Android için Özelleştirilebilir Bağlam Tabanlı Çalar Saat Uygulaması

Arada bir, zarif tasarımı, kapsamlılığı veya benzersiz işlevselliği ile bizi büyüleyen bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Timely, Android için bir alarm uygulaması, tüm bu özellikleri bir araya getirenlerden biridir; muhteşem bir tasarıma, birçok özelliğe ve her seferinde çalışan bir arayüze sahiptir. AlarmPad Alarm Clock adlı başka bir benzer uygulama yakın zamanda radarımıza girdi ve zaman ayırmaya değer olabileceğine inanıyoruz. Yüzeyde basit bir çalar saat uygulaması gibi görünüyor, ancak oldukça kapsamlı bir dizi özelleştirme özelliğine sahip.

AlarmPad’in basit kullanıcı arayüzü sizi şaşırtmayacak, ancak bağlama dayalı özellikleri kesinlikle şaşırtacak. Uygulama, belirli hava durumu tahminleri, takvim etkinlikleri hakkında uyarılar almak veya sizi yatağınızdan çıkarmak için alarmlar ayarlamanıza olanak tanır. Uygulamayı ayrıca, bir alarm çaldığında kullanıcı tarafından belirlenen mesajları metinden konuşmaya okuyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Birden fazla alarm ekleme, erteleme zamanı, zil sesi, titreşim vb. belirleme gibi bir alarm uygulamasından bekleyeceğiniz tüm temel işlevlere sahip olursunuz.

AlarmPad’in ana ekranı, ‘Aktif’ ve ‘Devre Dışı’ alarmlar için sekmelere ayrılmıştır. Tabii ki ilk çalıştırmada herhangi bir alarmınız olmayacak. En üstteki ‘+’ düğmesine basarak yenilerini ekleyebilirsiniz. ‘Alarm kur’ ekranında bugün, yarın ve sabah, öğleden sonra, gece vb. ön ayarlardan alarm saatini belirleyebilir veya kendi alarm saatinizi belirleyebilirsiniz.

Alarm ekranında birkaç ek metin ve bilgi metni görüntüleyebilirsiniz. Buna otomatik olarak oluşturulan selamlar, geçerli saat, hava durumu tahmini ve takvim etkinlikleri dahildir.

Bir alarm çaldığında, uygulama, tıpkı stok alarm ekranında olduğu gibi, alarmı devre dışı bırakmak veya ertelemeye almak için her iki tarafa da sürükleyebileceğiniz, ortasında küçük bir halka bulunan tam ekran bir uyarı görüntüler. Ardından, seçtiğiniz bilgileri görüntüler ve alarm için ‘Alarm sonrası mesajları söyle’ ayarı etkinleştirilmişse, yüksek sesle okumaya başlar. Alt kısımdaki ‘X’ düğmesine dokunarak anlatımı sessize alabilirsiniz. Mevcut hava durumuna ve yaklaşan takvim etkinliklerine daha ayrıntılı bir bakış için iki ek sekme vardır.

  Masaüstü ve Android için Firefox 33'teki Yeni Özellikler

AlarmPad ayrıca, uygulamanın kendisini açmadan alarmları yönetebilmeniz için widget eklemenize de olanak tanır. Küçük, orta ve büyük olmak üzere üç farklı boyutta widget ekleyebilirsiniz.

Erteleme süresi, alarm sesi, alarm bildirimi arka planı ve daha fazlası gibi ek parametreler, uygulamanın ayarlarından yapılandırılabilir. Aynı ekrandan, uygulamayı takvim etkinliklerini izleyecek şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak, bir olay yaklaştığında eyleme geçirilebilir bir bildirim göstermesine ve bunun için hızlı bir şekilde alarm oluşturmanıza olanak tanır.

Burada henüz bahsetmediğimiz birkaç özelleştirme seçeneği var. Söylemeye gerek yok, tüm temel özellikleri kapsayan ve tamamen özelleştirilebilir bir alarm uygulaması arıyorsanız, daha fazla aramanıza gerek olmayabilir.

Uygulamanın ücretsiz sürümü, uygulama içi reklamlar görüntüler ve yalnızca beş alarma kadar izin verir. Pro varyantı bu sınırlamalardan muaftır.

Play Store’dan AlarmPad Alarm Clock’u yükleyin (Özgür)

Play Store’dan AlarmPad Pro’yu yükleyin (Paralı)