Android ve iOS için En İyi 11 Telefon Soğutma Uygulaması

Hangi elektronik cihazla uğraşırsanız uğraşın, özellikle cep telefonları söz konusu olduğunda, ısıtma her zaman büyük bir vızıltıdır. Uzun kullanım saatleri, işlemci fanlarının daha yüksek devir sayısı nedeniyle birçok mobil sette aşırı ısınmaya neden olur ve bu da cihaz ömrünü doğrudan etkileyebilir ve cihaz donanımında yanmalara neden olabilir. Genellikle bu, bir arka plan uygulamasının veya işleminin izinsiz çalışmaya devam ettiği ve pili boşalttığı ve telefonun işlemcisine fazladan yük getirdiği telefonlar tarafından kötü uygulama yönetimi nedeniyle olur; bu nedenle, yardımcı olan çeşitli yerleşik uygulamalarımız var. Akıllı telefonların soğuması ve bu makale en iyi Android ve iOS telefon soğutucu uygulamalarından bazılarını listeleyecektir. Doğrudan listeye geçmeden önce, onların çalışma sürecini anlayalım.

Android ve iOS için En İyi Telefon Soğutma Uygulamaları

Telefonunuz çeşitli nedenlerle çok hızlı bir şekilde aşırı derecede ısınabilir. Bir telefon kullanırken, bir miktar ısı beklenebilir. Ancak, telefonunuzda çok fazla aktif uygulama aşırı ısınmasına neden olabilir. Yoğun güneş ışığı veya enfeksiyonun bir sonucu olarak potansiyel olarak aşırı derecede ısınabilir. Soğutma uygulamaları etkilidir, ancak çoğu kullanıcının inandığı anlamda değildir. Soğutma uygulamaları, telefonunuzun gerçek zamanlı sıcaklığını izleyerek ve aşırı ısınma konusunda sizi uyararak çalışır. Soğutma uygulamaları daha sonra telefonunuzun ayarlarını değiştirir ve telefonunuzun aşırı ısınmasına neden olan çok güç tüketen uygulamaları kapatır. Bu, telefonunuzu soğutmaya yardımcı olur. Artık telefon soğutucu uygulamalarının temellerini bildiğimize göre, listeye geçelim.

1. Soğutucu Ana

Kullanımı oldukça basit olan Cooler Master, listemizin başında yer alıyor. Android telefonunuzu soğutmak için tek yapmanız gereken basit bir dokunuş. Yazılım açılır açılmaz RAM ve CPU yüzdelerinizi görüntüler. Uygulama, sıcaklığın uygun olmadığı konusunda sizi uyarırsa, aşağıdaki mavi düğmeye dokunun; Cooler Master, yüklü programlarınızı arayacaktır. Bunun gerekli olduğunu düşünüyorsanız, bir uygulamanın seçimini kaldırma seçeneğiniz de vardır. Sıcaklığı düşürmeye yardımcı olmak için, Let’s Cool Down düğmesinin seçilmesi listedeki tüm uygulamaları kapatacaktır. Telefonunuzu soğuma süresi boyunca yalnız bırakırken doğrudan güneş ışığına maruz kalmadığından emin olun, çünkü bu soğuma sürecini durduracaktır.

  Not Yazabileceğiniz Materyal Tasarımı Uygulaması [Android]

Özellikler:

 • Tek bir kaydırma ile çok fazla CPU kullanan uygulamaları kapatabilirsiniz.
 • Etkin değilken bile güç tüketen programlara göz kulak olduğunuzda, yüksek güç tüketen uygulamalar size hatırlatılabilir. Listeye göre, tek tıklamayla kaydetme mümkündür. Hazırda bekletme modundan sonra pilinizin ömrünü artırın.
 • Tek bir tıklama ile Android Accelerator telefonu hızlandıracak.
 • Temizleme ana ve güçlü temizleyici özelliklerinin yardımıyla basit, güvenli temizlik için önemsiz temizleyici.
 • Önbellek çöplerini, bellek önbelleğini, reklam dosyalarını ve artık dosyaları silerek depolama alanını geri kazanın! Hafıza alanını kurtarın ve akıllı telefonunuz ve SD kartınız daha iyi çalışacaktır.
 • Daha hızlı, daha temiz bir Android telefon için çöp dosyalarını kaldırmanız yeterlidir.

