Android Telefonunuzdaki Fotoğrafları Chromebook’ta Nasıl Görüntüleyebilirsiniz?

Google kısa süre önce Chrome OS’nin yeni özellikleri mümkün olan en kısa sürede sunması için yeni bir sürüm döngüsü duyurdu. Artık her 4 haftada bir yeni özellikler ve araçlar içeren kararlı bir Chrome OS güncellemesi alacaksınız. En iyi Chromebook özelliklerinden biri, Android telefonunuzdaki fotoğrafları Chromebook’ta görüntüleme yeteneğidir. Bu, Chrome OS’deki Phone Hub güncellemesinin bir parçasıdır ve Google, Android akıllı telefonunuzdan Chromebook’lara da bildirimler getirmiştir. Bu oldukça yeni bir özellik ve bu makalede, Android telefonunuzdaki fotoğrafları Chromebook’ta nasıl görüntüleyeceğinizi açıkladık. O halde daha fazla gecikmeden, devam edelim ve Chrome OS dizüstü bilgisayarınızda Android cihazınızdaki en son fotoğrafları bulalım.

Android Telefonunuzdaki Fotoğrafları Chromebook’ta Görüntüleyin (2022)

Android telefonunuzdaki fotoğrafları Chromebook’ta görüntüleme özelliği, Chrome OS 103’ün piyasaya sürülmesiyle eklenmiştir. Kararlı kanalda mevcuttur, bu nedenle kanal değiştirmenize veya Chrome OS işaretlerini etkinleştirmenize gerek yoktur. Şimdi bu özelliğin nasıl çalıştığını görelim:

Android Telefon Fotoğraflarını Chromebook’ta Görmek için Gereksinimler

  • Tahmin edebileceğiniz gibi, bu özelliği kullanmak için en temel gereksinim, Bluetooth’u hem Android akıllı telefonunuzda hem de Chromebook’unuzda etkin durumda tutmaktır.
  • Ayrıca, hem Chromebook’unuzda hem de Android telefonunuzda aynı Google hesabıyla oturum açmış olmanız gerekir.

Android Telefonunuzu Chromebook’unuza Nasıl Bağlarsınız?

Bunu söyledikten sonra, önce bir Android telefonu Chrome OS cihazınıza bağlama adımlarını inceleyelim. Chromebook’unuzda Telefon Hub’ı için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

1. Önce sağ alt köşeden Hızlı Ayarlar panelini açın. Burada, Ayarları açmak için “dişli” simgesine tıklayın.

  Cihazınızı Uyutmak ve Müziği Kapatmak İçin Bir Zamanlayıcı Ayarlayın [Android]

2. Ayarlar sayfasında, sol kenar çubuğundaki “Bağlı cihazlar”a gidin. Şimdi, sağ bölmede “Android telefon”un yanındaki “Kur” a tıklayın.

3. Bundan sonra, “Cihaz algılandı” bölümünün altında Android akıllı telefonunuzun adını gördüğünüzde “Kabul Et ve Devam Et” seçeneğine tıklayın.

4. Ardından, onaylamak için Google hesabı şifrenizi girin.

5. Birkaç dakika bekleyin, Android cihazınızda “Chromebook’a Bağlı” yazan bir bildirim alacaksınız. Bu, Android telefonunuzun artık Chromebook’unuza bağlı olduğu ve PC’nizde telefon bildirimlerini ve fotoğrafları görebileceğiniz anlamına gelir. Ancak bu özellikleri etkinleştirmek için izlemeniz gereken birkaç adım var, bu nedenle bildirime dokunun.

Android Telefonunuzun Fotoğraflarını Chromebook’ta Görüntüleyin

6. Ayrıca Android telefonunuzda Ayarlar’ı açıp “Bluetooth ve Cihaz Bağlantısı”na gidebilirsiniz. Bundan sonra, “Chromebook” üzerine dokunun. Burada, “Fotoğraflar ve medya” geçişini etkinleştirin. Bu, Android telefonunuzdaki son fotoğrafları ve diğer medya dosyalarını Chromebook’ta görmenize olanak tanır.

