Android için Otomatik Bulucu ile Arabanızı Nereye Park Ettiğinizi Takip Edin

Büyük bir otoparkta park yeri bulmak baş ağrısı olabilir, ancak daha da kötüsü arabanızı nereye park ettiğinizi unutmak. Doğu garajı mı? 3. kat? 84 numaralı nokta? Örneğin, işte yorucu bir günün ardından bunun olması alışılmadık bir şey değil. Neyse ki, günümüzde hemen hemen her sorun için bir uygulama var ve bu bir istisna değil. Arabanızı büyük bir park yerine veya kalabalık bir alana park etmenin hayal kırıklığını yaşadıysanız ve daha sonra bulmakta sorun yaşadıysanız, Auto Finder’a bir şans verin; Arabanızı terk ettiğinizde konumunuzu işaretlemenizi sağlayan basit ama işlevsel bir Android uygulaması. Aslında uygulama, Bluetooth gibi sensörler aracılığıyla arabanızdan ayrıldığınızı algıladığında bu işi kendi başına yapacak şekilde de ayarlanabilir.

Otomatik Bulucu’yu çalıştıran iki ana bileşen vardır: Google Haritalar API’sı ve cihazınızın GPS sensörü. Arka planda çalışır ve telefonunuzun veya tabletinizin GPS’i aracılığıyla tam konumunuzu tespit eder. Bu bilgiyi, bir arabada ne zaman hareket ettiğinizi, sizin mi yoksa başka birinin mi olduğunu anlamak için kullanır, ancak ikincisini kendi başıma test edemedim. Durup park ettiğinizde, o konumu sizin için otomatik olarak işaretler.

Ayrıca arabanızdaki bir Bluetooth cihazını – stereo gibi – telefonunuz veya tabletinizle bağlayabilirsiniz, böylece kapsama alanı dışına çıktığınızda uygulama arabanızdan ayrıldığınızı kesin olarak bilir.

Arayüz oldukça basittir. Harita arazisini değiştirmenize, Google Haritalar’ı başlatmanıza, mevcut park yerinize geri yol tarifi almanıza ve geçmişe erişmenize izin veren alt kısımdaki birkaç düğmeyle birlikte bir harita üzerinde mevcut konumunuz ve aracınızın konumu sunulur. Geçmiş bölümü, önceden kaydettiğiniz tüm konumların veya Otomatik Bulucu tarafından tespit edilenlerin tam kaydını taşır. Bir konumu manuel olarak belirtmek isterseniz, uygulama size enlem ve boylam koordinatlarını verir ve ek notlar eklemenize olanak tanır. Elbette birden fazla konumu işaretleyebilir ve daha sonra bunlardan herhangi birine erişebilirsiniz.

  Android'de Ekran Görüntülerini, Google Hangouts'u ve Skype Aramalarını Kaydedin

Otomatik Bulucu’nun Ayarlar ekranı, ‘Ekran’ ve ‘Konum’ olarak adlandırılan iki alt bölüme ayrılmıştır. Ekranda, bir nokta bulunamadığında olduğu gibi hatalar için uygulama bildirimlerini açıp kapatabilir, varsayılan harita türünü belirleyebilir ve tercih ettiğiniz mesafe birimini seçebilirsiniz. Konum, konum tespiti için WiFi arasında geçiş yapmanızı ve varsayılan Bluetooth cihazınızı seçmenizi sağlar.

Otomatik Bulucu Google Play Store’da ücretsiz olarak mevcuttur. Aşağıdaki linkten cihazınıza indirin.

Play Store’dan Otomatik Bulucu’yu yükleyin