2. Telefon Soğutucu CPU Soğutucu Master

Phone Cooler, cihazı soğuturken sıcaklığını da düzenleyen mükemmel Telefon Soğutma Uygulamaları arasındadır. Telefonunuz, kaynak tüketen programları yönettiği ve bu programlardan çıktığı için daha hızlı çalışacaktır. CPU’ya yüklenen talebi azaltarak performansı artırır. Birkaç sorunu da ele alan ve çözen Telefon Soğutucu ile daha iyi performans mümkündür. Play Store’da ücretsiz olarak bulunur.

3. Pil Doktoru

Battery Doctor, telefonunuzun pil ömrünü uzatmaya ve genel verimliliğini artırmaya yardımcı olan çok sevilen bir uygulamadır. Aynı zamanda en iyi Android ve iOS telefon soğutucu uygulamalarından biridir. Ayrıca, mükemmel bir Android telefon soğutma yazılımı olarak işlev görür ve telefonunuzu çöp dosyalarından uzak tutmanıza yardımcı olabilir.

Özellikler:

 • Tek bir kaydırma ile kullanımı ve optimize edilmesi kolaydır.
 • Pil ölçeri, her uygulamanın güç kullanımını düzenler ve görüntüler.
 • Telefonunuzun pilini tüketen ve aşırı ısınmasına neden olan uygulamaları tek bir dokunuşla devre dışı bırakabilirsiniz.
 • Mükemmel soğutma özelliklerine sahiptir.
 • Telefonunuzun sıcaklığını izleyebilir ve hem aşırı ısınmadan hem de aşırı şarjdan koruyabilir. Telefonunuzu şarj ederken, özellikle kullanıyorsanız, aşırı derecede ısındığını fark edebilirsiniz.
 • Battery Doctor, telefonunuzu korumak için şarj durumunu iyileştirir. Ayrıca, şarj olurken telefonunuzu nasıl serin tutacağınızı da öğreneceksiniz.
  Android 8'de Bildirim Noktaları Nasıl Alınır

4. Cooling Master – Telefon Soğutucu

Cooling Master, sadece sıcaklığı düşüren ve wifi hızını artıran Telefon Soğutma Uygulamaları listesine güçlü bir giriştir. Aşırı ısınma kısa süre içinde normale dönecek ve CPU’nuz daha iyi çalışmaya başlayacaktır. Bu telefon soğutucu yazılımı, güç kullanımı ve ısı üreten uygulamalar hakkında sizi bilgilendirir, böylece bunlardan kaçınabilirsiniz. Favori uygulamanızın kaldırılmasını istemiyorsanız, pilinizi soğuturken onu yoksay kategorisine yerleştirin. Bu yazılım ayrıca cihazınızın mevcut sıcaklığı, RAM’i ve şarj durumu hakkında sizi bilgilendirir.

5. Hepsi Bir Arada Araç Kutusu: Temizleyici

Super Phone Cooler, Hepsi Bir Arada Araç Kutusu yazılımıyla birlikte gelir ve genel performansını izlerken akıllı telefonunuzun sıcaklığını düşürür. Gereksiz verileri ve önbelleği kaldırarak telefonun aşırı ısınmasını önleyen verimli bir çöp sökücüdür. Bu, cihazınızın sıcaklığını izlemek için sonuçta kullanışlıdır.

6. Android için Asistan

Android için en iyi ve en eksiksiz yönetim aracı uygulamalarından biri, Android telefonunuzun daha verimli çalışmasına yardımcı olan Android için Asistan uygulamasıdır. Ayrıca önbellekleri temizlemek için en iyi programlar arasındadır. Akıllı telefonunuzu hızlı ve etkili bir şekilde yönetmeniz için en iyi 18 işleve erişmenizi sağlar ve aşırı ısınma sorunlarıyla uğraşırken telefonunuzu serin tutar. Ayrıca, performansın iyileştirilmesine engel teşkil eden programları da tanımlar.

7. CPU Soğutucu – Antivirüs, Temiz

Bu telefon soğutma uygulamalarından biri, sizi çevreleyen soğuk havayı simüle eden göz alıcı bir sembole sahiptir. Sembole bir bakış sizi soğuttuğu gibi, cep telefonunuza tek bir dokunuş da sizi soğutur. CPU soğutucu yazılımı, ısı sorunlarına neden olan programları kolayca bulmanızı sağlar. Siparişinize bağlı olarak uygulama, telefonunuzun sıcaklığında gözle görülür bir değişiklik tespit etmenize izin vermek için bunları ortadan kaldıracaktır. Bu telefon soğutucu programı ayrıca RAM’i temizler, CPU sıcaklığını düzenler ve pil tüketimini izler. Telefonunuzun genel performansı iyileşecek ve hızlanacaktır.

