Android TV Kutusunun Kökü Nasıl Kaldırılır

Bazen her şeyin ilk başta olduğu duruma geri dönmek daha iyidir. Bu konuyla ilgili olarak Unroot Android kutusu için bir sonuç mu almaya çalışıyorsunuz? Burada tartışılanlar hakkında çok az fikriniz varsa, Android TV kutusu, normal LCD veya LED TV’nizi Smart TV olarak kullanmanızı sağlayan bir cihazdır. Cihazın ayarlarını değiştirmek için cihazı rootlayabilirsiniz, ancak doğru kullanılmadığı takdirde çalışmayan bir cihaza sahip olabilirsiniz. Yukarıda açıklanan duruma sahipseniz, TV kutusu Android’i Unroot yapmak olan bu değişikliği tersine çevirme seçeneğiniz vardır. Bu nedenle, bu makale Android TV kutusunun kökünü kaldırmanın etkili yöntemlerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Android TV Kutusunun Kökü Nasıl Kaldırılır

Android TV kutusunun kökünü kaldırmanın temel amacı, Android TV kutusunun kök izlerini kaldırmaktır. Bu, cihazın size normal arayüzü veren varsayılan ayarlara sıfırlanacağı anlamına gelir. Gelişmiş Android TV kutularının çoğu, cihazın kök ayarını etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği sunar. Cihazınızdaki kök ayarını kolayca kapatabilirsiniz.

Seçenek I: Üçüncü Taraf Uygulamaları aracılığıyla

Android TV kutunuzun kökünü kolayca kaldırmak için üçüncü taraf bir uygulama yükleyebilirsiniz. Android TV kutusu zaten rootlu olduğundan, herhangi bir yetkilendirmeye gerek duymadan uygulamaları kolayca yükleyebilirsiniz. Köklü Android TV kutusu, herhangi bir uygulamayı kolaylıkla yüklemenize izin verir. Cihazı kökten çıkardıktan sonra değişiklikleri özümsemek için Android TV kutusunu yeniden başlattığınızdan emin olun.

1. Basitçe Kökten Çıkarın

Android TV kutusunun kökünü hızlı bir şekilde kaldırmanıza olanak tanıyan bir uygulama arıyorsanız, cihaza Simply Unroot uygulamasını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bir düğmeye tıklamanız yeterlidir ve cihaz hemen kökten çıkarılacaktır.

  iOS ve Android İçin Twitter'da Fotoğraflara Çıkartma Nasıl Eklenir

1. Android TV kutusunu TV’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve Google Play Store uygulamasını başlatın.

2. Arama çubuğunda Simply Unroot uygulamasını arayın ve Simply Unroot uygulamasını Android TV kutunuza yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.

3. Simply Unroot uygulamasını başlatın ve izin penceresinde gereken uygulama kök izinlerini verin.

4. Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için unRoot düğmesine tıklayın ve ardından değişiklikleri ayarlamak için cihazı yeniden başlatın.

2. Süper SU

Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için bir uygulama yüklemek için iyi bir seçim SuperSU uygulamasıdır. Ücretsiz bir uygulamadır ve basit bir Kullanıcı Arayüzüne sahiptir. Bu nedenle, cihazı birkaç adımda kaldırabilirsiniz.

1. Android TV kutusunu TV’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve Google Play Store’u açın.

2. Arama çubuğunda SuperSU uygulamasını arayın ve uygulamayı Android TV kutunuza yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.

3. SuperSU uygulamasını başlatın ve uygulamanın AYARLAR sekmesine tıklayın ve ayarlar sayfasında Tam kökten çıkarma seçeneğini seçin.

4. Devam etmek için onay penceresi açılır mesajındaki Evet düğmesine tıklayın ve Android TV kutusu açılacaktır.

5. Yeniden Başlattıktan sonra, SuperSU uygulamasının cihazınızda yüklü olmadığını fark edebilirsiniz.

3. Terminal Emülatörü

Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için tercih edilen ikinci uygulama, Terminal Emulator uygulamasıdır. Cihazı kökten kaldırmanıza yardımcı olması için bu bölümde bahsedilen birkaç komutu çalıştırmanız yeterlidir.

