Android Kullanıcıları İçin iOS Emoji Nasıl Çevirilir

Metin konuşmalarında çok şey kaybolur. Gönderdiğiniz veya aldığınız bir metin, gönderenin kızgın, sabırsız, alaycı veya sadece kaba biri gibi görünmesine neden olabilir. Bu, iletişim tarzınız e-posta kadar kuru olduğunda olma eğilimindedir. Mesajlaşma veya sohbet uygulamalarıyla, ‘metin konuşma’ kullanan kişilerle işler daha belirsiz hale gelir. Bunu aşmanın bir yolu emoji kullanmaktır, ancak son on yılda yapılan birçok teknik ilerlemeye rağmen hala bir emoji standardımız yok. Emoji, iOS ve Android’de farklı görünüyor. Emoji Platform Translator, Android kullanıcıları için iOS emojisini çevirmenize ve iOS’ta nasıl göründüğünü görmenize olanak tanıyan bir web uygulamasıdır.

Emoji Platformu Çevirmen en iyi iPhone’unuzdan kullanılır. Uygulamayı Chrome veya Safari’de veya kullanmayı tercih ettiğiniz tarayıcıda ziyaret edin. Çoğu modern iOS tarayıcısında çalışmalıdır. Çalışmadığını fark ederseniz Safari’ye geçmeyi deneyin.

Android için iOS Emojisini Çevir

Emoji Platform Translator, bir veya birden fazla emojiyi aynı anda ‘çevirebilir’. ‘iOS’taki mesajınız’ alanına iOS’ta emoji klavyesi aracılığıyla kullanmak istediğiniz emojiyi girin. ‘Çevir’e dokunun.

Emoji Platform Translator, her emojinin bir Android cihazda nasıl göründüğünü size gösterecektir. Farklı bir emoji grubu aramak için girmiş olduklarınızı silin ve yeni bir tane girin. Tekrar ‘Çevir’e dokunun, uygulama yeni emojiyi sizin için çevirecektir.

sınırlamalar

Bu uygulama, emojiyi iOS’tan Android’in en son sürümüne çevirebilir. Android geliştirme haberlerini takip ederseniz, Google’ın sevilen blob emojisini kaldırdığını ve onu daha geleneksel bir emoji seti ile değiştirdiğini biliyor olabilirsiniz. Bu emojiler, iOS’ta ve hatta Facebook’ta bulacağınız emojilere daha çok benziyor. Aynı zamanda Emoji Platform Translator’ın emojiyi çevirmek için kullandığı settir. Hala blob emoji kullanan birine mesaj gönderiyorsanız, bu araç pek yardımcı olmayacaktır. Benzer şekilde, Samsung gibi bazı telefon üreticileri, varsayılan Android olanlardan bile farklı olan kendi emoji setlerini ekleme eğilimindedir. Alıcınız böyle bir telefon kullanıyorsa emojiyi çok farklı görebilir.

  Bir iOS cihazından Videoları Kaydedin, Düzenleyin, Oluşturun ve Yükleyin

Bunun basit bir yolu yok. Emoji, her şeyden önce standartlaştırılmalıdır. Uygulamanın kendisi basit ve harika çalışıyor ancak ortak ihtiyaçları karşılamada yetersiz kalıyor. Özellikle ne kadar parçalanma olduğunu ve Android kullanıcılarının cihazlarını değiştirmeyi ne kadar sevdiğini göz önünde bulundurarak, yalnızca varsayılan Android emojisinden daha fazlasını desteklemelidir.