebilecek mesajlaşma uygulamaları için aynı şey değildir. İyi haber şu ki, bu uygulama aktif olarak geliştiriliyor ve geliştiriciler önerilere açık. Uygulamaları hariç tutmanın kolay bir yolu harika olurdu ve belki de kullanıcılara bildirimleri gruplandırmak için kendi kategorilerini adlandırma seçeneği sunmak yardımcı olabilir.