1. Android TV kutusunu PC’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve Google Play Store’u başlatın.

2. Arama çubuğunda Android için Terminal Emulator uygulamasını arayın ve Android TV kutunuza Terminal Emulator uygulamasını yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.

3. Terminal öykünücü uygulamasını başlatın ve kökü etkinleştirmek için uygulamanın Komut İstemi penceresine su yazın.

  Ses, Görüntü, WiFi ve Daha Fazlası İçin Tetik Tabanlı Profil Değiştirici [Android]

4. Pencereye mount –o remount,rw/system komutunu yazarak okuma ve yazma işlevini etkinleştirmek için sistem dizinini bağlayın.

5. Şimdi pencereye cd/ system/ app/ komutunu girerek uygulama dizinini değiştirin.

6. Kökten çıkarma için, Superuser dizinini taşımak için komutu mv Superuser .. olarak yazın ve ardından Android TV kutusunu yeniden başlatın.

Adım II: ES Dosya Yöneticisini İndirin

Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını kullanmakta rahat değilseniz, bir Dosya Yöneticisi uygulaması yüklemeyi deneyebilirsiniz, ancak bu seçenek küçük bir geçici çözümdür. Uygulama, Sistem dizinindeki dosyalara tam erişim sağlar ve köklendirme işleviyle ilişkili dosyaları silmeniz gerekir. Önceki seçeneğe benzer şekilde, Android TV kutusu zaten köklü olduğundan, uygulamaların kimliğini doğrulamanız gerekmez.

1. Android TV kutusunu TV’nize bağlamak için bir USB kablosu kullanın ve Google Play Store uygulamasını başlatın.

2. Arama çubuğunda ES Dosya Gezgini Dosya Yöneticisi uygulamasını arayın ve ES Dosya Yöneticisi uygulamasını Android TV kutunuza yüklemek için Yükle düğmesine tıklayın.

3. Es File Explorer Dosya Yöneticisi uygulamasını başlatın ve /system/ dizinindeki dosyaları açın.

4. /system/bin dosyasını açın ve klasördeki su dosyasını silin.

5. Ardından, /system/xbin dosyasını açın ve klasördeki daemon_su dosyasını silin.

6. Sistem klasöründe uygulamayı seçin ve Android TV kutusunu köklendirmek için yüklediğiniz uygulamayı kaldırın.

7. Ayrıca sistem klasöründeki superuser.apk gibi kurulum dosyasını silin.

8. Son olarak, Android TV kutusunu yeniden başlatın.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

S1. Android TV kutusunu köklendirdikten sonra kökten çıkarmak güvenli midir?

Ans. Cihazınızı köklendirdikten sonra istediğiniz zaman Android TV kutusunun kökünü kaldırmak tamamen güvenlidir. Köklendirilmemiş bir Android TV kutusu kullanmak, köklü bir cihaz kullanmaktan daha iyidir.

  Uygulama İndirilemedi Hatası (495) Hakkında Ne Yapabilirim [Android]

S2. Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için uygulamaları yüklemek için herhangi bir kimlik doğrulama işlemi var mı?

Ans. Köklü bir Android TV kutusunun kökünü kaldırmaya çalışıyorsanız, herhangi bir sorun yaşamadan cihazı kökten çıkarmak için uygulamaları kolayca yükleyebilirsiniz. Cihaz zaten köklü olduğundan, uygulamaların kimliğini açıkça doğrulamanız gerekmez.

***

Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için çeşitli seçenekler bu makalede tartışılmaktadır. Android kutusunun kökünü kaldırmak istiyorsanız, bu makalede belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Android TV kutusunun kökünü kaldırmak için çözüm arayan birini tanıyorsanız, makaleyi önermeyi düşünün. Ayrıca, dikkatimize sunulması gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir öneriniz veya sorunuz varsa, lütfen bunları yorumlar bölümüne bırakın.