7. Şimdi Chromebook’unuza geri dönün. “Bağlı cihazlar” Ayarlar sayfasına gidin ve Android telefonunuzun adına tıklayın.

8. Bundan sonra, “Son fotoğraflar ve bildirimler”in yanındaki “Kur”a tıklayın.

9. “İleri”yi tıkladığınızda, Chrome OS cihazınızla medya paylaşmak istediğinizi onaylamak için Android akıllı telefonunuzda bir istem alacaksınız.

10. Android akıllı telefonunuzda “İzin Ver”e dokunun ve neredeyse bitirdiniz.

11. Chromebook’unuzda “Son fotoğraflar” geçişini etkinleştirin. Ayrıca Chromebook’unuzda Android cihazınızdan bildirimler almak istiyorsanız, “Bildirimler” geçişini de etkinleştirin.

11. Artık Chrome OS’nin Rafında bir telefon simgesi görünecek. Üzerine tıklayın ve Android telefonunuzdaki fotoğrafları Chromebook’ta görüntüleyebilirsiniz.

12. Resmin üzerine tıklamak, onu Chromebook’unuza indirecektir. Resmi “İndirilenler” klasörü altında bulabilirsiniz. Android telefonunuzdan Chromebook’a bu şekilde fotoğraf indirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular (SSS)

Android Telefondan Son Fotoğraflar Chromebook’ta nasıl görüntülenir?

Chromebook’unuz kararlı kanalda Chrome OS 103 sürümünde olmalıdır. Ve Ayarlar menüsünden Telefon Merkezini etkinleştirmeniz gerekecek. Ayrıntılı talimatlar için kılavuzumuzu takip edin.

  Android Akıllı Telefon veya Tablet Nasıl Yeniden Başlatılır

Chromebook’ta Android telefonunuzdan en son kaç tane fotoğraf indirebilirsiniz?

Şu anda Chromebook’taki Phone Hub, hayal kırıklığı yaratan ve can sıkıcı olan yalnızca son 4 resmi görüntüleyebiliyor.

Chromebook’umun Android telefonumu tanımasını nasıl sağlayabilirim?

Chromebook’unuzda ve Android telefonunuzda aynı Google hesabına sahip olmanız gerekir. Bunun dışında, Bluetooth’u her iki cihazınızda da etkin durumda tutun. Şimdi devam edin ve Ayarlar’dan Telefon Merkezi’ni kurun. Ayrıntılı adımlar için rehberimizi takip edebilirsiniz.

Telefonumdan Chromebook’uma fotoğraf aktarabilir miyim?

Evet, Telefon Merkezi dışında, tüm fotoğraflarınızı görüntülemek ve indirmek için Chrome tarayıcıda photos.google.com’u kullanabilirsiniz. Ayrıca iPhone’unuzu Chromebook’a bağlayabilir ve fotoğrafları aktarabilirsiniz.

Android Telefondan Son Fotoğrafları Chromebook’ta Görün

Bunlar, Chromebook’unuzda Phone Hub’ı etkinleştirmek ve Android telefonunuzdaki son fotoğrafları görüntülemek için izlemeniz gereken adımlardır. Uygulamayı beğendim, ancak Google’ın 4’ten fazla fotoğrafa erişmenize izin vermesi daha iyi olurdu. Yalnızca 4 görüntünün önemsiz bir sınırlaması can sıkıcıdır ve onu daha az kullanışlı hale getirir. Her neyse, bizden bu kadar. Chromebook’unuzda yeni Chrome OS başlatıcısını etkinleştirmek istiyorsanız, burada bağlantılı kullanışlı bir kılavuzumuz var. Chromebook’unuzda gizli Çöp Kutusu özelliğini (Geri Dönüşüm Kutusu) etkinleştirmek için eğiticimizi izleyin. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.