AirPod’ları Windows 11’e Bağlama

Popüler görüşün aksine, AirPod’ları Windows 11’e bağlayabilir ve diğer AirPods alternatifleri gibi herhangi bir sınırlama olmadan kullanabilirsiniz. Aslında, Microsoft, Windows 11’de AirPod’lar için geniş bant konuşma desteği getirme yolundan çıkıyor. Sadece AirPods’un bazı özellikleri ve kontrolleri Windows 11’de yerel olarak mevcut değil, ancak görüntülü aramalar, izlemek için kullanılabilir. herhangi bir gecikme sorunu olmadan filmler, müzik çalma ve oyunlar. Öyleyse hiç beklemeden devam edelim ve AirPod’ları Windows 11 ile nasıl eşleştireceğinizi öğrenelim.

AirPod’ları Windows 11’e (2022) bağlayın

1. Her şeyden önce, Eylem Merkezini veya Hızlı Ayarları açmak için Windows 11 klavye kısayolu “Windows + A”ya basın. Burada, üzerine tıklayarak Windows 11’de Bluetooth’u açın. Şimdi, üzerine sağ tıklayın ve “Ayarlara Git” i açın.

2. AirPod’ları Windows 11’e bağlamak için burada “Cihaz ekle”ye tıklayın.

3. Ardından, “Bluetooth”a tıklayın.

4. Şimdi, Apple AirPod’larınızın kapağını açın ve kasanın üzerinde bulunan düğmeyi basılı tutun. Işık beyaza dönecek ve yanıp sönmeye başlayacaktır. Düğmeyi şimdi bırakabilirsiniz. Bu, AirPod’larınızın artık Windows 11 tarafından keşfedilebileceği anlamına gelir. Eşleştirme işlemi sırasında her iki AirPod’un da kutunun içinde olması gerektiğini unutmayın.

5. Windows 11 PC’nize geri dönün, AirPod’larınız görünecektir. Üzerine tıklayın ve hepsi bu. AirPod’larınız anında Windows 11’e bağlanacak. Üstte görünmüyorsa aşağı kaydırın.

6. Artık müziği başlatabilir, görüntülü aramalara katılabilir veya oyun oynayabilirsiniz; ses AirPod’larınıza yönlendirilecektir. Artık Windows 11, Apple’ın geniş bant konuşmasını desteklediğine göre (Derleme 22526 veya üstü, Dev kanalı), AirPods ile Windows 11’de üstün ses kalitesi elde edeceksiniz.

7. Ses AirPod’lardan gitmiyorsa, Eylem Merkezi’ni tekrar açın ve ses kaydırıcısının yanındaki ok simgesine tıklayın.

8. Burada AirPod’larınızı seçin, ses hemen yönlendirilecektir.

  Windows 10'da Tüm Uygulamalar Listesine Klasör Nasıl Eklenir

9. Windows 11’in Hızlı Ayarlarında yeni Bluetooth menüsüne sahipseniz, AirPod’larınızı doğrudan Eylem Merkezi’nden yönetebilirsiniz. Windows 11’de Ayarlar sayfasını açmanıza gerek yok.

AirPod’ları Windows 11 ile Eşleştirin ve Müzik ve Oyunların Keyfini Çıkarın

Böylece Apple’ın AirPod’larını Windows 11’e bağlayabilir ve gecikmesiz oyun ve müzik deneyimi yaşayabilirsiniz. AirPods denetimlerinden bazıları Windows 11’de mevcut olmasa da, gövdeye basılı tutarak ANC’yi etkinleştirebilirsiniz. Bu, ANC’yi açar veya kapatır. Her neyse, bizden bu kadar. Windows 11 PC’nizde Apple ProRAW veya ProRes medya dosyalarını görüntülemek istiyorsanız bağlantılı kılavuzumuzu takip edin. HEIF, HEIC veya HEVC dosyalarını Windows 11’de açmak için sizin için kullanışlı bir eğitimimiz var. Son olarak, herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.