Android’de Gösterilmeyen WhatsApp Durumunu Düzeltin

WhatsApp, özel veya gruplar halinde metin mesajlarının keyfini çıkarabileceğiniz en iyi anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir. Tüm bu mesajlar, telefon sağlayıcının sistemi yerine internetiniz üzerinden geçer ve uygulama, multimedya içeriği paylaşma, konum paylaşma, GIF gönderme, görüntülü aramaların ve sesli aramaların keyfini çıkarma, durumunuzu paylaşma, başkalarının durumuna bakma, çıkartma gönderme gibi harika özelliklere sahiptir. , suratlar ve çok daha eğlenceli. WhatsApp 2009 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, fotoğraf, bağlantı gönderme ve durum belirleme özelliği sadece 2017 yılında yenilendi. Arkadaşımın WhatsApp durumu neden bana gösterilmiyor gibi birkaç soru ile karşılaştık. WhatsApp’ta arkadaş durumumu göremiyorum? İnternet tartışma platformu çevresinde WhatsApp’ta durumu göremiyorum. Bu makalede, WhatsApp durumunun sorun göstermemesi için sorun giderme yöntemleriyle birlikte tüm bu soruların yanıtlarını alacaksınız.

Android’de Gösterilmeyen WhatsApp Durumu Nasıl Onarılır

WhatsApp ile ilgili bazı temel bilgilerin farkında olmalısınız. WhatsApp hesabınız cep telefonu numaranıza bağlıdır ve eğer birisiyle sohbet ederseniz karşı taraftaki kişi cep telefonu numaranızı görür. Aynı durum sizin durumunuz için de geçerlidir. Ayrıca sohbet ettiğiniz kişinin cep telefonu numarasını da görebilirsiniz. Ayrıca, WhatsApp durumunuz 24 saat sonra otomatik olarak silinecektir. Cep telefonu numaranız profilin kendisinden görünecektir. Sadece profil resminize dokunun. İletişim numarası fotoğrafınızın ve adınızın altında gösterilecektir.

WhatsApp Durum Gizliliği Nasıl Değiştirilir

WhatsApp durumunuzu ayarlamak için üç seçenek vardır. Bu, WhatsApp gizlilik ayarları altında görüntülenebilir.

1. WhatsApp’ı açın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun. Ardından Ayarlar’a dokunun.

2. Şimdi, Hesap’a ve ardından Gizlilik’e dokunun.

3. Ardından, Durum’a dokunun.

4. Şimdi aşağıdaki üç seçeneği göreceksiniz.

  • Kişilerim
  • Kişilerim hariç…
  • Sadece şununla paylaş…

4A. Gizlilik ayarlarınızı Kişilerim olarak ayarladığınızda, tüm kişi listesi durumunuzu görebilir.

4B. Gizlilik ayarlarınızı Kişilerim olarak belirlediğinizde, listeden seçtiğiniz WhatsApp kullanıcıları durumunuzu göremez. Seçilmeyen WhatsApp kullanıcıları bunu görebilir.

4C. Gizlilik ayarlarınızı Yalnızca şununla paylaş… olarak ayarladığınızda, seçtiğiniz WhatsApp kullanıcıları yalnızca durumunuzu görebilir, başkalarını göremez.

WhatsApp’ta arkadaş durumumu göremiyorum? Bu kategorideki kişi sizseniz, karşı taraftaki kişiyle bağlantınızı gizleyip gizlemediğini kontrol etmeniz gerekir. Ancak, her şey yolunda görünse de, yine de WhatsApp’ta durumu göremiyorsanız, bu sorunu ciddiye almalısınız. Soruyu gündeme getiren nedenleri analiz etmelisiniz, Arkadaşımın WhatsApp durumu neden bana gösterilmiyor? Ardından, sorunu çözmenin etkili sorun giderme yollarını bulun.

Arkadaşımın WhatsApp Durumu Neden Bana Görünmüyor?

Bu bölümde, WhatsApp konusunda durum görememe nedenleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Uygun sorun giderme yöntemlerini izleyerek zamandan tasarruf edebilmeniz için bunları akıllıca anlamanız önerilir.