8. CPU Soğutucu – Temizleyici, Güçlendirici

İsimlerdeki benzerliğin bir öncekiyle karıştırılmasına izin vermeyin. Benzer şekilde çalışsa da CPU Cooler – Cleaner, Booster yazılımı tek tuşa basarak telefonunuzun sıcaklığının hızla düşmesini sağlar.

Özellikler:

 • Telefonunuza göz kulak olmakla başlar.
 • Ayrıca cihazınızı sıcak yapan programlardan da kurtulur.
 • Üçüncüsü, telefonunuzun bir kez daha ısınmasını önler.
 • Cooling Master’ın güçlü soğutma etkileri, telefonunuzu soğutmaya yardımcı olurken aynı zamanda CPU’nuzu geliştirir ve sıcaklığı doğru bir şekilde ölçer.
  iOS 10'da Mesajlar Uygulamasında Dijital Dokunma Nasıl Kullanılır

9. Temizleyici ustası – Süper temizleyici

Akıllı temizleyici Cleaner Master, karşılaştırılabilir fotoğrafları ve videoları belirlemenize ve silmenize, yinelenen kişileri birleştirmenize ve telefonunuzdaki kişileri yedeklemenize yardımcı olabilir, böylece gereksiz verilerden kurtulabilir ve performansı hızlandırabilirsiniz. En iyi Android ve iOS telefon soğutucu uygulamalarından biridir. Bu harika yazılım, telefondaki çöpleri temizler ve gecikme ve aşırı ısınma sorunlarını giderir. En iyi Android ve iOS telefonlar için olumlu yorumlar Bu yazılımla ilgili Cooler uygulamaları dünyanın her yerinden geliyor. Premium üyelik satın alarak daha gelişmiş özelliklere erişebilirsiniz.

10. Cool Down Phone: Cooling Master & CPU Cooler

Bu telefon soğutma uygulamalarından birinin listedeki diğerleri gibi harikalar yaratması şaşırtıcı değil. Telefonu yavaşlatmadan veya uzun bir süre gerektirmeden bu uygulama, pil soğutucu görevi görür ve tüm eylemlerin kaydını tutar. Cool Down Phone: Cooling Master & CPU Cooler uygulamasının yardımıyla, telefonunuzu tek bir dokunuşla soğutabilirsiniz. Engel teşkil eden herhangi bir sorunu otomatik olarak analiz eder, tanımlar ve ortadan kaldırır. Kullanıcılar, kullanımı daha az zor ve daha az karmaşık buluyor.

11. Telefon Yöneticisi – Önemsiz Temiz Ana

Phone Master – Junk Clean Master, bir başka popüler telefon temizleme ve soğutma yazılımıdır. Önbelleğiniz, çöp dosyalarınız, RAM’iniz ve diğer öğeleriniz, uygulamanın temizlenmesiyle silinir.

Özellikler:

 • Telefonunuzun performansını artırmak için RAM’inizi de temizler.
 • Ek olarak, depolama alanından ve pil ömründen tasarruf etmek için Speed ​​Booster, otomatik başlatma programlarını devre dışı bırakır.
 • Yazılım, gizliliğinizi korumak için bir uygulama dolabı ve bir virüsten koruma tarayıcısı dahil olmak üzere çeşitli işlevler sunar. Tüm bunlara rağmen bir soğutma uygulaması olarak iyi çalışmaya devam ediyor.
 • Telefonunuzun ısısını yükseltebilecek programları tespit edip sonlandıran uygulama, CPU ısısını büyük oranda düşürür.

***

Hangi telefonu kullanırsanız kullanın ve telefonla hangi işlemleri yapıyor olursanız olun, telefon ısıtması çok kötü, tabii ki aşırı işlemler hariç. Çevrimiçi olarak kullanılabilen çok sayıda Telefon Soğutma Uygulaması vardır, ancak size büyük ölçüde yardımcı olabilecek yukarıdakilere güvenebilirsiniz. Değerli görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın, bir sonraki makalede görüşürüz.