  • Durumunu görmek istediğiniz kullanıcı, kişinizi kaydetmemiş olabilir. Kişiniz kayıtlı olmayan kullanıcıların durumunu görüntüleyemezsiniz.
  • WhatsApp eski olduğunda veya Android cep telefonunuza yüklenecek en son sürüme sahip olmadığında birçok sorun ortaya çıkar. Yeni yazılım sürümü sürümleri, uygulamanızdaki tüm hataları düzeltecektir.
  • Daha önce tartışıldığı gibi, arkadaşınız kişinizi gizlilik ayarlarına dahil etmemiş olabilir.
  • Ayrıca, herhangi bir ağ bağlantısı sorununuz varsa, yeni WhatsApp durumu yükleyemez veya yükleyemezsiniz. Herhangi bir bağlantı sorununu gidermek için Yönlendiriciyi veya Modemi yeniden başlatın.
  • Kişiniz arkadaşınız tarafından engelleniyorsa, onun durumunu göremezsiniz ve bunun tersi de geçerlidir. WhatsApp senkronizasyon sorunları, WhatsApp’ta arkadaş durumumu göremediğim için de ortaya çıkıyor? aklınızdaki soru.
  • Depolama sorunları birçok durumda nedeni olabilir. Android cep telefonunuzdaki yetersiz alan nedeniyle, WhatsApp’ınız yeni durumlar yükleyemez.

  • Bazen, Okundu Bilgileri seçeneği etkinleştirildiğinde, durumunuzu kaç kullanıcının görüntülediğini listeleyemezsiniz ve nadir durumlarda durum hiç görünmez.

Cihazınızı suçlamadan önce, arkadaşımın WhatsApp durumu neden bana gösterilmiyor? Soru şu ki, WhatsApp sunucusunun bakım nedeniyle kapalı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. WhatsApp sunucularının sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Downdetector gibi bazı çevrimiçi platformları kullanabilirsiniz.

1. Downdetector’ın resmi sitesini ziyaret edin.

2. Mesajın, Kullanıcı raporlarının Whatsapp bildiriminde mevcut bir sorun olmadığını gösterdiğinden emin olun.

2A. Aynı mesajı alırsanız, sunucu tarafı hatası yoktur. WhatsApp durumunun sorun göstermemesi için bu makalede açıklanan yöntemleri izleyin.

2B. Bazı hatalar veya herhangi bir bakım bildirimi bulursanız, beklemekten başka seçeneğiniz yoktur.

Bu bölümde, WhatsApp durumu yüklenmiyor sorununu düzeltmek için bir yöntem listesi derledik. Mükemmel sonuçlar elde etmek için bunları aynı sırayla izleyin.

Not: Akıllı telefonlarda aynı Ayarlar seçenekleri bulunmadığından ve bunlar üreticiden üreticiye farklılık gösterdiğinden, herhangi birini değiştirmeden önce doğru ayarları yaptığınızdan emin olun. Bahsedilen adımlar Redmi telefonda gerçekleştirildi.

Yöntem 1: Telefonu Yeniden Başlatın

Bu, Android’iniz herhangi bir sorunla karşılaştığında izlemeniz gereken ilk ve en önemli adımdır. WhatsApp durumunu düzeltme sorunuyla karşılaşırsanız, telefonunuzu aşağıda belirtildiği gibi yeniden başlatmayı düşünün.

1. Cep telefonunuzun yan tarafındaki Güç düğmesini basılı tutun.

2. Şimdi, bir sonraki açılır menüde Yeniden Başlat seçeneğine dokunun.

Not: Cihazınızı kapatmak için Kapat simgesine de dokunabilirsiniz. Bunu yaparsanız, Android’inizi daha sonra açmak için cep telefonunuzun yan tarafındaki Güç düğmesini basılı tutun.

3. Telefon yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin ve WhatsApp durumunu göstermeyen sorunu çözüp çözemediğinizi kontrol edin.

Yöntem 2: İnternet Ayarlarını Değiştirin

Bazen internet bağlantınızın kapalı olma ihtimali çok azdır. Bunu kontrol etmek için bir tarayıcı açın ve herhangi bir içeriği arayın. Hiçbir şey açılmazsa, ağ bağlantınızda bir sorun var demektir. Herhangi bir zorluk yaşıyorsanız, Wi-Fi’yi veya verileri açıp açmadığınızı kontrol etmek iyi bir fikirdir. Bir VPN hizmeti kullanıyorsanız, kapatın ve WhatsApp durumunun yüklenmeme sorununu çözüp çözemediğinizi kontrol edin. Mobil veri kullanıyorsanız, aşağıda belirtilen talimatları izleyerek veri bağlantınızın açık olduğundan emin olun.

1. Ana Ekranınızda Ayarlar simgesine dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi SIM kartlar ve mobil ağlar seçeneğine dokunun.

3. Şimdi, Mobil veri seçeneğinin gösterildiği gibi açık olduğundan emin olun.

4. Ülkenizin veya şebeke kapsama alanınızın dışındaysanız (dolaşım şebekesi kullanıyorsanız), gösterildiği gibi Gelişmiş ayarlar’a dokunun.

Not: Uluslararası veri dolaşımını açtıktan sonra taşıyıcı sizden ücretsiz ücret alacaktır.

5. Ardından, Uluslararası dolaşım’ın yanındaki kutuya dokunun ve seçeneği gösterildiği gibi Her zaman olarak ayarlayın.

6. Ardından, Veri dolaşımı üzerine dokunun.

7. Ardından, istemi onaylamak için Aç’a dokunun.

Şimdi, WhatsApp durumunun sorun göstermediğini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 3: Arka Plan Verilerini Etkinleştir

Mobil verilere ek olarak, Android’inizin veri tasarrufu modunda bile mobil verileri kullanmasını sağlamak için arka plan veri kullanımını açmanız gerekir. İşte aynısını yapmak için birkaç talimat. Gösterildiği gibi izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi Ayarlar uygulamasına gidin.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi Uygulamaları yönet’e ve ardından WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, Kısıtlı veri kullanımı üzerine dokunun.

5. Şimdi, varsa Wi-Fi ve Mobil veri (SIM 1) ve Mobil veri (SIM 2) seçtiğinizden emin olun. Ardından Tamam’a dokunun.

Artık androidiniz, veri tasarrufu modundayken bile mobil verilere tam erişim sağlıyor. Arka plan veri tüketimi sorunlarından kaynaklanıyorsa, WhatsApp durumunun sorunu göstermediğini düzeltip düzeltmediğinizi kontrol edin.

Yöntem 4: Kişiyi Kaydet

Daha önce tartıştığımız gibi, arkadaşınızın durumunu görmek için, kişinizi profiline kaydetmiş olması gerekir. Numara cep telefonlarından herhangi birine kaydedilmediği sürece, durum görünmeyecektir. Kişinizle bir görüşme başlatın ve ona numaranın kayıtlı olup olmadığını sorun. Kişi kayıtlıysa, profil resmi, son görülme ve Hakkında durumları size görünür olacaktır. Size göstermezlerse, kişi kaydedilmemiş demektir. Arkadaşınızla doğrudan bir görüşme yaptığınızda bu bilgiler akıllıca temizlenebilir.

Yöntem 5: WhatsApp’ı Kapatmaya Zorla

Uygulamadan çıkmak, onu kapatmaya zorlamaktan tamamen farklıdır. WhatsApp’ı kapatmaya zorlama, tüm arka plan işlemlerini kapatır ve bir sonraki açışınızda onu sıfırdan başlatmanız gerekir. Yanlış davranan uygulama hemen çözülebilir ve aşağıda WhatsApp uygulamasını kapatmaya zorlamak için birkaç talimat bulunmaktadır.

1. Daha önce yaptığınız gibi Ayarlar uygulamasını başlatın.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, Uygulamaları yönet’e ve ardından gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, gösterildiği gibi ekranın sol alt köşesindeki Zorla durdurma seçeneğine dokunun.

5. Son olarak, gösterildiği gibi Tamam’a dokunarak istemi onaylayın.

Şimdi, WhatsApp’ı yeniden başlatın ve WhatsApp durumunun sorun gösterip göstermediğini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 6: Tüm İzinlere İzin Ver

WhatsApp’ın birkaç özelliğine erişim için yeterli izin vermezseniz, sürekli soruyorsunuz, WhatsApp’ta arkadaş durumumu göremiyorum? Örneğin, WhatsApp’ta kişiler için izinleri etkinleştirmediyseniz, telefonunuzun kişi listesine erişemezsiniz. Bu nedenle, aşağıda belirtilen adımları izleyerek gerekli tüm izinlere izin verdiğinizden emin olun.

1. Ayarlar uygulamasına dokunun.

2. Ardından, Uygulamalar’a ve ardından Uygulamaları yönet’e dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, aşağıda gösterildiği gibi Uygulama izinleri’ne dokunun.

5. Ardından, İZİN VERİLEN menüsü altında WhatsApp için verilen izinlerin listesini arayın.

6. İZİN VERİLMEYEN LİSTE’de bekleyen bazı izinler varsa, o seçeneğe dokunun (burada SMS örnek alınmıştır).

7. Ardından, bu izne erişmek için İZİN VER seçeneğine dokunun ve WhatsApp durumunun şimdi gösterilmemesini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 7: WhatsApp Eşitlemesini Etkinleştir

Birkaç kullanıcı, WhatsApp senkronizasyon seçeneğini açmazsanız, WhatsApp sorununda durum göremiyorum ile karşılaşabileceğinizi bildirdi. Bu durumda, mobil kişileriniz hesabınızla eşitlenmez ve bu nedenle başkalarının durumlarını göremezsiniz. İşte Android cep telefonunuzda WhatsApp senkronizasyonunu etkinleştirmek için birkaç talimat.

1. Ana Ekranınızda Ayarlar simgesine dokunun.

2. Şimdi, gösterildiği gibi Hesaplar ve senkronizasyon seçeneğine dokunun.

3. Ardından, bir sonraki ekranda Verileri otomatik senkronize et seçeneğinin açık olduğundan emin olun ve gösterildiği gibi WhatsApp’ın yanındaki Senkronizasyon seçeneğine dokunun.

Şimdi, WhatsApp verileriniz senkronize edilecek. Şimdi WhatsApp sorununun durumunu göremediğinizi düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 8: Okundu Bilgilerini Aç

Birçok kullanıcı, WhatsApp’ta Okundu Bilgileri seçeneğinin açılmasının, WhatsApp durumunun da sorun göstermediğini düzelteceğini öne sürdü. Okundu Bilgileri seçeneği ile mesajın alıcı tarafından okunup okunmadığını izleyebilirsiniz. Bu, WhatsApp sorununun durumunu görememe sorununu çözmek için bir hiledir ve aynı sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Aşağıda belirtildiği gibi izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi WhatsApp Ayarlarına gidin.

2. Şimdi, gösterildiği gibi Hesap’a ve ardından Gizlilik’e dokunun.

3. Şimdi, Okundu bilgisi seçeneğinin yanındaki düğmeyi gösterildiği gibi açın.

Son olarak, WhatsApp durumunun yüklenmeme sorununu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 9: WhatsApp Önbelleğini Sil

Android’inizi daha hızlı yönetmek için önbellek geçici anılar olarak saklanır. Ancak bu eski veriler zamanla bozuluyor ve WhatsApp’ta arkadaş durumumu göremememin nedeni bu olabilir mi? Söz konusu. Herhangi bir çakışmayı önlemek için uygulamanızın önbelleğini zaman zaman (en az 60 günde bir) temizlemeniz önerilir ve burada aynısını yapmanız için birkaç talimat bulunmaktadır.

1. Ana ekranınıza gidin ve gösterildiği gibi Ayarlar uygulamasına dokunun.

2. Şimdi, Uygulamalar’a dokunun.

3. Ardından, Uygulamaları yönet’e ve ardından gösterildiği gibi WhatsApp’a dokunun.

4. Ardından, gösterildiği gibi Depolama seçeneğine dokunun.

5. Ardından, gösterildiği gibi Verileri temizle ve ardından Önbelleği temizle seçeneğine dokunun.

6. WhatsApp’ta tüm verilerin silinmesini istiyorsanız Tüm verileri temizle’ye de dokunabilirsiniz.

Son olarak, WhatsApp durumunun yüklenmeme sorununu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 10: WhatsApp Medyasını Temizle

WhatsApp önbelleğini temizlemenin yanı sıra, gereksiz görünüyorsa her sohbetten medya içeriğini de temizleyebilirsiniz. Birkaç MB ve GB çok uzun süre saklanabilir ve bu da uygulamanın performansını yavaşlatır. WhatsApp medyasını temizlemek için birkaç talimat.

1. WhatsApp’ı başlatın ve ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun. Ardından Ayarlar’a dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi Depolama ve veriler öğesine dokunun.

3. Ardından, gösterildiği gibi Depolamayı yönet üzerine dokunun.

4. Şimdi, onunla ilişkili verileri temizlemek için her sohbete dokunun. Ayrıca depolama değeri yüksek olan Chat’i de seçebilirsiniz.

5. Şimdi gösterildiği gibi Tümünü seç seçeneğinin yanındaki kutuya dokunun.

6. Silinecek dosyaları seçtikten sonra gösterildiği gibi Çöp Kutusu simgesine dokunun.

7. Her sohbetten gereksiz tüm verileri temizleyene kadar Adım 4 ila 6’yı tekrarlayın ve WhatsApp durumunun yüklenmeme sorununu çözüp çözemediğinizi kontrol edin.

Yöntem 11: WhatsApp’ı Güncelleyin

Android’inizde güncel olmayan uygulamaları çalıştırmak, genellikle arkadaşımın WhatsApp durumu neden bana gösterilmiyor? söz konusu. Sunucu tarafında değişiklik yapmak ve uygulama içindeki herhangi bir hatayı düzeltmek için uygulamayı güncellemeniz önerilir. Bu nedenle, Google Play Store’a gidin ve uygulamanızı aşağıda belirtildiği gibi güncelleyin.

1. Ana Ekranınıza gidin ve Play Store’a dokunun.

2. Ardından, gösterildiği gibi whatsapp’ı arayın.

3 A. Bir güncelleme varsa, gösterildiği gibi Güncelle seçeneğine dokunun.

3B. Uygulamanız zaten güncellenmişse sonraki sorun giderme yöntemlerine geçin.

4. Uygulamanız güncellenene kadar bekleyin ve WhatsApp sorununun durumunu göremediğinizi düzeltip düzeltmediğinizi kontrol edin.

Yöntem 12: WhatsApp’ı Yeniden Yükleyin

Tüm bu sorun giderme yöntemleri, WhatsApp durumunu göstermeme sorununu düzeltmenize yardımcı olmazsa, bu, sorunun mobil cihazınızdan kaynaklanmadığını gösterir. WhatsApp’ı yeniden yüklemek, yalnızca artık olmayan bir seçenek olarak geçici bir çözüm olarak düşünülmelidir. WhatsApp’ı yeniden yüklemek, tüm sohbetlerinizi siler. Bu nedenle, uygulamayı kaldırmadan önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

WhatsApp verilerinizi yedeklemek ve geri yüklemek için, eski WhatsApp sohbetlerini yeni Telefonunuza Nasıl Aktarırsınız kılavuzumuzu izleyin. Verilerinizi yedekledikten sonra, WhatsApp’ı yeniden yüklemek için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

1. Daha önce yaptığınız gibi Play Store’a gidin ve WhatsApp’ta arama yapın.

2. Şimdi gösterildiği gibi Kaldır’a dokunun.

3. Uygulamanın Android’inizden tamamen kaldırılmasını bekleyin. Ardından, tekrar WhatsApp’ı arayın ve Yükle’ye dokunun.

4. Uygulamanız cihazınıza yüklendikten sonra, gösterildiği gibi Aç’a dokunun.

5. Son olarak, verilerinizi geri yükleyin (bunu yapmak istiyorsanız) ve WhatsApp durumunun sorun göstermediğini düzeltip düzeltemeyeceğinizi kontrol edin.

Yöntem 13: WhatsApp Desteği ile İletişime Geçin

WhatsApp’ı yeniden yükledikten sonra bile arkadaşımın WhatsApp durumu neden bana gösterilmiyor? Eğer öyleyse, sorunu çözmek için kesinlikle profesyonel destek almalısınız. Bu durumda, sorununuzu İletişim WhatsApp’a bildirmeniz gerekir. Bu sitede, yalnızca kişisel WhatsApp aksaklıklarınız için değil, aynı zamanda Business WhatsApp hesabınız için de destek arayabilirsiniz.

Telefon Numarası, E-posta Adresi, WhatsApp’ı nasıl kullanıyorsunuz ( Android, iPhone, Web ve Masaüstü, KaiOS, Diğer) gibi bazı zorunlu bilgileri vererek ve sorununuzu yazarak sorgunuzu bırakabilirsiniz.

Bir sonraki adım olarak, WhatsApp, gönderdiğiniz soruna göre size makalelerinin bir listesini önerir. Bu nedenle, bizim durumumuzda, WhatsApp durumunun sorun göstermemesini düzeltmek için WhatsApp SSS sayfasına gidebilir ve sorununuzu arayabilirsiniz. Yine de önerilen makaleler size yardımcı olmazsa, SORU GÖNDER’e dokunarak profesyonellere soru bırakabilirsiniz.

***

Ne zaman bir sorunuz olursa, WhatsApp’ta arkadaş durumumu aklınızda göremiyorum, sadece arkadaşınızla iletişiminizi kaydedip kaydetmediğini kontrol edin. Kişiniz kaydedildiyse ancak yine de WhatsApp sorununun durumunu göremiyorsanız, bu sorun giderme kılavuzu WhatsApp durumunun sorunu göstermeme sorununu birkaç basit adımda düzeltecektir. Daha sonra hangi konuyu keşfetmek istediğinizi bize bildirin ve sorularınızı yorumlar bölümüne bırakmaktan çekinmeyin.

  Bu Materyal Tasarımı Doğru Uygulamayla Birimleri Dönüştür [Android]